Совети

од страна на

Датира и односи Совети – Законот на Привлекување

последен пат ажурирани: Јануари. 04 2018 | 3 мин прочита

Значи она што е Законот на Привлекување? Едноставно кажано тоа е универзален закон кој вели дека ние ќе го привлече во нашите животи, работите кои ние се фокусираме нашето внимание на, дали е позитивен или негативен. Без разлика дали сте свесни за тоа или не, секоја мисла што треба, секоја емоција сметаш, се што ќе слушнете и да прочитате, влијае на вашата реалност.

Па што значи дека треба да направите со датира и односи?

Со разбирање на она што навистина го сакате од една врска и примена на некои многу основни закон на атракција принципи, ќе се осигура дека ќе го добиете она што вистински го посакуваат. Важно е да се разбере токму она што физички особини, однесување, вредности, верувања, и интереси се важни за вас, така што ќе можат да се фокусираат на она што го сакате во вашиот однос, наместо на она што не го сакате.

Не заборавајте, ќе добиете она што ќе се фокусира на.

Многу пати, луѓето ќе одат од едно успеа однос на друг, без да даде каква било помисла за тоа зошто и како нивните односи се задржи не. Дури и подобро, тие се над точно и ќе завршат во друг однос кој не за слични, уште спротивната крајност причини.

“Ако сте како да сум, немате поим за што навистина го сакате
од следната врска Ñ само што треба да биде сосема поинаква од
последните она што не успеа толку мизерно!”

Јас сигурно знаел што јас не сакам Ñ барем од врската која штотуку заврши. Зарем не би било одлично доколку би се преземат на време да се размислува за сите на неуспешната односи и сето тоа во комбинација болки во една јасна идеја за она што го направив и не сакаат во една врска? Јас можев да си спаси неколку лулашки на нишалото.

Како можам да 'Привлекување’ совршена врска за мене?

Одам да ви покаже вистински брз и едноставен начин за привлекување на точната лицето кое го барате – Твојот сон датум!

Извади парче хартија и запишете се што сакате во вашиот совршена врска. Што е тој или таа се допаѓа? Како што изгледа, Мирисот, Разговор? Кои видови на работи ќе ви направиме заедно? Како се чувствувате кога сте околу нив? Навистина се влезе во ова и ќе ги преземе време да ги запишувам секој детал. Тоа ќе биде добро вреди на крајот.

Повеќето луѓе никогаш не ги преземе овој чекор на пишување на одредување на она што тие сакаат, а сепак тоа е единствениот најважен чекор во изнаоѓање на партнер на своите соништа.

“Дали знаете дека со едноставно пишување на одредување на она што го сакате, ви го зголеми шансите за добивање на тоа од страна на 80%!”

Само помислете за тоа за една минута…

Не се сомневам. Да претпоставиме дека сте совршени во секој поглед и не постои ништо што стои во вашиот начин на добивање токму она што го сакате. А не пари, или изглед, или време, или нешто друго.

“ImagineÖ Можете да имаат нешто што сакате!”

Кога ќе завршите со оваа вежба, ќе биде добро понапред од играта. Земи колку што ви треба… Ова е клучот за вашата крајна успех!

Да биде многу јасно во твојот ум за она што го сакате. Инаку, Универзумот нема да имаат поим што навистина го сакате n и тоа е она што ќе ви даде. (Само брзо белешка, кога ќе речам 'Универзумот ", Мислам Бог, Буда, Мајката Земја, или што терминот што го користите за вашиот универзална повисока сила.)

Збунет? Остани со мене hereÖ Замислете да оди во ресторан и нарачување хамбургер. Келнерот се врти во вашата цел. Пред вашиот хамбургер пристигнува, го смените вашата нарачка. Сега можете да му кажете на келнерот дека навистина сакате стек. Келнерот се врти во вашата цел. Пред вашето стек пристигнува, ви кажам келнерот дека сте ги промениле мислењето повторно и би сакале салата. Сега во овој момент, повеќето келнерите ќе ти кажам да се направи салата себе. Универзумот нема да го стори тоа, но може да се види како тоа е многу тешко за Универзумот да ви даде токму она што го сакате кога дури и не знаат?

Добро Ñ заврши?

Ако не го стори тоа Ñ се врати и да го направи тоа. Јас реков дека ова ќе биде едноставна, но сепак треба да се направи малку на работа.

Сега дека сте многу јасни во врска со она што навистина го посакуваат во партнер, земе тоа парче хартија, превиткува и го носат истиот со вас за најмалку една недела. Носете ја во вашиот џеб, во вашиот паричник или чанта, или во вашата долна облека. Не е важно каде ќе ја стави, додека го задржи со вас за најмалку една недела. Секој пат кога ќе се сетам дека имате ова парче хартија со вас, се сеќавам чувство на она што ќе биде како да се со вашиот партнер. Навистина го чувствува!

Има уште еден многу важен чекор. Во текот на оваа недела, бидете сигурни дека ќе ги слушате вашите стомакот, или внатрешен глас. Ако тоа ви кажува да застане на хемиско чистење во вторникот, кога ќе ти нормално да одат во четвртокот, одат во вторникот! Може да ви се исполнат душа другар, додека вашиот стојат во ред. Поентата тука е дека сте сместени вашата цел со универзумот, сега треба да се обрне внимание на знаците кои се испраќаат на вашиот пат и дејствува на нив!


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио