Совети Запознавање Грдата Вистини

од страна на

7 Грдата Вистини За Модерни Запознавање

последен пат ажурирани: септември. 16 2020 | 2 мин прочита

Запознавање е дел од западната култура, бидејќи долго. Меѓутоа, датира од денес е значително различна од она што се користи да биде во текот на 60-тите години, 70а, 80па дури и 90-тите години.

Со доаѓањето на интернет, а со тоа појавата на датира веб-сајтови во голема мера е одговорен за оваа промена. Иако постојат многу работи кои го прават модерен ден датира подобро и повозбудливо (онлајн датира е сигурно еден од нив), Присуството на demerits не може да се негира премногу. Подолу се некои грди вистини за современите датира кој ќе ви овозможи да се запознаат со оние demerits.

1. Луѓето имаат речиси и го заборавија да разговарате со едни со други

Лесна комуникација е еден од најголемите подароци што технологија има обезбедено луѓето со. Денес, луѓето во љубов добиете да останете во контакт едни со други дури и тие се милји далеку. Меѓутоа, овој напредок на технологијата исто така убиен луѓето намера да разговара.

Да, Ќе ја прочитате во право; повеќето луѓе денес не се жедни за да се слушне гласот на својата сакана, серија на текстуални пораки да ја заврши работата за нив. Што е со телефонски повици? Ах, за повеќето тоа се нешта од минатото.

2. Ти си оној, ако не се знае

Сакате да победи нечие срце? Денес, Најлесен начин за правење на тоа е со суштество што заборавило. Ќе се појавуваат повеќе атрактивни за вашиот датира партнер, ако ти е гајле помалку. Овие денови, речиси никој не чини да бидат заинтересирани во поединци кои покажуваат интерес.

3. Реакциите се речиси секогаш измамен

Декодирање реакции се речиси невозможно колку што луѓето кои припаѓаат на сегашната генерација се загрижени. А човек кој воопшто не е импресиониран со вас се однесува на ист начин и има сличен изглед на неговиот / нејзиниот лик како човек кој е навистина заинтересиран за вас. Повеќето луѓе, денес, заборавиле како да ги изразат своите чувства и мислат дека тоа е добар квалитет.

4. Пари, пари и пари, а потоа доаѓа изглед

Горенаведените изјава е точно првенствено за мажи; за жените, тоа ќе биде обратно (изглед е на прво место, а потоа пари). На кратко, дали лицето на кое се датираат ќе биде заинтересиран за вас зависи од тоа каде ќе се рангирате колку што овие два фактори се загрижени. Да, само овие две; сè друго доаѓа по овие.

5. Работите се премногу организиран да биде романтичен

Денес организирање на романтична hangouts станаа премногу лесно. Можете да направите телефонски повик и даватели на услуги ќе организира свеќи вечера за вас. Ова значително избледени шарм оној што се користи да се дружат со такви планови порано.

6. Приватност? Што приватност?

Нема ништо за приватни датираат денес. Имате датум на лице во попладневните и вечерните часови од страна ќе видите фотографии на вас двајцата заедно кликне на социјалните медиуми на другата личност сметка проследено со серија на коментари во гаден фрази. Ако не се користи за да го, што не припаѓаат на оваа генерација.

7. Велејќи дека тоа е повеќе е така лесно сега

Само текст и вашиот партнер ќе знаете дека не сте повеќе заинтересирани за него / неа. Од време на време на распадот текстовите содржат само неколку зборови или. Е кршење на односи навистина толку лесно?

Денес, луѓе имаат сигурно станат нетрпеливи и случајни; недостаток на време е исто така голем демонот. Меѓутоа, тоа не може да се негира дека тие се уште сакаат да се сака и да биде сакан. Значи, наскоро дојде време кога датира ќе стане како романтичен и возбудлива како што беше порано да биде во минатото.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио