Совети Грдата Грешките се жени

од страна на

7 Грдата Грешките на жената Направете ја уништи сите шанси на врската

последен пат ажурирани: ноември. 23 2020 | 2 мин прочита

Никој не е совршен. Всушност, датира нема да биде толку многу забавно ако сите беа. Меѓутоа, постојат начини на кои може да го уништи датира искуство. На подолу совети се грди грешки што жените не треба да прават кога датира.

Да се ​​биде премногу Достапно

Иницирање на поголемиот дел од контакт и веднаш да одговорат на секоја конверзација од него се сите знаци кои велат дека сте премногу достапни. Мажите се погледне за сигурни и независни жени кои се барани од страна на другите. Иако може да бидат вознемирени или сакате да се покаже интерес за вашиот дечко, се премногу достапни ќе се среќаваме со очај.

Само-апсорпција

Секој маж сака независна жена право?! Меѓутоа, ако сте премногу “во-to” себе, мажите ќе се исклучи. Важно е да се трошат време зборуваме за вашиот датум и своите искуства и интереси, како и споделување твое.

Постојано се на вашиот телефон

Вие сте на датум за да се запознаете со вашите потенцијални г.. Десно и обратно. Постојано се на вашиот телефон е груб како човек не сака да дружете се со вашиот телефон, тој сака да одма да знаете. Осигурајте се дека вашиот телефон не е само во вашата торба за целиот датум, но, исто така, бидете сигурни дека тоа е на нечујно.

никогаш Плаќање

Часовите се менува и посака да им плати на првиот состанок станува услов. Додека мал број на луѓе ќе инсистира на плаќање, многу ќе се обесхрабрени ако не нудат барем да се подели на сметка.

Пиење премногу

Додека има пијалок или два на датум е совршено во ред, пиење во вишок, па дури и се опиваат на датум ќе треба него да се кандидира за својот живот. Не само што ова покажува дека не сте подготвени за сериозна врска, но често пијат премногу води кон потенцијално велејќи дека нешто може да се жалам.

Обидувајќи се да го промени

Обложување вашиот љубовен живот на потенцијалните човек е рецепт за катастрофа. Забавувањето со некој само затоа што тој е привлечен или има пари, додека се обидува да го промени за да стане вашиот совршен човек ќе го претворат секоја врска во еден исполнет со гнев и незадоволство.

инстант односи

Мажите се целосно исклучени од страна на жените кои се сврти првиот термин во моментот ти си-на-еден ајде да-се-во брак. Нема подобро чувство отколку со прекрасен првиот датум, но дами, задржи на “Те сакам” мисли за себе за првите неколку месеци. Добивање на сериозни и изразување на тие чувства премногу наскоро ќе го направи вашиот маж рок.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио