Експрес Твојата љубов без зборови

последен пат ажурирани: октомври. 22 2020 | 2 мин прочита

Екстремни тоа го рече најдобро кога рекоа, “Повеќе од зборови е се што треба да направите за да бидете реални. Тогаш вие не ќе мора да кажам дека ме сакаш. Cos, јас веќе бев знам.” во нивниот огромен хит од 80-тите, Многу повеќе од зборови. И тоа е вид на крајна дека сите ние се надеваме на. Има многу начини да се покаже човек како се чувствувате, кои не бараат користење на зборови како алатка. Еве пет начини да се каже дека посебна личност точно како се чувствувате:

Музика

Добро, па технички тоа би можело да се смета за благ измамник, бидејќи текстот се зборови, но тоа не е на говорениот збор. Има многу убави песни да се изберат, вклучувајќи Брајан Адамс’ Небото, Време Cyndi Lauper и по глава Време и Аланис Морисет над нозе во зависност од пораката што се обидуваат да се испрати. Само стап за евиденција или ако сте пејач и / или музичар, зошто да не го даде зелено светло на serenading вашиот љубовник? Таа додава повеќе лични допир.

Цвеќиња & Подароци

Цветовите се одличен начин да се прикаже на вашата љубов, без всушност го кажува. Така бидете сигурни дека знаете вашиот омилен цвет на љубовта и да си одат од таму. Или пак да се обратите за нешто што сакал, ако тие не се во традиционалните цвеќиња како парфем / aftershave, шминка, книги, ДВД-а, итн … Прикажани дека знаете што им се допаѓа покажува својата љубов за еден човек, бидејќи можете да ги слушате и да се сеќавам на она што го сакате. Луѓето се забележи овие работи дури и ако тие не велат ништо.

Им овозможи контрола на далечинскиот управувач

Дозволувајќи им на вашата љубов контрола на далечинскиот управувач, наместо за преземање над неа цело време е слатка и суптилен начин на прикажување ги сакате. Впрочем, да се откажат од вашите омилени покаже тоа мора да биде љубов, не го прави тоа?!

Уметност & Фотографиите

Ако сте креативни создавање романтична слика за вашата љубов може да биде навистина романтична идеја. Или уште една добра идеја е добивање на фотографија од вас и врамена да се претстават на љубовта на твојот живот.

Се движи во со / омажиш за нив

Па нема подобар начин отколку покажува својата љубов кон некој од извршување на нив! Значи, ако сте подготвени и мислите дека тие би можеле да бидат премногу, што чекаш?!


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио