Совети Уметноста на флертувањето

од страна на

Уметноста на флертувањето

последен пат ажурирани: јуни. 03 2020 | 4 мин прочита

Флертувањето е повеќе од само забава, тоа е од фундаментално значење. Целата наша опстанок како вид зависи од човековите врска. Ако застанавме флертувањето, паѓа во љубов, и репродукција ние наскоро ќе исчезне. Но, и покрај тоа што природата ни опремена со сите потребни делови ние треба да се спаси од изумирање, не секој знае како да ги користите за нивните најдобри предност. Ова е особено вистина кога станува збор за флертување.

Шарлин, менаџер со голем облека синџир, и Кира, физиотерапевт, пристигне во популарен ноќен клуб Галапагос доволно рано за да се добие маса во центарот на случувањата, со поглед на шанкот и на подиумот. Деновиве на народот талкаат во и местото преполнува. Двете жени се традиционално облечени и изгледаат како да припаѓаат тука. Како Шарлин разговара со Кира, таа скенира соба и fiddles со некои лабава насоки на косата. На секои неколку минути таа wiggles нејзиното тело и, од време на време, го става својот лактите на масата и се потпира главата на нејзините раце, pouting и правење очи на машката перспектива во барот. Шарлин мисли дека е се во секси, но таа не е. Таа го прави она што многу луѓе, машки и женски, направите кога тие се надвор дебна: Таа е збунувачки биде секси со се слатки. Всушност, нејзините постапки само го прават да изгледа несигурна и детски, даваат надвор незрели енергија.
Погодете, од друга страна, изгледа подготвен и е составен. Поголемиот дел од времето таа седи тивко, нејзината глава ја спушти некогаш толку малку, и обрнува внимание на Шарлин. Повремено, како што таа голтки ја пијат, нејзините очи ќе ѕирне во текот на врвот на чашата и таа полека ќе се земе во собата. Всушност, ако се види одблиску, Кира се чини дека се работи на половина од брзината на Шарлин. Таа изгледа сигурен и безбеден и се даваат надвор пораснал на сексуалната енергија.

Сега Кира е забележан Харви, еден дечко таа неодамна го видам на забава, но никогаш не се сретна правилно. Таа би била доволно блиску таа вечер да го слушнеме и зборува за пловење на Бахамите, и дека мисли дека е атрактивна и интересна (Кира сака едрење). И сега тука е тој со неколку други момци, потпрена на бар. Кира го чува во својата периферна визија и чека тој да се претвори во нејзиниот правец.
Штом тој го прави тоа, Кира брои до три, оправдувања себеси, станува од масата, и saunters кон скалите до балконот, право минатото Харви и неговите пријатели, колковите суптилно се ниша, главата малку надолу. (Зошто спуштена глава? Затоа што ние, луѓето се чини дека се повеќе заинтригирани од coyness од brashness.) Тогаш очите Кира е да ја поправите на нејзината цел за брз моментот на контакт. Тој ја гледа. Вториот знае Харви и 'го забележав, таа изгледа далеку coyly. Но, пред Харви има време да реагира, Кира погледнува во него повторно, овој пат затворање на очите некогаш толку малку како што таа нуди навестување на насмевка. Харви добива порака.

Ветувањето-повлече рутина е самото срце на флертувањето. Се користи за да се создаде возбуда.

Што ви е само да се почитува е она што научниците го нарекуваат ветување за повлекување рутински од страна на Кира и возбуда одговор од страна на Харви. Кога станува збор десно долу до него, создавање на возбуда е за сите напнатост и ослободување, без разлика дали зборуваме за страшни филмови, ролери coasters, или човековата сексуалност. Ветувањето-повлече рутински дека Кира користи на Харви е самото срце на флертувањето. Се користи од страна на мажите и жените да се создаде возбуда, и неговата динамика е токму она што го вели дека тоа е: давање на внимание, тогаш тоа одземање, тогаш тоа давајќи повторно тензии, порака, тензија; контакт со очи, погледне подалеку, контакт со очи. Еден поглед не мора да значи ништо, но Кира газеше во провокативен начин, Харви даде вториот изглед, и се насмевна со главата благо се спушти до укажуваат coyness. Сето ова додава до еден очигледен сигнал од интерес. Мажите и жените од целиот свет го користите овој основен рутина, врз основа на спор прошетка на жената или насилното однесување на човекот, во придружба на контакт со очите и насмевка, за да го сигнализира и да го разбудат интересот на друго лице.

Значи Кира премолчено нудат покана и моменти подоцна Харви одговара. Тој доаѓа по скалите на балконот каде што јасно може да се види Кира гледајќи надолу на подиумот подолу. Тој ја гледа во очи, насмевки, и се воведува. “Напијте?” Харви прашува.

“Благодарение, но . . .” Кира насмевнува и одговара:, “Јас сум тука со еден пријател и ние сме прослави својот промоција, па јас навистина треба да се вратам на неа.”
“Па,” Харви одговори, “Вие би можеле да ме покани да го прослават со вас. Всушност, Ќе ми биде задоволство да купам шампањ. Тоа секогаш е убаво да се имаат вистински изговор да се купи шампанско.” Тој grins.

Иако Кира знае дека Шарлин не би ум ако Харви им се придружија, вели таа, “Тоа е многу дарежлив од вас, но ние си ветил девојки’ ноќ. Знаеш, се израмни на лични работи.” Таа се спушта главата, погледнам во него кратко, потоа погледнува далеку.
Харви прашува, “Како што ќе биде утре, тогаш исто време, истото место, или исто време, друго место, или . . . ?”

Кира се смее. “Жалам, Јас не сум слободен утре. Но, ако ми дадеш твојот број, Ќе ти се јавам после гледам во мојот распоред. Сигурен сум дека можеме да сториме нешто во некоја точка.”
Вистината е, Кира знае дека Шарлин не би се грижел ако таа помина малку повеќе време со Харви. Слично, таа не е толку зафатен следниве ноќ сè што е планирано е перење. Што Кира прави е со користење на универзално признаен принцип на недостаток како дел од нејзината стратегија за флертување.

Принцип на недостаток:

Како да се направи себе си повеќе интригантни
Како општо правило,, луѓето сакаат повеќе од она што тие не можат да имаат, така едноставен начин да ја зголеми вашата желбата кога флертувањето е да се користи принцип на недостаток. Идејата е да им даде впечаток дека се популарни и во побарувачката.
Да, луѓе (па дури и компании) го користите овој трик цело време, но нашата реакција на тоа е толку инстинктивна дека ние никогаш не престане да паѓа за неа. На пример, секој знае дека тоа е Птицата е тешко да се добие резервации во најдобрите ресторани, но тоа не е нужно, бидејќи на сите маси се навистина резервирани. Слично, модни дизајнери се многу особено за тоа каде нивните линии се продаваат, и нивната висока цена тагови послужи да се исклучи повеќето купувачи. Кога радио, телевизија, и печатење на рекламни нас бомбардирам со изјави од типот “Додека испораките последен,” “Ограничете две по желба на клиентот,” “Limited Edition,” и “Понуда добри само до недела,” тие работат на принцип на недостаток.
Работат на принцип на недостаток

Како ќе ги искористат предностите на овој принцип помогне да се направи некој да падне во љубов со вас? Со upping вашиот “вредност” во раните фази на врската, со што ви се чини дека ретки, скапоцен, и вреди да се следи.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио