Може домашни миленици Алергии и датира коегзистираат?

последен пат ажурирани: октомври. 18 2020 | 2 мин прочита

Значи, ќе се најде некој што сакате да се запознаете подобро. Кога ќе се разговара со нив, дали во-лице или на интернет, постои насмевка на твоето лице. Вие се чувствувате дека работите не може да се добие било подобро тогаш тие се, и тогаш ќе дознаете дека тие имаат милениче кое сте алергични. Што е одредена личност да прави? Ќе треба да се откажат од односот поради вашата алергија? Дали постојат алтернативи за да не гледаат лицето повторно? За повеќето луѓе,, постојат.

Прво и основно, нека лице знаат дека имаат алергија. Ова е од суштинско значење да имаат отворен и искрен однос (да се започне со), а исто така тие можат да бидат во можност да се намали реакцијата дека имате. Како тие можат да го направите ова? Тие може да бидете сигурни дека тие се носат свежи облека пред вашиот датум (без интеракција со домашно милениче откако тие добија облечена). Дополнително, тие можат да имаат мазна четка или нешто слично за да се користи откако ќе пристигнат за вашиот датум (ако нивните миленичиња вози во автомобил и постои трансфер од автомобил до нивната облека).

Следната област на фокус е да се знае тежината на вашата алергија. Може да ве однесе преку шалтер алергија на лекови и да биде во можност да се справи со вечер? Или ќе има тешка реакција која ќе бара EpiPen? За оние кои бараат EpiPen, ќе треба да се процени односот на повисоко ниво, затоа што буквално вашето здравје е во опасност. За други, можете само да бидете сигурни дека ќе се земе вашата алергија лекови пред да се заедно со нив, а потоа следи вашата реакција како ноќта продолжува.

Ако потрошите време во текот на нивното место, тие може да се воспостави една соба каде што не е дозволено миленичиња. Како дополнителен слој на заштита, тие можат да имаат филтрирање машината работи да се задржи на алергени од воздух. Постојат многу производи кои се на пазарот за пациентот алергија. Овие производи ќе се намали износот на првут во воздухот, или работат како бариера да се задржи на алергени од влегувањето во определени простор.

За повеќето алергија на страдалниците, тие веќе ќе имаат овие статисти со нив, но тоа нема да боли да ги повторат. Бидете сигурни дека секогаш имаат ткива при рака. Ако имате алергии кои предизвикуваат јадеж, насолзени очи и повеќе, може да се чувствуваат помалку атрактивни за вашиот датум ако вашиот нос е постојано во тек, или изгледа како да сте биле плаче. Можете да имаат некоја алергија капки за очи со вас, како и. Ова не само што ќе помогне да се истера алергени од вашите очи, но, исто така, ќе им помогне со појава на црвенило и иритација што ќе бидат присутни.

Дали вашите алергии да предизвика да се плаќа? Капки за кашлица и таблети за грло се од суштинско значење за да имаат намалена датум стрес. Колку време сте добиле на Tickle во грлото и повеќе кашлате на суво грлото добива? Некои таблетки или дури и тешко бонбони може да се додаде само доволно влага за да се преземе Tickle далеку и капут грлото, така што ќе може да се концентрира на вашиот датум.

Со отворени, чесна комуникација и малку подготовка, се уште може да имаат пријатно односи иако имате алергија на нивните миленици.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио