Совети Пријателски миленичиња Хоби

од страна на

Се тестираат врз животни Хоби за парови

последен пат ажурирани: септември. 09 2019 | 3 мин прочита

Среќа што - си најде некој неверојатен кој ги дели својата љубов на филмови, има одлична смисла за хумор, и обожава животни. Ако сте водење на застарени ноќ идеи и ги испитуваа секој романтична прошетка, зошто да не се качат на некои филантропија како двојка, особено ако се вклучат хоби што веќе уживаат? Еве неколку идеи за начини на кои можете да помогнете, сите со помош на вашиот партнер:

1.) Фотографија: Лизгањето засолништа и спасува многу пати им е потребна помош фотографии Квалитет на фаќањето на нивните тековни животни за посвојување. Дали вие или вашиот партнер господар на Instagram, или не сакам да се објасни на криволичене на отворот? Ова може да биде голем одговара за вас, и таа лесно може да се направи разлика во бројот на животни кои се усвоени. Контактирајте со вашиот засолниште за да се види дали може да понуди своите услуги, и споделување на овие слатки лица на сајтовите за социјално вмрежување за да им помогне да најдат домови.

2.) Чистење: Болните од нередот? Тоа е толку лесно да се акумулира премногу работи како двојка, така ја искористиме оваа можност да се исчисти куќата и да се обезбеди потребните елементи на локалните засолништа и спасува. крпи, ќебиња, весници, садови, placemats, и сите повеќе може да се покаже како корисно во овие групи,. Им даде на повик, и да видиме што тие треба. Ќе им помогне со залихи правејќи вашиот дом поорганизиран.

3.) Готвење: Кроење месо и / или производи од животинско потекло може да се забавуваат до вашиот оброци заедно. Џеј-Зи и Бијонсе го направи тоа, па зошто да не сте? Вегетаријанска и вегетаријанска се на вашите омилени јадења може да се направи пица ноќта далеку поинтересна, и овој начин на живот дава начин на новите кулинарски вкусови и ресторан авантури. Направете го тоа за животни, за вашето здравје, или само да се вклучат повеќе производи во вашата вечери. Во секој случај, тоа е од корист - и вкусна!

4.) Патување: Дали на двајца од вас сакаат притискање на патот? Патува на листата на желби, но никогаш не ви се чини дека за да се случи? Многу засолништа и спасува треба транспорти помеѓу нивните локации и други спасува или згрижувачки семејства. Ако ви се случува надвор од градот во секој случај, или ако сте секогаш сакав да видам друг дел на државата, понуди за транспорт на животно, дури и ако тоа е само еден дел од патот.

5.) Уметности и занаети: Ако и се случи да се сака DIY проекти (внимание на сите љубители на Pinterest и момци со алатки,) тогаш ова е забавна проект за вас. Со неколку предмети и некои тимска работа, лесно може да се изгради студено време засолништа или куче куќи за бездомните животни во вашата заедница. Ова е исто така одличен тест за врски, многу сличен на купување Икеа. Ако двете сакам уметноста, создаде некои парчиња заедно и да донираат ги животните непрофитни на аукција исклучи или да ги користите за да се подигне свеста.

6.) Компјутери: Ако сте технолошки такт, понуди да им помогне спасува или засолништа со нивната веб дизајн или веб-сајтови за социјално вмрежување. Ако блог, пишувам некои статии за овие заедница ресурси, или им помогне да се формира блогови на сопствените.

7.) Дружење: Јас работам во домовите за стари лица во Кентаки, и можам да ве уверам дека повеќето жители не се многу посетители. Ако имате милениче кое има право личност за оваа работа, разговара со терапија на животните група за да се започне процесот на добивање на вашето домашно милениче е подготвен за волонтерство. Ние сите знаеме како утешна животните интеракција е, па зошто да не го понудиме тоа на некој кој има потреба од удобност? Размислете нудат овие услуги за засолништа семејно насилство, згрижени деца, и хоспис пациенти, премногу. Не мислам дека само мачките и кучињата можат да го направите ова работа, или! Сум видел bunnies, свињи, па дури и желки сите трудат!

8.) Спорт: Ако вие и вашата сакана сакам престојуваат активни, сметаат организирање и учество во 5K да се подигне свеста за суровост кон животните, или ќе им нудат да одат на кучиња во случај локално посвојување. Можеби дури и да биде домаќин на кутре "раса" или маче Superbowl да имаат корист вашиот локален Хумано општество. Ќе им помогне на добротворни организации во нивните напори додека се забавувате, и тоа е победа-победа.

9.) Престојуваат во: Нашите животински засолништа се полни со кучиња и мачки кои треба засекогаш домови, и спасување групи итно треба да негува за овие животни, со цел да се спречи евтаназија. Ако сте homebody и имаат екстра простор за да се поттикне животно привремено, контактирајте го вашиот локален засолништа за животните и спасување групи. Што е подобро од заштеда на живот и добивање да се игра со нов кожен пријател?

Уживајте во овие филантропски хоби како двојка, и знам дека заедно ќе се прави разлика во животите на животни околу вас.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио