Совети Запознавање со храна

од страна на

7 Нештата треба да знаете пред Запознавање со храна

последен пат ажурирани: септември. 19 2020 | 2 мин прочита

Додека јас не сум голем фан на храна, повеќето од моите пријатели и датуми се самопрогласената foodies. Овој термин не значи само преземање на слики од храна и да го испратиш на социјалните медиуми. Foodies се зависници од храната, и тоа е преку врски ми со foodies, каде што научив колку далеку ќе одат за храна.

Храна е сè
Нивната зависност од храната оди подалеку од она што може да се слика. Храната е прв и последен приоритет на денот. И, нема повлечена линија за да го најдете “совршено” храна точка. Бидете подготвени да патуваат голема далечина, за само право јагоди.

“Имам арома на вкус”
Foodies се експерти кога станува збор за храна спарувања. Ако тие укажуваат на јадење риба со ориз или мешање на две сосови заедно, одат со него. Шансите се дека нивниот предлог ќе ти отвори очите на повеќе вкусна антена.

Foodies, исто така, имаат тенденција да имам арома вкусови со бавно дегустација на храна. Иако ова може да звучи глупо, тоа, всушност, ќе ви помогне да го цениме повеќе храна што пак може да имаат корист вашиот однос.

онлајн Осврти
Без разлика дали тоа е Yelp или Google, веднаш откако се обиде нов ресторан или сад, вашиот соништата ќе станат премногу возбуден околу пишување на преглед за што со храна, тие се чувствуваат обврска да ги информира другите foodies на нивниот нов пронајдени откритие.

План на вашето време околу исхраната
Датуми и патувањето ќе се врти околу храната. Шансите се, тие го направија листа кофа мора да се обиде јадења и ресторани. ги занесе, се погледне листата и изберете неколку од овие ресторани кои сакате да се обидете.

омилени сервери
Foodies стануваат најдобри пријатели со сервери на нивните омилени ресторани. Не само што тие двете се да се поврзат преку храната, но да се запознаеш со серверот може да доведе до попусти и / или тајни јадења. Исто така,, има омилен сервер значи дека ќе само за тој ресторан, кога тој сервер работи.

готвење ноќи
Не само што вашиот foodie сакале да вечераат надвор, но тие, главно, најверојатно, ќе биде многу корисна во кујната. Иако може да се да се обиде вкусни рецепти, foodies ќе биде “изгубени” во кујната со часови. Кога ќе се добие во расположението за готвење, Предлагам да им се приклучат во кујната да поминат извесно време со нив.

Секогаш се знае локацијата на самопослуга
Никогаш не знаеш кога може да ви треба нешто. Foodies не само да знаат каде најблискиот самопослуга е, но тие, исто така, ќе се знае на часови. Бидете подготвени да се направи последен момент работи самопослуга.

Запознавање со храна секогаш е авантура. Со прифаќање на нивните луди како зависноста, дефинитивно не ќе бидат гладни за љубов повторно.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио