Датум Мојот домашно милениче Запознавање безбедност

последен пат ажурирани: Јануари. 13 2021 | 3 мин прочита

Онлајн Запознавање Совети Безбедност Совети

Онлајн датира може да биде побезбедно отколку традиционалните датира искуство. Тоа ви дава поширок спектар на избор и можете да останете на растојание додека не сте подготвени да се исполнат.

Ако никогаш не сте тоа се обидоа пред или ако сте загрижени од страна на било приказни може да се чуе, Еве неколку совети за да ви Запознавање онлајн безбедно:

 • Доверба вашите инстинкти. Ако нешто не се чувствува во право, Зошто да се земе шанса. Откачете благодатно, Ако ова не работи, само откачете.
 • Чувајте го на реално. Биде како искрен како што можете да кога создавање на вашиот профил, вие не би сакале да бидете заведени па не се доведувате во заблуда секој. Тоа е исто така многу тешко да се преправаш дека си 6'2″ кога сте навистина 5'6″!
 • Објавувате слика, Но, бидете сигурни дека не може да се идентификуваат на вашето семејство, пријатели, дом или автомобил во него.
 • Имајте на контрола. Не се откажат од какви било лични информации прерано или пост лични податоци без да се знае точно кој сте го предаваш на.
 • Заштита на вашиот идентитет. Користете сајт како нашата, која ја крие вашата e-mail адреса и вашите информации за контакт.
 • Избегнувајте било разговори за финансии премногу лесно. Не постои причина зошто треба да некогаш да откријат какви било финансиски информации на интернет.
 • Не се измамени од страна на барања за финансиска помош, Ако некој ве праша за пари дури и ако имаат изградено доверба Rapport со нив, тие се речиси сигурно е scammer.
 • Не се под притисок да даде информации или слики кои не сакаат да и особено во средба пред да се подготвени.
 • Ако не си сигурен, побара понова фотографија на кој ќе се зборува за.
 • Размислете за тоа што пишува во вашиот профил и кога разговараш. Дали тоа се пренесе вистинскиот тон и намера?
 • Бидете претпазливи на било кој изјавува нивната вечна љубов за тебе, особено ако никогаш не сте се сретна со нив.
 • Кога не сте подготвени да се исполнат, проверете ги нашите совети во-лице за безбедност датира подолу

Во-лице Запознавање Совет за безбедност

Датираат преку онлајн сервис како нашата е безбедно искуство, но со наплив на возбуда тоа е понекогаш лесно да се заборави да се задржи на тој начин.

Мислите дека сте ги исполниле онлајн датумот на вашите соништа или можеби сте само љубопитни, но сте согласија да се состанат. Може да биде ветеран Dater или можеби се враќа во датира по раскинувањето на врската е завршена, но тука се и некои брзи зборови на совети за средба:

 • Не се турка во датум и, секако, не се откажат врз вашите лични податоци за контакт, освен ако не ти пречи да го стори тоа. Никогаш не се откажат од вашиот дом или канцеларија адреса, ако не се целосно убедени дека знаат и можат да му верувате на вашиот датум.
 • Избегне секој кој зборува за секс или финансиите, пред да имаат дури и се сретна со нив. Бидете претпазливи на било кој изјавува вечна љубов за тебе премногу лесно.
 • Кога ќе се сретне за оние првите неколку датуми, изберете неутрални јавна локација што е лесно достапен за вас и е во рамките на поглед и слухот растојание од другите луѓе.
 • Кажете на некого, на кои им верувате кои се состанувате, каде ќе се оди и колку време планираш да биде таму. Ако вашите планови промени не заборавајте да се обезбеди ажурирање.
 • Договорите со некој да се "провери само преводи во’ во редовни интервали и имаат кодирани начин на им кажува како тоа се случува, особено ако ви треба помош.
 • Доверба вашите инстинкти, ако мислите дека нешто не е во ред, треба да се направи учтиво изговор и да ја напушти.
 • Никогаш не се потпирајте на вашиот датум за превоз до и од вашиот место за средба, особено планирате вашиот пат дома во случај да треба да ја напушти неочекувано. Имате број на кабината рака, ако ви треба еден.
 • Ако треба да се оди дома заедно во кабината, обидете се да се падна последно, но барем се избегне покажува вашиот датум точно каде живеете.
 • Бидете внимателни со алкохол, со цел да ги задржи вашите wits за вас. Ако мислите дека вашата храна или пијалок е менуван со, тогаш не го консумираат.
 • Осигурајте се дека имате целосно наполнета телефон со доволно минути.
 • Почитување дека вашиот датум може да имаат исти интереси и не ги турне во прави нешто што не се задоволни од.

Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио