Ангел мачки

последен пат ажурирани: ноември. 18 2020 | 4 мин прочита

Прашајте Cuddles

Почитувани Cuddles,

Дали мачките навистина не сакаат, или сме само извор на снабдување со храна?

Со почит,

Човекот може да настроената

Почитувани Може да настроената,

Не можам да ви кажам ние те сакам од начинот на кој те следи насекаде, скокаат врз градите, кога најмалку го очекував, и Преда дури и кога не е сè е dinnertime? Се разбира,, ние те сакам уште повеќе по youíve ни даде нашата омилена храна за мачки!

Complexly твое,

Cuddles

Mommas е сива Мачка со убави тигар разголување. Кога ќе ја најде, таа е бремена и тој бил злоупотребуван Ó оставени самите на себе и да ја мачиња на улица. Бев во мојата прва година на колеџ кога моите родители се во mommas и Персефона, бездомните catís преостанува бебе. Ние бевме благодарни за нивното присуство,. Thorndike, нашите мачка од петнаесет години, неодамна почина. Нашата жалост поради губење на него беше голема, и ние нели сакаат да продолжат да живеат во catless дома. Ние се потребни она што јас го нарекувам љубов кожен,
особено затоа што јас бев само дете кое живее дома по моите две постари сестри се иселиле. Да се ​​нашата среќа, Mommas и нејзината ќерка се покажа дека се експерти во областа на психологијата мачка; знаеја како да се грижи за народно емоционални потреби.

Mommas заработени нејзиното име со донесување на моите родители и мене како да сме ја размислуваш. Кратко време по доаѓањето дома со нас, Mommas почна по нас околу да се види она што сме биле до. Секогаш кога секој од нас извика, Mommas седна на нашите нозе и трпеливо чекал додека таа може да се администрира нејзината љубов и утеха.
По неколку години живеат во ист град, моите родители се пресели во Пенсилванија со mommas и Персефона, а моите сестри и јас останаа во Масачусетс. Татко ми значеше сè во животот, и последното нешто што некогаш сум би го сакале беше за него да умре сам. Сепак, една ноќ, моите најлоши стравови се чинеше да се обистини. Моите сестри пристигна во мојот праг, со некои многу тажна вест: Нашата мајка го повика да им кажам дека sheíd доаѓаат дома за да најде татко ми лежи на дневна соба ?уво; тој починал додека гледа телевизија. За да мојот релјеф, иако, моите сестри, рече дека татко ми не бил сам во последните моменти од својот живот. А многу драг пријател беше со него: Mommas.

Mommas беше мојот татко постојан придружник кога мајка ми замина за својата работа. Ноќта дека таа го најде во вечен сон, Таа, исто така се најде mommas седи покрај него. Дури и како мајка ми плачеше над него, оваа мачка не ќе ја напушти мојот татко. Кога дојде брзата помош, Mommas интензивна и назад и ископа својот канџи во тепих на секој обид да се направи нејзиниот потег.

Конечно, мајка ми ја убедував во спалната соба, така што присутните може да се земе мојот татко телото подалеку.
По смртта на татко ми, Mommas тенденција да мајка ми и дење и ноќе, преку сите тешки времиња. Таа направи куќата изгледа помалку осамени. Со неа внимание, Mommas помогна да се олесни болни спомени. Секогаш кога мајка ми или плачев, Mommas трпеливо седна до нас, ја укина шепа за да ја допираат нашата рака или рака, и лижат солзите од нашите лица да ги споделите со нас таа беше во близина.
Таа остана многу тивок, така што нема да ни пречиш; таа знаеше дека ни е потребно да тагувам. Откако ќе ги престана да плаче, Mommas ќе започне најгласните, повеќето затоплување Преда. Потоа sheíd се качи на еден од нашите круга. Не знам како мајка ми и јас би го добиле преку тие времиња без mommas.
Речиси една година по смртта на мојот татко, Mommas се разболе со хипертироидизам. Без скапо лекување рак и медицина, дека може да умре. Ние не двоумете се да се грижи за неа. Ние можев да се изгуби нејзиниот сега.

Впрочем, таа беше член на нашето семејство. Како што таа почна да се фрли фунти по фунта, работевме со бескрајно mommas да бидете сигурни дека таа јадеше дополнителна храна за да се задржи нејзината тежина до. На крајот, таа се намали од својата нормална дванаесет килограми фигура на мал £ 7. Кога решивме да ја однесе на ветеринар за терапија со зрачење, вработените ни кажа theyíd никогаш не видел мачка како mommas; таа беше во подобра здравствена состојба отколку другите пациенти во оваа тежина. На денот на нејзиниот третман, Mommas се држеле за сите ветеринар техничари, purring и допуштајќи им ја прегрнуваат.
Благодарен сум да кажам дека mommas се врати во добра здравствена состојба. За жал, ние загубивме Персефона до шеќерна болест и старост оваа година. Чудно е да се види mommas се одржи на благодатно како толку многу да поминат пред неа. Таа е сега на чело на семејството, што вклучува две големи кучиња што ги презедовме во од улиците. Ние, исто така, сега имаат Dutchess, млад нова мачка која беше злоупотребена и запоставени. Dutchess часовници Mommasís секој потег, учење како да се постапи, каде да одат, и што да јадат.

Mommas остаре многу. Таа е многу потенки сега, и косата ја изгуби поголемиот дел од својот сјај. Таа е тивка и содржината да седат на сонце додека чешлање неа крзно. Дури и ако знам дека моето време со неа е ограничен, Јас не се обидуваат да се размислува за тоа. Наместо тоа,, Се фокусираат на она што mommas ме научи. Научив повеќе од оваа мачка за безусловна љубов, почит, и семејството одговорност отколку од било кој друг. Нејзината љубов тоа нема зборови да може соодветно да се опише.

Пред сè друго, Mommas е причина јас станаа ветеринарна технолог. Таа ме инспирира со страст што ја сфаќаат сериозно и блиско. Јас сум за учење да се грижи за оние кои не зборуваат на нивното страдање, кои тивко се стремат кон нас и праша само за нашата љубов за возврат.

Медитација

На лојалноста на вистински пријател може да биде еден од најголемите утешува во животот.
Дали постојат други, животински или човечки, кој се повреди и треба што од нивна страна?


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио