Сонување во Libro: Како добар куче скроти лош Жена

последен пат ажурирани: Мај. 27 2020 | 2 мин прочита

Иако се уште се далеку од пензија или разнебитеност, Libro и јас се приближува летото во градот склони кон топлотни бранови, каде клима ни чуваат живи но запечатени во станот.

Знаејќи како Libro доживеа на sizzling тротоари и колку долго тоа беше бидејќи јас би имале вистински одмор, Реков: "Да’ кога пријател на пријател ми кажа за неочекувано достапни Лонг Ајленд плажа изнајмување за месец август.

Пријател на мојот пријател беше паднала во љубов со еден човек Калифорнија и е подготвен да се откаже од Источниот брег на песок и сурфање за љубов замрзнување во Сан Франциско. Брцнувајќи во гнездо јајце, Јас ја помогнаа.

Лежев на убаво жолта ќебе имав отстранети од еден од плакарите на песок и Libro седеше на него. Сè уште беше рано, но јас го постави на зелени и бели риги чадор јас ќе најде во подрумот и се сигурни Малиот принц беше безбедно во неговата сенка. Потоа одев на вода. Тој стана и тргна по. Ние напредни. Од времето кога бев теле длабоко, Libro сопрело и беше во потрага воинствените. Го повика за-одделение. Тој одби. Јас го вратиле во ќебето. Тој одби. Јас воздивна и погледна кон небото. Тој не сакаше да ме следи на; тој нема да остане на море. Ние ретко имаше борби за власт како оваа, главно поради тоа што беше толку добар куче и затоа јас го третирани праведно, е согласна и не произволно во вршење контрола.

Јас ќе станам куче лице, во последно. Но, ќор-сокакот со нозете во вода не е лесно да се реши. Се претвори во доминатрикс, со која се бара тој да чекаат на ќебето, под негова закрила, ако тој не би лопатка покрај мене во вода. Тој се вратија дома база. Пливав сама. Но, тој татнеж на плажа ме привлече назад. Libro е дербито нагоре и надолу, лаење. Излегов од водата му дека моите раце и нозе беа развиорени увери, не паѓање
Направив предлози на копно, како луда дека иако пливав речиси надвор од неговиот видокруг, Јас ќе се врати на Тера Фирма и да му: Јас никогаш нема да те оставам. Јас никогаш нема да те оставам. Libro не ми верува. Спасување е потребно. Ова очигледно бара дербито нагоре и надолу на плажа и завива да се соберат на војници. Ако пливав, тој крик; ако јас излезе од водата, легна на ќебето како добро куче.

Тоа беше многу топол ден. Се лутеше. Добив утешна. Јас се заканува. Му дадов бисквити и предавања и направи многу ветувања. Ништо не работеше. Се вратив во водата и да се врати во звукот на алармот до, исплашени од се протерани од страна на други ужива во ден на плажа, Го зеде дома. Во следните денови, Се обидов да ги остават во автомобил со Windows безбедно спушти додека јас отидов за капење, но, лаеше таму, премногу бара, панично кората додека јас, љубовта на својот живот, влезе во вода и ќе се соочат она што тој продолжи да се верува беше сигурна смрт. На крајот, тој мораше да останат во куќата изнајмување, дури и во најжешките денови, со сите фанови на подот го опкружуваа, ако сакав пливање. Ние стигнал прв сериозен конфликт во нашата совршена спојка, нашата прва признавање дека моите задоволства не секогаш беа неговите, ниту неговиот рудник. Динамичниот дуо би можеле да имаат, во пати, одделни патишта до блаженство.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио