Совети Датуми во Сан Франциско

од страна на

9 Датуми Секој од Сан Франциско продолжува

последен пат ажурирани: Мај. 15 2019 | 3 мин прочита

Луѓето во Сан Франциско се реални романтичари; тие знаат како да се претворат датум во совршен датум. Меѓутоа, со толку многу одлични места да се оди на состанок во градот, тешко е да се тргне наопаку со вашиот план датира. Во наредниот дел се зборува за девет датуми сите во Сан Франциско чевли одат на.

1. А возење на Магијата автобус СФ

Магијата автобус ќе ве однесе на 90 минути психоделичен разгледување посета на Сан Франциско. Во текот на овој Возбудлива Мултимедија турнеја, ќе добиете за да бидат сведоци со многу зборуваше за хипи културата и многу други такви фасади на 1960-тите. Патувањето ќе даде и вие и вашиот партнер многу спомени да се негува.

2. Земете ја на плажа Океан

Ако вашиот партнер е отворено ентузијаст, таа дефинитивно ќе сакам ова место. Океан плажа се наоѓа во близина на членка парк Златен; време ќе поминуваат тука, ќе биде возбудливо и забавно-пополнети. Да учествуваат во активности како што летаат змејот, планинарење, и велосипедизам; а потоа да поминат некои релаксирачки часа заедно со чаша вашиот омилен коктел.

3. Оди на Пристан Рибарска за датум појадок

Пристан Рибарска останува исклучително преполн речиси преку целиот ден; Меѓутоа, ако може да успее да го посетиме местото пред 9 изутрина, тоа сигурно ќе ви понудат утеха вие и вашиот партнер копнеат за.

Дали срдечна појадок, проверка на морските лавови надвор и во текот на денот да оди на Пјер 39 за некои шопинг. Да се ​​направи на денот малку повеќе возбудлива, исто така можете да се прошетаат жичарница од Пристан Рибарска на Унијата плоштад.

4. Возење велосипед низ заливот

Ако тоа е датум есен, се обратите за возење со велосипед до Заливот на СФ. Сè што ќе искуство ќе имаат допир на романтиката; нека биде боите, бриз или мириси лиснато.

5. Одете за посебен датум филм

Наместо да оди за редовен датум филм, глава до Кастро театар, славен филм палата и еден од најпопуларните историски знаменитости во Сан Франциско. Освен хостинг репертоарот на филмови и филмски фестивали, Таа, исто така фази голем број на специјални настани.

6. Поминат неколку часа во Форбс Island

Тоа едноставно не може да се добие повеќе љубов од ова; Форбс ја посети островот со вашата сакана и сигурно ќе има некои голем пост денес спомени.

Прашајте вашата сопруга или девојка да се донесе јакна со неа, како ветрето е често прилично ладно тука. Ако сте заборавиле да ја потсетам, Не грижете се; нудејќи им на вашите јакна или капут е стар, но, навистина сладок начин за правење на жените да се чувствуваат сакани.

7. План за топла возење воздух балон

Сведок зајдисонце во Сан Франциско од балон со топол воздух; сигурно вашата сакана да биде импресиониран со вашите авантуристички избор. Ова е добра идеја датира за одбележување посебни прилики. Се стави крај на прошетка со голем оброк и тост шампањ.

8. А патувањето во Crissy поле

Crissy поле ќе ви понудат различни можности да се претвори во нормална прошетка во романтична датум. Местото, кој некогаш се користи да биде на аеродромот Армијата на САД, сега се инкорпорирани во Голден Гејт Националниот рекреација област.

На Crissy поле, можете да летаат змејот, има една чаша кафе во близина на кафе, или само поминете некое тивко време со вашиот партнер гледа нежно кршењето бранови и го одзема здивот крајбрежни предели.

9. Одете за скали прошетка

Ова може да се појави да биде многу симплистички идеја датира, Но, кога си во Сан Франциско скали прошетка сигурно е-мора да се обиде датира опција. Градот е дом на голем број на уникатен и елегантен скалила; многу од овие скалила се оддалечени и како резултат има прилично романтична декори. Две СФ скалила што го прават многу датира места се Lyon Улица Чекор, и 16 Avenue Tile чекори.

Ова се само девет датуми луѓе во Сан Франциско, никогаш не треба да пропуштите случува. Што е одлично за нив е тоа што вие не ќе треба да се трошат илјадници долари за било кој од овие датуми, но сепак ќе добие да поминат некои незаборавни и страсна време со вашиот партнер.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио