Совети

од страна на

Запознавање Совети за Срамежлива, Непријатна лице

последен пат ажурирани: Јануари. 05 2018 | 4 мин прочита

Датуми може да биде стресно за секого, но особено така ако се оди на состанок со неверојатен човек кој навистина би сакал да се запознаат, а сепак си срамежлив и непријатно. Најчесто е нешто што се занемарува. Сите само претпоставува дека треба да бидете во можност да се добие храбри или "маж" или "жена нагоре", туку како човек кој е срамежлив и непријатна можам да сведочат дека тоа нема да биде толку лесно.

Таа има многу недостатоци, како што не беше во можност да се запознаат со човекот, е дури и повеќе на работ од друго лице ќе биде на датум и можеби пропуштија врска што би можел да направи, ако имал нека вистински вас од. Се разбира, има предност за тоа, бидејќи ако човек навистина ви се допаѓа, тогаш тие ќе се направи напор, а потоа ќе дека тие навистина ви се допаѓа. По сите ние живееме во неверојатно брза светот и дека темпото едноставно не се случи во нашиот професионален живот. Тоа има тенденција да се стрмни во нашите лични животи премногу, но ако лицето навистина ви се допаѓа што не е важно колку време е потребно за да ви се додворуваат.

Јас идам да се зборува во овој дел за она што може да направи за да се подобри како доаѓаме во текот на денот, но јас сум под никакви илузии, и јас не сакам да се стави некој друг под никакви или, дека ова е бавен процес кој треба да се работи и сигурно нема да биде совршен во текот на ноќта.

Фустан за да ви Експрес

Ова е врвот кој ќе биде препорачливо за било маж или жена оди на состанок со кои ох-толку-топла машки! Но, тоа е уште повеќе важно кога сте срамежлива, непријатно лице. По сите ние кои сме ги изразат преку она што се носи без разлика дали тоа е ексцентричен, или повеќе скромен и ако се борат да комуницираат кои ви се преку зборови, тогаш како ќе се облекуваат, може да помогне да се пренесуваат на човекот она што не може да се каже со зборови. На пример, ако се облекуваш во прилично ексцентричен начин таа може да ја прикаже без да се каже нешто што сте обожавател на Лејди Гага или дека сте сосема спонтано и забава. Секогаш се сеќавам да се облекуваат на начинот на кој гледате себеси, а не како мислите дека неговата совршена жена или маж би се облекуваат. Тоа е многу лесно да падне во таа стапица. Јас треба. Додека во друштво на луѓе кои сум ги милувал сум облечена како јас се чувствувам дека би ме сакал да се облекуваат, бидејќи јас би сакал да ми се допаѓа, но опасноста од тоа е дека дури и ако тие го прават како што тие не ќе вкус за вие и особено ако сте во потрага по можно долговечност тоа ќе препорачливо да ги споделите со нив да видиме што ќе сакаат да носат затоа што на крајот на краиштата тоа е вид на стил ќе се носат со нив за вашиот доживотно односи.

Земете секоја реченица како што доаѓа

А голем дел од е срамежлив и непријатно се overthinking и ќе чуете многу дека ти само треба да престанат overthinking ситуацијата. Но, ако тоа беше лесно, тогаш луѓе само ќе го направи тоа. Overthinking е нешто што станува вградени во една личност, но тоа може да се надмине. Тоа едноставно не е толку едноставно како што сите исчезнување одеднаш. Вие треба да го преземе полека и тоа во однос на датумот ја секоја реченица како што доаѓа. Обидете се да не се размислува за датум премногу однапред. Пополнете вашиот ум со други работи, како концерти, читање, ТВ емисии, филмови, прекувремена работа. Клучот е само да го задржи својот ум колку надвор од датум, така што како дел од вашата личност излегува на денот затоа што не сте имале време да се мисли преку сето она што може да се случи и како треба да го одговори и што можете да прашајте.

Размислете како ќе се чувствуваат За ова во последните десет години

Размислувајќи за тоа како ќе се чувствуваат нешто во десет години е многу добар начин на оценување на важноста на ситуацијата. Обидете се и да мислат на тоа дали тоа е толку важно и големи како што тоа го прави надвор да биде. Велат дека ќе стори се направи грешка, па што? Дали тоа ќе биде голема загриженост за вас во една деценија, кога веројатно ќе се сретна со човекот од вашите соништа? Ако некое лице не може да го превиди неколку грешки, тогаш дали навистина сакате да биде со нив? Освен тоа, тие се случува да биде нервозен премногу и се, најверојатно, ќе направи неколку грешки себе, така што е за поглед нивни и надевајќи се дека тие ќе го превиди твое. Вие не сакате да биде со некој кој постојано ќе се дефинира на работите кои ги правиш погрешно. Каков вид на живот кој ќе биде по сите?

Ова не се случува да се случи преку ноќ. Можете дури и може да има некои датираат од катастрофи каде што седат таму и велат дека многу малку. Но, сето тоа е за напредок. Вклучете се во што поголем број социјални работи, како што може да и со текот на времето вашата доверба во зборување ќе се подобри. И кога ќе го направите вистинскиот човек ќе биде таму да се слуша, ако тој не е веќе дојде и собори оние ѕидови и кога тој е во вашиот живот сите овие грижи за тоа како ќе се среќаваме и како тоа е потребен подолг временски период да се најде некој затоа што не може да се направи врска со начинот на кој другите да изгледа лесно, не е важно. Јас се што сакаат искрено најдоброто од среќа.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио