Совети

од страна на

Дали сте Dateable?

последен пат ажурирани: декември. 27 2017 | 3 мин прочита

Листа на начини да добиете на самиот себе малку подобро, со што ќе "на Lotta малку" повеќе dateable

На грешка многу луѓе прават во нивното датирање животи не е да се има добра идеја за тоа кои се тие, се, се. Тоа може да изгледа контра интуитивно, но кога ќе се активно се обидува да се најде партнер е еден од најдобрите пати да се фокусираат на себе и она што го прави “функционирам”. Жени, повеќе од мажите, се склони кон “Ми се допаѓа се што ќе посакате”-Синдром (можеби поради долготрајната културните очекувања дека жените би требало да биде флексибилен, аморфен оние кои немаат сопствени интереси), во крајна линија резултира со незадоволителни и неостварлива односи во најдобар случај; и изненадувања, потроши време и гневот на друго лице има “промени”, во најлош.

Еден од моите омилени изреки оди нешто вака–како е некој друг треба да се знае и те сакам, ако не знам и сакам? Инвестирање во знаејќи себе овозможува да се знае точно она што го ставаат на маса, и го прави полесно за вас и вашиот вистинскиот меѓусебно ќе се препознаат и да бидат привлечени кон квалитети кои не се случува да се промени со вашата компанија или со години.

Како Shel Силверстеин пишува во својата песна, “Маски”:

Таа имаше сина кожа
И така тој го направи
Тој се држеше го криеше
И така таа не
Тие бараа сино
Нивната цел живот преку
Потоа усвоен од страна на–
И никогаш не сум знаел

Еве некои начини за да се запознаат и да те сакам, така што некој друг може да, премногу!

1. Земи си за себе Out

Оваа една е фрлат околу од различни и огромен број “Самопомош” гуруа, книги, и женските групи. Луѓето обично се размислува за тоа во смисла на вечера, кои можат да бидат застрашувачки и непријатно ако не сте ручал сам пред во јавноста. Па тоа може да биде било значајни прошетка, се додека тоа е забавно и нешто ќе уживате–филм (еднаш светлата одат надолу, никој не е фокусирана на кој седи сам), топката игра, или можеби еден ден патување некаде ново.

2. Што сакате да направите денес?

Има некои слободно време? Стоп за една минута и очигледно се запрашате што ќе ве направи среќни право тогаш и таму–и потоа оди направи тоа! Ова е една од најпознатите едноставен и ефективен начин да се вклучите од бучавата на живот и да престане да се губи време со тоа што се вовлечени во Фејсбук или телевизија. Таа, исто така ви се отвора дека многу повеќе случајни, магичен пресврти и се врти, и исполнување дека многу повеќе луѓе отколку што би, непромислено и несвесно убиство на време. Во процесот, ќе откриете дека вие не треба некој заедно да бидеме среќни–може да биде среќен и снисходливо кон нас со тоа што се намерна со вашиот избор.

3. Прашајте го вашиот пријатели

Ова е вид на разработка на популарниот Фејсбук активност бара луѓето да се коментира за пост со еден збор кој го опишува постер. Но, можете да дознаете за себе, или барем за јавноста замисли и впечаток за себе, со поставување на вашите пријатели како тие би ја опишале. Ова ќе ви помогне да се расветли “Можете” што ќе се презентира во светот, а со тоа и датуми. Можеби, и, најверојатно,, Ова се совпаѓа со она што мислите дека е вашиот вистински себе. Но, ако се несвесно се смета дека имаат различен карактер од она што го знам е точно за вас–ова може да се манифестира како стринг на неуспешните, збунувачки врски.

4. Се обиде нови работи

Ова е вид на спротивното од #2. Наместо лекување на себе си со нешто што знаете ќе ви се допадне прави, направи нешто сосема ново! Никогаш не се возела коњ пред? Се најде фирма која нуди лесна патека вози. Јас не би се залагаат правите нешто што ги плаши панталони исклучување на вас, затоа што–Иако тоа може да привлече датуми–стравот може да го одвлекува вниманието од тоа да биде во можност да уживаат во ново искуство. На крајот на денот, ќе се изолирани друго животно искуство кое помага во дефинирањето на вас и вашите интереси, и можеби ќе имаат уште една вештина и разговор точка да се ставаат на маса.

Имаат убеден чувство за себе е привлечна. Со зачувување на вашето чувство за себе, ќе бидете посреќни, повеќе исполнети лицето и ќе го имаат тоа многу повеќе да понуди за врска; а во меѓувреме, ќе имаат многу забавно да се запознаеш со вас дека сте за сите.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио