За Датум Мојот домашно милениче

За нас

Добредојдовте на DateMyPet.com

Друга датира сајт? Не. Средба сајт за миленичиња луѓе? Да.

Идејата за DateMyPet.com започна за време на прошетка со моето куче во нашиот локален парк. Како и обично, луѓе ќе ни пријде и да коментира за тоа како симпатична тој е. Обично тоа ќе доведе до разговор. Овие разговори се движат од едноставна причинска да разговара со детали од нивниот живот. Вкупно странци и ние ќе се разговара како стари пријатели. Тоа е моќта на нашите миленици. Тие обезбедуваат заедничка врска, разбирање на тоа кои сме ние.

На луѓе кои ги среќавам на овие сфери се движат од долго време среќно брачни парови да се синглови. Иако нивните животи се многу различни, сите тие имаат љубов кон животните. Или како домашно милениче сопственик или "сакам да биде". Во изјавата за синглови, тоа ме изненади колку од нивните датуми и врски заврши, бидејќи на другиот партнер не е во склад со нивната љубов за своите миленици. Овие се движат од "таа мразеше drooling моето куче’ да 'тој е алергичен на мојата мачка’ како и класичните "тој мисли дека сум луд бидејќи јас ги третираат како бебиња". Кога одлуката била да се избере помеѓу партнерот или на домашни миленици – тоа е нема прилично очекувано за повеќето. Миленичето победи.

Значи тука сме, “Ако сакате да ме дружете, што треба да дружете моите миленичиња”. Тоа е на хард дискот зад овој веб-сајт. Ако знаеше од прва рака дека едно лице е домашно милениче љубовник, тоа ќе се направат нештата многу полесно. Тоа е силна врска која може да се гради врз основа на.

DateMyPet.com не е само уште датира сајт. Сакам тоа да биде заедница за сопственици на домашни миленичиња. Во потрага за љубов или пријателство. Значи тоа се обиде и да ни кажете што мислите.

Ако не сте милениче сопственик, вие сте добредојдени премногу. Но, само се сеќавам, “…дружете моите миленичиња”.

Членови : За прашања за поддршка, ве молиме влезете во вашиот профил

Соработници: Ако сакате да се обезбеди содржина статија за нашиот сајт, Ве молиме контактирајте авторот на datemypet.com

Прес Анкети: Ве молиме поднесете вашето барање да притискаат на datemypet.com

основана во 2004, Датум Мојот домашно милениче стана водечка датира сајт за љубители на еден миленичиња. За продолжување на овој раст и подобро да им служи на нашите членови, во 2014, Датум Мојот домашно милениче соработува со Venntro Inc (глобална медиумска група) да стане дел од нивната глобална мрежа датира, постигнување милиони синглови ширум светот.


Вратете се на почетокот ↑

    © Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио