Совети

од страна на

Избегнувајте лажговци

последен пат ажурирани: Јануари. 04 2018 | 5 мин прочита

Кога јас прв пат започна интернет датира, Бев маркетинг директор на една од најголемите градежни фирми Милвоки, Јас одев на училиште, со полно работно време, и јас работев за објавување на книга поезија. А сепак,, Се прашував, Зошто не се сретнав со вистинската личност сепак? Тоа никогаш веќе знаеше се за мене дека моето лудо, френетичен распоред би можело да биде причина.

Се приближив интернет датира како уште една работа на проекти. Наскоро се испраќање и запознавање на нови момци на многу честа основа. Се разбира,, Јас секогаш се сретна нив некаде удобен и брз, кафуле во моето омилено место. Јас би можеле да pop во, разговарате за еден час (кој отсекогаш беше мој личен правило) а потоа да биде на мојот начин. Тоа беше само уште една средба јас ментално штиклирани мојот постојано растечката листа на to-do е.

И сигурен, повремени човек ќе се жалат затоа што ќе мора да се презакажува нашите датуми… и се презакажува… и тогаш понекогаш, откажете. Но еј, Јас јавуваа, ако тој не може да се разбере дека јас сум зафатен девојка со животот на мојот сопствен, тогаш тој не беше во вредност од неговата сол. Право?

Тоа не беше се додека не се сретнал еден човек преку е-маил, кој беше малку постар од мене, со деца и бизнисот што го започна со работа и неодамна се прошири. Тој звучеше паметни и интересни и јас бев заинтригиран од неговите пораки. Конечно дојде денот кога ќе се согласи да се сретне. Закажав датумот на мојот календар за следната недела, но како што се приближува датумот сфатив немаше начин ќе бидам во можност да се направи на време и го повика да се откаже. Тој беше грациозен и продолживме да се зборува на телефон, секој пат кога бев нестрплив да го добие надвор од линија, бидејќи јас јавуваа јас би имале време да се дојде до него уште еднаш се сретнавме знае. Ние закажано друг ден и морав да ја откажете што беше, како и во последната минута имаше предлог појави на мојата маса благодарение на мојата состојба се молам шеф.

Јас се срамам да кажам дека презакажана нашата дата уште три пати. Тогаш, конечно, конечно, неколку недели подоцна, го сретнав токму пред Божиќ. Јас беше донесена на ден работа, но се случува во да ги "достигнат’ на последната минута документација. Се согласи да се сретне со него за брзо кафе на мојот начин во.

Тој бил убав и навистина смешно и јас му се допадна веднаш. Тогаш тој рече нешто што ме натера да престане во мојата песни, иглата гласно чкрипи надвор од саундтракот на мојот живот зафатен.


Јас еднаш направив потпишувањето книга на Барнс и Нобл и беше пречекан од страна на ова отворање од fiftiesh червенокос жена. “Што е со сите луѓе кои се наоѓаат на интернет?”. Имаше некои смеа, а некои плескање, како и. Јас воопшто не беше изненаден од прашањето, затоа што ако јас да се зборува во една соба на дваесет и пет мажи, тие несомнено ќе го поставиме истото прашање за жените.


Мојот пат одговор во овие ситуации е да се обиде да се соживуваат со лажговци без што не го оправдуваат нивното однесување. Ајде да мислам: Зошто луѓето лажат? 1) Затоа што тие се несигурни и 2) Бидејќи тие знаат дека ако тие ја каже вистината, тие дури и не ќе ја добие датум. Прилично јасен, право? Не е за жени во публиката. Всушност, не само што тие наежвам во споредба машки лаги (лош) на женски лаги (не е толку лошо), но инсистираше на тоа дека тоа е нецивилизиран човек да побара вистинската возраст на жената.

Слушнете. Не можам да престанам лаги, но јас се надевам да се запре лицемерството. Лажговци осудува лажговци и особено кога тие кучка за мене во коктел забави и е особено исцрпувачки.

Значи, да се исфрли неколку заеднички прашања и да се обидат да се разбере зошто лажго лаги.

Ако сте 5'5 дечко и 80% на краток жени дури и не ќе излезе со вас, кажете дека сте 5'8′ и се надеваме дека вашиот шарм обзема лага. Тоа не го прави, но се надеваат дека тоа го прави.

Ако сте 175 lb жена, можете да се нарекуваат "цврста и тон". Да, "Неколку екстра килограми’ или дури и "големи’ ќе биде малку попрецизни, но се држи со вашиот опис затоа што повеќето момци нема да одговори на вистината. Кога ќе се сретне, ќе се обидат да го игнорираат тоа разочарани изглед тој ви дава, затоа што ти си барем добивање на фер шут, право?

И кој може да ја обвините млади-at-срце 61 годишен човек или еден младешки 44 годишна жена за tweaking вистината тад? Тие знаат дека поради околности што се надвор од нивна контрола, тие се исклучи многу радари луѓето. Така тие фантазија малку и или многу – да останат видливи за другите онлајн daters таму. Не велам дека е во право. Јас сум само велејќи дека тоа се случува.

Според самата природа на овој медиум и еден народ што одговара на компјутер пред средбата и пристоен процент од нив нема да биде целосно претстојната. Тоа го прави смисла. Колкав процент од нас се несигурни? Колкав процент од нас не успеваат да ги исполнат критериумите на другите’ ментална листи? Колкав процент од нас се доволно паметни да знаат дека чесен 63 годишниот прекумерна тежина жена која не ги исполнува повеќето мажи листи, кој е зошто токму таа објави дека слика од шест години и £ 30 пред?

Мојата поента не е дека ние треба да се вратиме на лажговци во некој вид на групна прегратка, или да им се заблагодарам за чување ни на нашите прсти. Наместо, ние треба да се обидат да се разбере и прифати фактот дека ова однесување се случува да се случи и како сигурни како gonna проклетство Ози е, или gonna J.Lo е се разведуваат. Прв лути решава ништо и сите тоа го прави е да ви звучи горчливо и ирационалното, две особини кои никогаш не добиле секого и секаде.

Но, бидејќи не можеме да престанеме лажговци, тука се и неколку мерки на претпазливост може да се земе во обидите да ги избегнете:

1) Прашај за повеќе фотографии. Не знам колку пати треба да видам главата снимки кои личат на Натали Портман, само за да открие дека таа е Натали солиден во реалниот живот, но научив мојот лекција. Ако можам да испрати дополнителни слики од мене преземат во рамките на минатата година, тогаш не не е изговор за некој друг не ги имаат, како и.

2) Размислете за квалитет на фотографии. Филм и облека изгледа поинаку отколку што беше пред десет години. Различни фризури, различни начини, различни палета на бои. Доколку сликата изгледа датиран, лицето многу добро може да крие нешто.

3) Размислете за составот на фотографии. Навистина блиску до сликата и нема други придружни слики? Некој не е среќен со неговото / нејзиното тело. Само види некој од градите нагоре? Истото. Облечен во црно, погребани зад пријатели, или попречени од страна на голем папрат? Тоа лице се крие, со добра причина.

4) Мислам логично. Никогаш не сакам да го истакнам физичката, или на вашиот профил, или на телефон, но ако нешто не се додаде, направи забелешка на тоа. А човек кој себеси се нарекува "искинале’ но не направи ништо атлетски не е ти го кажувам вистината. Исто со жена која тврди дека таа е 39 но има две grandkids.

Јас ќе одам на рекорд и велат дека тоа е во ред некој да лаже за неговата / нејзината возраст, доколку лицето признава вистината подоцна во текот на профилот. Легнат да се направи себе си се појави во произволно тесен критериуми за пребарување на луѓето е далеку од лажење, со намера да ги измами.

Прв лутам лажговци е исто така Слоновата classe. Сум зборувал со неколку момци кои беа толку лути поради тоа што лажел за кои тие дејствувале засрамувачки. Еден изјави исклучи жена која избричи три години од нејзината возраст. Другите се заврте и ги остави жената која не живее до нејзината слика. За мене, ова е две грешки не успеаја да направат право. Лажливец зезнав, и ќе плаќаат, бидејќи таа нема да добие втора датум, но тоа не е причина да лузната за живот.

Ако некој ве мами со слика, да биде класа чин, не само што е милостив, но со тоа што не се лаже. Со кажува вистината, сте го направиле сите дека секој веројатно може да се направи за да се исчисти целата онлајн датира сцена.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио