Прво Датум Што секој човек треба да се избегне на првиот состанок

од страна на

Што секој човек треба да се избегне на првиот состанок

последен пат ажурирани: ноември. 20 2020 | 4 мин прочита

Прво датуми може да биде страшно и за мажите и жените, особено кога станува збор за правење дека добар прв впечаток. Додека вашиот прв датум, најверојатно, ќе оди Одчленувањето, постојат некои работи што секој човек треба да се избегне при земањето на жената надвор за првиот состанок.

Никогаш немој да се појавуваат Доцна

Да се ​​биде точен за првиот состанок е апсолутно мора. Прикажани до вашиот датум крајот ќе им даде на вашиот датум на погрешен впечаток. Таа може да се добие впечаток дека секогаш сте стигнале, дека не се грижат доволно за неа да се појави на време, или, додека не дојдете до, таа може да мисли таа беше застанал. Во секој случај, таа е обврзана да ја стави во лошо расположение и може да даде кисело нота до почетокот на вашиот датум. Ако треба да се појави кон крајот бидејќи на сили надвор од вашата контрола, бидете сигурни дека ќе се јавите на вашиот датум, за да ја знаат или, Ако еден од вас не имаат мобилен телефон, јавете се на ресторан или место за средба, така што тие можат да ја познавате.

Не се појавуваат Разбушавен и валкани

Важно е да се даде доволно време пред датумот да се освежат и да изгледа вашиот најдобар. Ако се појави на првиот состанок во потрага бушава, unkept, и мириса фанки, вашиот датум ќе добие погрешен впечаток за вас. Твојот датум Може да мислите дека изгледа овој начин цело време и веднаш да биде исклучен. Предај доволно време да се тушира, бричи, и железо вашата облека. Тоа екстра половина час може да биде време ви е потребно да се даде на атрактивни работ вашиот датум е во потрага по, и не заборавајте, не има време да се исчисти за датумот може да биде штетно за неговиот исход. А добро негувани убаво облечени човек ќе победи во текот на stinky простак во секое време.

Не се провери од други жени пред неа

Кога одите на состанок со жена, сте се посветени на неа за време на денот. Поради ова, Тоа е апсолутно надвор од линија за да се одјавувањето други жени додека сте на денот. Ова е груб и неприфатлив. Постојано да биде расеан од друга жена одење од, најверојатно, ќе го направат вашиот датум несигурни и, дефинитивно, не му ја даде впечаток дека сте заинтересирани за неа. Ако сте постојано во потрага над нејзиното рамо на топла русокоса во следната табела, една од две работи се практично гарантира да се случи: 1) Твојот датум ќе се чувствувате многу лошо за себе, мислејќи дека е непривлечна или несакано, или 2) Твојот датум ќе добие крајно лут и караше со вас, со што за една лоша диск дома и намалена шанса на вториот датум.

Не доминираат во разговорот

Кога на првиот состанок, може да се чувствуваат потреба да ги импресионира вашите девојка со приказни и интересни tidbits за вас. Тоа е одлично, но не одат overboard. Се сеќавам на еден разговор помеѓу две лица, Никој не зборува на друг. Тоа е одлична идеја да споделиме некои интригантни приказни и мисли со вашиот датум, но бидете сигурни дека ќе се даваат доволно време да учествуваат подеднакво во разговор. Прашајте ја прашања за себе, ова ќе му ја покажете дека сте заинтересирани за неа како личност и ќе ви даде можност да научат нешто повеќе за неа.

Не лелекаат и се жалат

Да, сите имавме нашите лоши денови, но датум (особено првиот состанок) Не е на место да се емитува на сите ваши поплаки. Шансите се, вашиот датум очекува да имаат добар, забавно време кога таа се запозна со вас. Ако таа се поздрави со 'Боже сообраќај беше таков painÖI мразам овој townî таа веднаш ќе биде исклучен. Жалејќи се поставува тонот за стресна, несреќен датум. Дури и ако сте имале оданочување на денот, не ја помине ноќта лелекаат за тоа. Само да се биде среќен да се трошат време со жена сте заинтересирани во. Насмевки се заразни но толку се мурти. Без разлика дали го знаат тоа или не, вашето лошо расположение може да влијае на вашиот датум и како таа се чувствува за вас. Сакате вашиот датум да се сеќаваш како смешни и оптимист, не Даунер.

Немојте да бидете премногу Физички Агресивните

Тоа е многу важно да го прочитате сигнали во вашиот датум ви дава пред да замине во за бакнеж (или повеќе). Не мислат дека само затоа што сте имале добар датум дека вашиот датум е подготвена земе вашата физичка врска до следното ниво. Ако сте заинтересирани во бакнување вашиот датум, започнете со рака држи, прегратка, и полека се изгради до бакнеж. Секогаш ги почитуваат желбите вашиот датум е. Ако таа вели дека нема да било физичкото напредување, земе нејзиниот одговор по номинална вредност и се повлече. Еден човек кој е премногу агресивни кога станува збор за интимност може да се претвори во жена исклучи и всушност може да направи жената се плаши или нервозни.

Не и 'кажам Ќе ја повикам Ако немате намера да

'Вели на жената: "Јас ќе youi се јавам кога немате намера да го стори тоа е лоша идеја. Ако жената е заинтересиран во вториот датум со вас, незадоволството ќе се зголемува само ако таа чека околу за вашиот повик само за да дознаете дека никогаш не сте имале намера да се повикува на вториот датум. Ако не сакате да ја повикам, само крајот на денот, велејќи "Тоа беше убав состанок вас или едноставно 'Збогум, имаат убав остатокот од eveningî. На овој начин вие не ја води на или добивање на нејзините очекувања до. На обратна белешка, ако вие не сакате да се организира втор состанок, бидете сигурни дека ќе нека знае.

Планирање за прв датуми може да биде нерв-wracking, но по некои едноставни упатства, додека на денот ќе ви помогне да се обезбеди најдобар можен датум. Ако сте во пријателски, на време, почитувана, и внимателен, шансите се вие ​​и вашиот датум ќе имаат многу време и, Ако атракција е взаемно, вашиот прв датум може да биде почеток на една убава односи.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио