Совети Готвење Заедно – Датум на моите миленичиња

од страна на

7 Тотално Единствени идеи за датум

последен пат ажурирани: септември. 22 2020 | 3 мин прочита

Запознавање, сите ние имаме искусни некои добри датуми, некој здодевен / тмурна оние, некои страшно раболепнича достоен оние кои и се надевам дека некои фантастични / возбудливи оние премногу. Значи она што го прави денот неверојатни? Се разбира, на лицето што ќе се состанат има многу да се направи со неа, Сепак мислам дека има повеќе да се од тоа. Мислам дека она што навистина може да се направи денот издвоите е заедничка искуство имате заедно, и врската ова носи.

На состанокот во бар или паб за првиот состанок е многу клише и додека јадеше е убаво, тоа може да се досадни кога ќе го прават секоја недела за датум ноќ со вашиот брачен другар. Без разлика дали тоа е првиот датум или редовни неделни "датум ноќ" навистина го зачинат со Залагајќи се да се направи нешто забавно и на раце.

Дали знаевте дека споделени искуства се создаде врска меѓу луѓето? Тоа работи вака. Кога имате било каков вид на искуство исто така ќе имаат емоции кои одат заедно со него. Така на пример, ако рапел од карпа најверојатно ќе доживее некои нервоза, можеби тероризмот, адреналин и висок. Сега кога имаме заедничко искуство со друго лице, и ние ќе се обидеме преку слични емоции заедно, ова создава врска. За едно нешто што може да се однесуваат еден кон друг и да има нешто да се зборува за, но со жените има повеќе материјални причина. Кога жените имаат заеднички (добро или возбудливо) искуство со некој една хемикалија наречена Окситоцин всушност добива издаден во нашите тела. Ова е поврзување на хормони и ќе направи да се чувствуваме поблиски кон човекот што имаат искуство со. Сега неколку дека со некои од адреналин прават нешто возбудливо, а некои ендорфин и серотонин од правење нешто забавно, и тоа е прилично опоен мешавина. Кога ќе се погледне во него на овој начин тоа е лесно да се види како може да падне за некој што дружете.

Па како можеме да ја применуваат оваа на концептот на датирање? Лесно, сакате да се планираат датуми кои се создаде дека заедничкото искуство и вклучуваат забавен и возбудлив елемент. Добрата вест е тоа нормално, обични луѓе кои не се моделира изглед-двојници ° уште може да се создадат овие вид на искуства. И ова ви дава предност во однос на вашите конкуренти. Колку силни и атрактивни за да може да создаде таков вид на искуство, и што е одличен начин да ја зголемат привлечноста. Кога ќе се чувствуваат зголемена емоции и поврзување со друго лице се чувствуваат привлечени кон нив.

На друга корист за избор на нешто уникатно и забава за вашиот датум е дека тоа ќе се скрши мразот, што е особено важно ако тоа е првиот датум. Кога ќе се работат надвор како да се готви на пица заедно немате многу време за чувство непријатно. И тоа може да им овозможи на можностите за добивање на физички и помалку склон кон флерт со еден на друг. Тоа е често тешко да се допре некој што не знам, кога на денот во бар, Сепак, кога ќе се прави нешто практично заедно тоа е многу полесно. Ако треба да работат заедно на активност која е дури и подобро, се сеќавам дека заедничкото искуство создава врска. И ако вашата активност е забавно и се наоѓате себеси се смее ова ќе ви помогне и да се релаксира.

Еве неколку идеи за вас:

  • Готвење заедно - Готвење заедно може да биде многу забавно. Можете или да резервирате лекција за готвење или се готви нешто дома (под претпоставка дека тоа не е прв датум).
  • Грнчарство - Повторно ова е во рацете на опција и може да биде многу секси. Мислете на филмот "Дух". И голем дел е тоа што ќе има нешто некое за сеќавање од денот во форма на она што сте го направиле. Само осигурајте се дека вашиот датум знае да се носи стара облека.
  • Една прошетка со драматични сценографијата - Зборувавме за создавање на заеднички искуства и ако немаат многу време и вие сте на буџетот на прошетка заедно да бидат идеални. Луѓето често полесно да се опуштите и да се зборува кога тие се шетаат. А ако изберете некаде дека има убаво сценографијата ова може да додадете на искуство. Еден од најдобрите датуми што некогаш сум ја имал била подигање диви печурки во шума. За среќа, човекот бев датира знаеше кои од нив биле за јадење!
  • Нешто смел како abseiling или Zorbing - За адреналин наркомани ова е совршен. Само осигурајте се дека вашиот датум знае што ќе се планира и за тоа пред да одите!
  • Оди на зоолошката градина - Нешто со животните е голема. Фаќање на животни да ја добиете вашата загрее и во расположението за фаќање едни со други. Плус тоа помага да се ослободи дека сите важни хормонот окситоцин.
  • Јавањето - Јавањето навистина може да се насмеат, и исто така претставува предизвик, ако не сте тоа се обидоа пред. Повторно само провери вашиот партнер е за предизвикот пред да оди како што не е за секого.
  • ИЗЛОЖБА - Ако двете како уметност ова може да се направи за еден образован и чудесната заедничкото искуство. Фото изложби може да биде забавно премногу.

Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио