7 Едноставни начини да го натера да заљуби во

последен пат ажурирани: Мај. 15 2019 | 2 мин прочита

Значи сте паднати главата над-потпетици за еден човек, сега што? Подолу едноставни чекори ќе помогне да се направи да падне уште подлабоко отколку што.

едноставен чекор #1: Секогаш смеј се
Светлечки вистинска насмевка толку често колку што е можно прави да изгледа пристапен. Дали оваа наградуваниот насмевка на твое е во насока на вашиот дечко или момент во времето, насмевка ќе ви помогне да се направи посреќен кои за возврат ќе го направи вашиот дечко сакаат да поминуваат повеќе време со вас.
Совет: Кога правите контакт со очите со вашата љубов, полека насмевка што се овозможува да се шири низ целиот твоето лице. Откако тој забележува, повремено се погледне надолу. Ова ќе направи да неодолива.

едноставен чекор #2: Прикажи на најдобрите Вие
Промена за секој, а камоли човекот е рецепт за катастрофа. Сите ние имаме прекрасни особини на личноста, па зошто да не се истакнат оние? Не само тоа ќе се пофали на вашата доверба, но тоа ќе ве направи многу повеќе привлечен за вашиот маж.
Совет: Едноставно да се направи обид да се изгледа добро. Задржи вашата коса чиста и стилизирана, најдете потпис мирис, секогаш имаат свеж здив, носат кармин, и бидете сигурни дека вашата гардероба е чиста и прилагодени.

едноставен чекор #3: бидете Мистериозно
Со цел да се појави мистериозно и неодолива, сакате да го оставите човек прашувате за вас.
Совет: Ако тој прашува за вашата приказна, само да му кажам неколку детали тогаш насмевка и да каже “остатокот ќе се спаси за некое друго време”. Исто така,, го чека за да ве контактираме. Кога тој го прави тоа, бидете сигурни дека нема да се одговори веднаш. Не само што ќе му се размислува за вас целото време, но тој, исто така, ќе бидат импресионирани дека имате и други работи кои треба да се направи отколку да му се додворуваат на целиот ден.

едноставен чекор #4: Секогаш го остават сакаат повеќе
Оставањето на вашиот маж сакаат повеќе е секогаш добра идеја. Ако се стави крај на разговорот пред тоа добива застоена и здодевни, тој веднаш ќе нетрпение очекуваме да следниот пат кога ќе два разговор.
Совет: Без разлика дали тоа е испраќање порака, испраќање, или разговор лице-в-лице запре разговор пред да настане тишина. Исто така,, осигурајте се да не опсесивно го контактирате. Ако се направи себе си премногу достапни, ќе се појави премногу пизда.

едноставен чекор #5: суптилно Флерт
Симнував суптилни, flirtatious совети ќе му помогне да се здобијат со доверба во односот што вие двајца се развива.

Совет: Се фатат гледајќи во него од целата соба, го задржи вашето тело јазик отворен од страна на спортски риболов вашето тело кон него, и кога се укаже можност да го закачам. Исто така,, да им овозможи сами да се нервозно вртат на косата или залак вашите усна, како што ќе му покажете дека се привлечени кон него.

едноставен чекор #6: Бидете внимателни кон Него
Покажете дека сте се забележи она што тој го прави и понуди да им помогне пред да се бара. Со одржување на мал гест, вашата великодушност ќе биде повеќе од вредност.
Совет: Без разлика дали тој е во средината на една здодевна проект или болни, му се грижите покажуваат со трошење на време со него ќе се покаже дека сте поддршка и негување.

едноставен чекор #7: Биде позитивна сила во животот
Да биде позитивно лице во негово присуство со цел да биде позитивен без разлика на ситуацијата или разговор. Тоа е многу полесно да се падне во љубов со некој кој е позитивен, наспроти некој кој е секогаш се жалат.
Совет: Додека некои негативност и жалејќи се е во ред, обидете се да одржите вашиот живот позитивно, па тој се сеќава на своето време заедно како пријатна и нејасни.

И покрај тоа што е невозможно да се “направи” некој се чувствуваат на некој начин, покажува вашите позитивност и се грижат природа ќе ги охрабри и подбуцнеше своите чувства во вистинската насока.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио