Дали сте Запознавање бумеранг Дечко?

последен пат ажурирани: Мај. 20 2019 | 2 мин прочита

"Тој ме сака мене. Тој ме сака мене не. "—Анонимни

Секоја девојка има датира овој човек. Тој е како заеднички, како алергии во пролет. Дами, знаете сценариото ...

Тој смета дека тревата е позелена од другата страна. Или дека "мора вселенската." Значи,, без многу предупредување, тој го прави акт на исчезнување што ќе го направи дури и Худини горд.

Можете да плаче. Вие прашањето зошто. Потоа на крајот, со некое време и растојание помеѓу вас, ќе успее да заздрави срцето и да се движат на.

Многу да ги изненади, месеци / години подоцна, тој се враќа. Овој пат со црвени рози, молбите за прошка, и гори желба да ги оживеат старите пламен. Многу пати, откако сте стане заинтересиран за некој нов.

Звучи познато?

На 64,000 Прашањето станува ... Треба да го земе назад, или сте во за повеќе главоболки и болки за иднината?

Па, сето тоа зависи ....

Еве еден измамник лист да се користи како водич.

Дали тој се скрши една од правилата кардинал на датирање? Овие ќе бидат без нос како мамење со вашиот најдобар пријател или роднина, или физичко насилство, или кршење на вашата доверба. Ако е така, "Не го положи одам."

Немало доволно време за да го созреаја и да се помири со она што се случи? Дали тој навистина го признае згрешат на неговата начини? Или е можеби само копнеж за нешто познато?

Зошто тој сака врската да се обнови? Дали е тоа затоа хемија меѓу вас двајцата некогаш беше топло? Дали тој треба да позајмите пари или место за престој? Погодност никогаш не е добра причина да се обединат. Не дозволувајте му враќа служи како пречка за вас.

Како го заврши нешта? Дали неговото метод ладно и Груб? Или вид и не-обвинувајќи? На пример, момци кои се на пат кукавицата е со укинување на сите телефонски контакти одеднаш, или испраќање на текстуални пораки до крај нешта ретко се во вредност од hooking со повторно.

Дали имаше повеќе добри работи за него толку лош? Направете листа на добрите и лошите страни тогаш тоа се консултираат мудро и објективно. Најважно, внимава на мудрец совети од MAYA ANGELOU: "Кога луѓето ќе ви покаже кои се тие, Верувам нив. "

Подеднакво важно како и околности на вашиот распадот е тајмингот. Дали тој кауција од непосредно пред Божиќ? Откако ќе се разболе или долу на својата среќа? Луѓе кои се "фер издржа пријатели" ретко може да се смета за време на тешки времиња. Се сметаат за среќа да имаат дознав, Ако ова е случај,. Намалете ги загубите.

Не се пробие на чаши за шампањско само уште. Земете предвид да го врати на "пробниот период" со "ограничен пристап." За оптимални резултати, доверба треба да се "заработи" и не претпоставува.

Кога ќе се растури, беше таму хорот на луѓето chiming во, "Јас ви реков?" Ако сите други се чинело дека е недостоен за вас, може да има поента овде. Не го разреши ова лесно. Иако љубовта може да биде слеп, тоа не смее да биде премногу clueless.

Може да си дозволи да се коцка вашиот здрав разум и самодоверба повторно?

Постојат моменти кога јасно земајќи шанса може да биде лоша игра комар. Дали сте моментално во друг однос кој има ветувачки потенцијал? Во оваа ситуација, на "враќање дете" не треба да им биде дозволено да се врати!

Сметаат дека овие навремено совети за справување со Бумеранг Дечко. Имајќи на ум дека "Оние кои нема да учиме од минатото се предодредени да го повтори."


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио