Сос за првиот состанок

последен пат ажурирани: февруари. 21 2020 | 4 мин прочита

Сите ние сме жртви на висок стил на заговор: возрасни жени се прават да веруваме дека тие не имаат поим за тоа што да се носат! Како инаку може да се објасни зголемувањето на бројот и популарноста на преуредување и стил советник телевизиски емисии? Ние нема од нашите мајки крикам, "Вие не сте ја напушти куќата во која!’ на доверчив жените се модата punk'd преку кабел стил покажува. Сето ова несакани, уште 24/7 совети ни посредно, нашата гардероби и нашата способност да се облече за тоа сите важни настани: Првиот датум. Но, дали навистина треба совршен фустан за примка момчето од соседството?

Јас сум убеден дека облеката не го прават жената или да предизвика човек да падне презглава за една дама во Manolo Blahniks. Јас сум уште да се слушне човек да каже "Паднав во љубов со неа кога јас прв пат ја гледав во тоа што Келвин Клајн летен фустан . . . Се сеќавате на еден, мед, со копчињата долу на грбот.’ Повеќе веројатно тој се сеќава на се сврте на страна се видиме во една од неговите стари копче надолу кошули.

Сепак, Имам голема првиот датум искуство и јас сум имал мојата дел на паника pawings низ моите плакари во потрага по "совршена’ Ансамблот за онаа иницијална вечер. Јас сум исто така поминал години набљудување на парови на нивните првични hookups, и во комбинација со мојот fashionista минатото, Јас се излезе со некои здравиот разум правила за прв датум облекување успех.

1. Не носат црно. Тоа е доволно веќе се смрачило во клубот, ресторан или кино најверојатно ќе завршат во. Вашата мисија е да се издвоите, не се вклопуваат во вашата околина. Освен, мојата неофицијална анкета на еден момци се најде дека тие ќе најдат бојата целосно очајна и здодевни.

2. Не носете вашиот плакар. Ова не е време да слој вашата омилена кошула под која згодна џемпери што едноставно не можеше да одолее од трговскиот центар и ги покријат со јажиња на синџири и бисери. Со тоа многу убав изглед, вашиот дечко може да имаат проблеми да пронајдат каде да се фокусираат. Вие се обидувате да победи на натпреварот личност, не "Проект Писта.’

3. Не се појави во нешто што го прави да изгледате како да сте биле завиткани, извртени или врзан во јазли. Овој само што води кон погрешни начин размислување на неговиот дел, како што се, "Како таа да навлегувам во тоа се-до . . . и како сум јас требаше да ја добие од него?’ Освен, исфрла совети на личните ропство фантазии еден начин претставува премногу информации на првиот состанок.

4. Се фокусира на големата бара над половината. Шансите се, поголемиот дел од вечерта ќе биде седнува. Трошат вашите ресурси презентирање убава слика дека тој може да се види. Дај му нешто да се зборува за: блуза со голема боја, добро направени врвот што го покажува надвор рамената, или скапоцени обетки кои се израмни светлината. Тој не мора да знае мода, но повеќето луѓе знаат она што го сакате во бои и форми: таа боја за вас, обликот на кошулата на вашиот криви.

5. Прегратка боја. Вие не треба да се облекуваат во жив поздравниот, но малку боја околу твоето лице ќе го изнесам вашите очи и вашата насмевка. Правото сенка ќе направи да изгледа розова кога ќе се чувствуваат болни од храна или нешто, вели тој. Мажите сакаат црвено – од оган моторот да цреша домати да малина богата црвена. Сензуалност и софистицираност побарувачката што ќе се избере соодветна сенка за тонот на вашата кожа. Усвојување на потпис сенка. Користете богата боја за да се добие одблизу и лично.

6. Fit и Рамниот. Не грижете се за големина. Се фокусира на се вклопуваат. Кога фустанот е на вас тоа треба да ви, а не вашиот имагинарен големина одговара. Бидете реални: сите ние имаме торби ние не сакаме да се носат и ролни сакаме ќе летаат далеку. Важно е да господар на уметноста на маскирана и да инвестира во вашите средства. Кога тој фустан лежи на подот, Јас ви гарантирам дека нема да се гледа во големината на ознаката.

7. И на крај, првиот датум не е иста како и на голем открие. Важнича вашиот најдобрите карактеристики, но не сите од нив одеднаш. А длабоко деколте не треба да се натпреварува со бедрото високи здолниште. Помалку е повеќе. Толку помалку ќе покаже сега, толку повеќе ќе имате за подоцна.

УКРАДЕ овој живот: Облечи дневник

Мојот пријател Хедер држи Полароид фотографии од себеси во нејзиниот омилен носии. Таа признава дека да се има повеќе облека отколку што може да се сети, па таа се придржува евиденција за нејзините модни инвентар и она што изгледа најдобро за неа. Кога таа оди на шопинг таа го зема неколку слики заедно за инспирација и умереноста. Вие би можеле да ја земе идеја уште еден чекор понатаму и категоризираат вашиот омилен изглед. Забелешка кој е вашиот омилен костим интервју, ни трошка одредување на облека која прави да се чувствувате како милион долари и го стави заедно сон колекција на првиот датум стилови.

Еве некои стил водичи во случај да не сте убедени на свој моден такт. Исто така,, можете да најдете повеќе на високата совети на www.thelastsinglegirlintheworld.com.

Продавница како про во светски модни метрополи со Каде да Носете 2005 водичи за различни градови: Лас Вегас, Њујорк, Париз, Италија (Фиренца, Рим, Милан), Сан Франциско, Лос Анџелес и Лондон

Телевизија домашна: види неколку епизоди на она што не да носат. Тоа е смешен и може да се утеши со зборовите: "Јас не би го носат дека!’ Или Британскиот или американската верзија ќе ви даде храброст да го нападне вашиот шкаф и се преиспита вашиот стил.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио