Совети Дали ќе се саботираат

од страна на

Запознавање – Дали сте се саботирање?

последен пат ажурирани: Јануари. 13 2021 | 5 мин прочита

"Мразам датираат" е коментарот што ја слушам од моите клиенти жените многу често. Овој негативен став кон датира е една од главните причини поради кои еден жените можат да останат "заглавени" и еден за толку долго. Повеќето од жените се среќаваме во мојата тренерска пракса пристап датираат со сосема погрешна ум во собата, што значи дека начинот на кој тие се пријде датира всушност го саботира нивните шанси за исполнување на нивните живот партнер.

А сепак, овој став е сосема разбирливо. Сите сме биле таму, '' Принудува себеси да добиете во играта, пријавувањето на онлајн датира веб-сајтови, trawling преку пораки кои понекогаш се направи индексирање на кожата, премногу често од оженетите мажи и други непожелен, и на крајот дава некој шанса, бидејќи тој изгледа убаво. Воспоставиме контакт, разговор наназад и нанапред, можеби дури и почнуваат да се треперење од возбуда - тој изгледа убаво, тој е доста добар изглед на фотографиите и таму е дефинитивен врска. Така да се организира средба. Вие сте нервозни, ќе трошат многу време и енергија подготвуваа, се прашувате дали грешите, но ќе се направи напор, повлече на палтото, излегувам во ладна и да патуваат до каде (доста често, дури и неколку часа) да ги задоволат вашите денот. Вие се чувствувате возбудени сега, После се, тој би можел да биде "еден".

И тогаш ќе Го види! Твоето срце капки бидејќи тој изгледа ништо како неговите слики, всушност, тој е повеќе "Шрек", отколку "Becks". Тој е два инчи пократок од тој вели дека е, и тие слики беа очигледно преземени од пред неколку години, судејќи по дополнителна тежина и различни недостаток на коса! Сепак вие слабо се реши да обидувал да му даде шанса, Мислам ќе дојде на целиот пат тука! Не е за колку магнетизам што ќе се чувствуваат со влажен зелка и можете веднаш да почнете да планирате вашиот избега. Но, вие не сакате да биде груб, па можете да седат преку мачна час непријатно, љубезен разговор за ништо, и во секое време ви се само чешање да се извлечеш. Врската што беше таму на интернет е никаде да се види и да се јасно и непријатно чувство. Како да те оставам во дождот се прашувате зошто сте потрошиле време, пари и напор за да се дојде друг ден и ќе се упатат дома чувство разочарани, па дури и повеќе цврсто вградени во верувањето дека таму само не се сите чесни луѓе таму за вас! Не е ни чудо жени се хранат.

Запознавање може да да биде фрустрирачки и тоа е лесно да се добие демотивиран. Тоа може да се чувствуваат одвод, па дури и срцев болен да оди на низа на датуми со луѓе кои не чувствувате искра со, и имаат вашите надежи за исполнување партнер попарен повторно и повторно. Постои ризик од исцрпеност, кога ќе се направи многу датира и некои жени може да стане многу циничен и дури и преситен. Ова не се случува да им помогне на вашата ситуација на сите, бидејќи кога таа е во овој режим, една жена може лесно да недостига г-дин Право целосно кога тој доаѓа заедно.

Дали знаевте дека повеќето жени не се фенси, всушност, човекот што тие подоцна да одат за да стапат во брак, кога тие прв го пречека? Интересно! Една неодамнешна студија во Дејли Њуз проценува дека околу 22% од паровите се исполнат преку работа. Ова не е случајно – тоа е затоа што на атракција е дозволено да се изгради природно, со текот на времето. И во повеќето случаи тој е често некој што никогаш не би им се даде шанса да ако Го пресретна онлајн, нешто да се има на ум како што се вовлекува низ вашиот натпревари.

Па што да правиме тогаш до промена на негативните чувство за датирање?

Па всушност едноставна промена во перспективата е сè што е потребно за да се трансформира целата искуство на датира за себе, така што навистина може да почне ужива во него, и можете да се јавите на вашиот маж многу побрзо. Ако жените да почнете со читање на датирање како "забава пракса"Тие ќе имаат многу повеќе успех, и, исто така, ќе уживате во процесот многу повеќе. Значи, што точно значи тоа 'забава пракса"Значи?

Овие Топ совети ќе ви кажам како да се користи "забава практика " пристап за успех.

1. Пад на дневен ред.

Не мислам на него како потенцијален животен партнер, наместо само да бидат присутни во овој момент со оваа нова личност и да се љубопитни за него. Тоа е само датум – не постои ветување на врска или брак - тоа е само кафе, или на прошетка, или што и да правиме заедно. Придобивките тука се двократни, Прво тоа ќе ги преземе сите притисокот, така што ќе можат да се релаксираат и, и тој ќе се чувствувате дека. Повеќето добри мажи се нервозни на првиот состанок и не се претстават себе и во своите најдобри, меѓутоа тоа ќе помогне да се стави го на леснотија. Второ можеш да практика се околу луѓето кои ви се допаѓа, што значи дека вашата самодоверба оди нагоре, и кога со вашите човекот се појави сте подготвени за него затоа што станаа "природен".

2. Чувајте почетна датуми за многу кратко.

Не прифаќајте вечера датуми за првите неколку датуми, бидејќи тие се премногу долго за да се дружат со некој што не го знаете. Еден час секој пат многу да се трошат на првите неколку состаноци. Кратко и влијателни е она што се случува за тука. Ова ќе помогне да се спречи исцрпеност премногу додека се датира неколку луѓе одеднаш на почетокот.

3. Не комуницираат онлајн со луѓе кои живеат многу далеку од тебе.

Ова заштедува многу енергија и душевна болка. Имаат по правило само на денот луѓе кои се локално до вас (во рок од еден час оддалеченоста врвови). Повеќето интернет сајтови имаат функција, каде што можете да насочите вашиот резултатите од пребарувањето да се вклучат само на луѓето во рамките на одредена далечина. Запомнете, вие всушност не знам некој додека не ги исполнат во лице, па често постои поврзаност на интернет, кои едноставно не е таму кога ќе се сретнат лице в лице. Јас, исто така се залагаат за човекот патување на жената за датуми.

4. Опуштете се и уживајте во денот. Забавувајте се!

Пазете – тоа не значи дека еден камион пијат алкохол! Иако јас не разбирам зошто луѓето како пијалок на првиот состанок е подобро да се воздржат целосно или се држи до само еден на првиот состанок, така што навистина може да се остане јасно на чело и да видиме како ќе се чувствувате на овој датум, без алкохол давање на нештата розова боја. Наместо да се види дали може да дознаете нешто интересно за него, Секој има нешто!

5. Дајте му шанса.

Тоа значи дека тој добива вториот датум кога посака еден, под услов да се чувствуваат безбедно со него. Вие му даде оваа шанса дури и ако што не се чувствуваат привлечени кон него. Да навистина! Ова е важен дел од процесот, особено за жените кои имаат модел на лоши односи и подигање на мажи кои не се добри за нив.

6. Нека го доведе

Ова е дел од мојот целокупниот пристап за жените кои се во потрага по среќна врска. Па тоа значи дека тој ќе биде еден да побара втор состанок, ако има е да биде еден. Јас, исто така се залагаат дека тој плаќа, бидејќи тоа им помага постави односот динамичен правилно, иако сфаќам ова е контроверзен за некои луѓе. Дами сакате да бидете романтичарската право?

7. Пракса целосна искреност за тоа како се чувствувате.

Кога сте на датуми со овие луѓе сте искрени и ти каже како се чувствувате, дури и ако тоа е непријатно да го стори тоа во прв. Значи, ако се чувствувам досадно / нервен / исклучен / интересира / возбуден што може да се изрази дека. Не е во bitchy начин, на отворен и искрен начин. Ова terrifies некои жени, и ќе бидете изненадени од тоа како повеќето луѓе ќе го земе во своите чекор и да ја цениме искреноста. Плус тоа го отвора патот за вистински, чесна комуникација, и му дава повратна информација која е златна можност за него да се приспособат и да ја засили својата игра за вас (ако тој мисли дека ќе се исплати – кои сте).

8. Биди љубезен, заинтересирани и љубезен.

Вие не може да мисли дека тој е вашиот идеален маж, но тој се појави за вас и ви се закануваше со датум, и дека заслужува благодарност.

 

Запознавање на овој начин не само што ќе ви помогне да го уживаат повеќе, но исто така ќе ви помогне да се изгради вашиот 'однос на мускулите "бидејќи ќе добиете за да се практикуваат се сами (силна, женски жена) околу вистински мажи. И додека вие го правите сето ова вашиот маж ќе се појави кога најмалку го очекував!

Следете ги овие Топ Совети за датира и да видиме како вашиот датира искуство целосно се преобразува.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио