Совети

од страна на

Запознавање помлада жена во 5 Лесни чекори

последен пат ажурирани: Јануари. 04 2018 | 3 мин прочита

Прашањето
“Јас сум во потрага за помлада жена, но повеќето жени сакаат да дружете некој околу нивна возраст. Што можам да направам?” – Анонимни

Денешните прашање е од еден од нашите читатели кој сака да остане анонимен; ние ќе го нарекуваат Бил. Прочитајте прашањето повторно. Забележи како Бил е веќе убеден дека помладата жена, тој се обидува не ќе бидат заинтересирани за некој на негова возраст. Ова е само исполнување на верување коешто е речиси загарантирана за да се обистини. Ако мислите дека длабоко во себе дека си оди за да се успее, тогаш ќе.

Вистинскиот одговор.

На кратко, Да, сте апсолутно може да се најде помлада жена која е во право за вас. Вие само треба да го поставите вашиот целен, се преземе акција, и ќе остане на курсот.

Како можете да започнете во вистинската насока?

Прво, погледнете длабоко во себе и дознаам што точно зошто сакаш да се сретнат со помлада жена. И тогаш мислам за она што оваа совршена жена ќе биде како. Опишете ја во колку детали како што е можно да. Тогаш, напишете го долу на парче хартија. Листа на нејзината возраст, физичкиот изглед, особини на личноста, хобија, сака и мрази, итн. Откако ќе ви ја опишаа совршена жена за вас во голема детали, свитка тоа парче хартија и го носат истиот со вас за 1 недела.

Замислете дека сте веќе со неа. Што ќе правите? Што ќе се зборува за? Каде ќе одите? Навистина се чувствуваат и се влезе во емоции од него — Како ќе се чувствувате кога сте со неа? Сето ова може да звучи глупо, но дали знаете дека со едноставно пишување на одредување на она што го сакате, ви го зголеми шансите за добивање на тоа од страна на 80%!

Само помислете за тоа за една минута…

“Дисциплината на пишување нешто надолу е првиот чекор кон таа да се случи.”

– Lee Iacocca

Социјална stigmas и зошто ти е гајле?

Вие не. Нашето општество е полн со социјални stigmas. Ние сме толку зафатени да бидат загрижени за “она што другите ќе мислат” дека ние се плашиме да ги извршуваат нашите соништа. Да, многу луѓе сакаат да судат за другите, но тоа е нивен избор и нивното право. Зошто тие го прават тоа е поголем тема за друг ден, но тоа навистина не е важно тука. Никој друг не е можно да се знае она што е во право за вас, па зошто да ги слушаат?

А мудриот човек еднаш рече:,

“Она што некој друг мисли за вас е ниту на вашиот бизнис”.

Дали е вистина дека повеќето жени сакаат некој околу нивна возраст?
Ова е сосема неточно! Факт е, секој од нас има различни и уникатни потреби и желби. Вашата цел и единствен фокус треба да биде наоѓање на совршена жена за вас. Период.

5 Лесно Совети за привлекување и датираат помладите жени.

Помладите жени често се привлечени особини како зрелост (како и нивниот татко), повеќе пари и повисок социјален статус, машкост, лидерски способности, доверба, и смиреноста, така што е важно за вас да се фокусираат на кој било од овие карактеристики кои поседуваат.

1) Бидете себе.

Кога постарите момци се сретнат со помлада жена, тие често се нервозни и да почне да делува навистина чудно. Не правете го ова — само себе си да биде.

2) Чувајте го на светлина и забава.

Бидете разиграни. Забавувајте. Закачам неа. Таа не ја заборавил она што тоа е како да се игра и глупак околу. Тоа ќе го направите некои добри да не се сеќавам да се земе животот толку сериозно. Да биде малку луд и да се одлучат за работите што помладите момци, генерално, не може да си дозволи да се направи. Оди напред. Уживајте во себе.

3) Биде лидер. Биди човек.

Помладите жени се најверојатно бараат некој да ја преземе водечката улога. Тие имаат помалку искуство во животот и се најверојатно бараат некој да им покажеме она што е таму. Направете вашиот датум и други планови пред време, но да се чувствителни и побара нејзино мислење од плановите кои веќе сте ги направиле. (Таа може да бидат алергични на суши). Бидете човек, уште го почитуваат нејзиното мислење. Отворање на вратите, одење на надвор на тротоарот, и повлекување на столчиња е уште еден начин да се направи голем впечаток врз помладите жени.

4) Не се однесува како “perv”.

Повеќето атрактивни млади жени биле удрени од страна на некои сакати, развратен постар човек. Не обидувај се да се движат во прерано или таа ќе мислат дека сте само “perv” бараат да влезат во нејзините панталони. Кога вашиот само заедно, тоа е во ред да флертуваат, Но, нека те гони за нешто повеќе. Инаку може да ја заплашувачки.

5) Му ја даде некои простор.

Помладите жени имаат веројатно само добивано и надвор од куќата на родителите со многу живот на децата и нула слобода. Ако таа е привлечени кон вас, тоа не е затоа што ти си повторно создавање на задушувачка средина дека таа само ја напушти… тоа е затоа што претставува нешто различно. Му ја даде некои простор. Биди човек што таа секогаш сонував, а потоа не ја бркаат. Нека дојде до вас.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио