Совети Како да се ублажи болката на распад

од страна на

Како да се ублажи болката на распад

последен пат ажурирани: декември. 03 2019 | 2 мин прочита

Како што вели поговорката, растурање е тешко да се направи. Ако сте решиле да стават крај на врската која со себе ја носи никакви чувства или емоции, важно е да се оцени вашиот пристап кон кршење го исклучувам да се избегне повреда на друго лице. Правилната распадот бонтон во голема мера зависи од тоа колку време вие ​​и вашиот партнер да се во врска, како сериозна врска е, и дали или не на чувствата се заеднички.

Кога завршува секоја врска се обиде да го направи тоа со класа и сочувство. Еве неколку совети што треба да ги следат кога тоа е време за да се работи надвор, но се сеќавам секоја врска и реакција е различна, се очекува неочекуваното како одговор.

Бидете искрени

Не обидувај се да го сочинуваат изговори за растурање ако тие не се таму. Само кажете на вашиот партнер зошто врската не е работа за вас. Хранење него или неа IIT не си ти, тоа е Меи линија може да направи да се чувствувате како да се овозможи на вашиот партнер надолу лесно, но тој или таа, најверојатно, ќе се види преку тоа, па дури и може да сочинуваат причини зошто тие се несимпатичен што ги прави повеќе се повредени и скршени срца.

Не Стринг ги заедно

Ако сте решиле да се прекине со некого, не постои причина да се повлечете вашата врска. , Преку избегнување на распадот, можете партнер може да расте се повеќе и повеќе во прилог, нешто што сигурно не сакаат. Кога сакате да се стави крај на врската, ги споделите со другите лице знаат веднаш штом е соодветно можно, така што нивните чувства не продолжи да ја продлабочат и развој.

Крајот За Добар

Последното нешто што едно лице се фрлени сака да слушне IS II навистина сакате да продолжите нашите односи како само friendsî кога тие се уште се во љубов. Тоа е најдобро за сите засегнати страни да се даде на лицето на кое се растурање со малку време да се над вас пред да се обиде да се изгради пријателство со нив. Исто така,, не се обиде да го промени романтична врска со ìfriends со benefitsî однос, ако знаете на друго лице се уште негува чувства за тебе. Ова може да се даде на друго лице лажна надеж дека сакате да ја обноват романсата кога, во реалноста, ти не. Ова може да доведе до конфузија и повредени чувства на долг рок.

Пауза во приватни

Немојте да мислите дека само затоа што сте на јавно место, кога ќе се растури со некој што успешно ќе го запре тоа лице од правење на сцена. Понекогаш силни емоции не може да се гушеа без разлика колку многу други луѓе се околу. Со кршење со некого на јавно место да се стави тоа лице во потенцијално засрамувачка ситуација на врвот на стресот на се фрлени. Ова покажува недостаток на почит на вашата страна. Растурање е нешто што треба да се направи во приватниот, така што било емоции може да биде искажана без срам.

Следете ги Златното правило

Не е важно како ќе одлучите да се пробие со некого, најдобро е да секогаш имајте на златното правило на ум Ñ Дали до другите како што би сакале тие да се вас. Ако сте биле фрлени, Дали сакате да имате друго лице да покаже искреност и почит кон вас. Чувајте го ова на ум кога го планирате вашиот распадот стратегија. Не се третираат вашиот партнер во секој помал начин од тоа како ќе се очекува да биде третирана ако ситуацијата беа обратни.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио