Совети

од страна на

Пет животни лекции научени од мачки и Врски

последен пат ажурирани: декември. 27 2017 | 5 мин прочита

Кога првпат го запознав мојот дечко, Кристофер, Пред пет години, Имав само еден пар на рамни чевли - изгребана чизми од колеџ. Кога ќе се сетам на мојот додипломски искуство, Се сомневам дека дури и ги носеле 10 пати, како високи потпетици врши поголемиот дел од моето патување до и од класа, освен ако на една педа од мраз обложени кампусот, на која точка јас се потпираа на клин. Добро, Јас украсени вториот (на некој начин.) А girly девојка во секој поглед, Не знаев како да се направи sweatpants прилично или се чувствуваат удобно покажува своето лице без шминка маска, а јас никогаш не предвиде оваа промена. Но, тоа не, и се надевам дека тоа го прави за другите жени, како и.

Не дека има нешто во ред со шминка и високи потпетици - уживајте во нив! Само не зависат од нив. Кога ќе се погледне на списанија и постојан бараж од медиумите околу неа, Јас не треба да се прашувам зошто толку многу жени се на нестабилна основа во одделот за доверба. Јас го споделам со вас следниве лекции научив од моите мачки придружници и човекот директно снимање во мојот живот:

1. Прегратка на вашите индивидуални ознаки: На една од моите први лето датуми со Крис, Јас паника за тоа како бледо гледав и прибегнаа кон само-кожарот. Кога велам јас сум бледо, Мислам, јас сум алабастер граничи со проѕирен, па тоа брзо-фикс доведе до ништо, но ленти од портокал и жалење. Кога тој (свесно) прашањето дали јас би се стави на само-кожарот, Дојдов чисти (иако не во буквална смисла, како што се вклучени во неделата на ексфолијација.) Тој ме праша зошто јас би го направил тоа што со оглед имав убави и ретки тонот на кожата. Јас никогаш не би слушнале некој се однесуваат на мојата кожа, на тој начин, а јас не чувствував толку глупо за обидот да се промени нешто уникатно со еден производ кој мирисаше метални и оставив пижами и бели фустани нејасни.

Нашите партнери сакаат ни да се погледне како нас, и ние треба да сакаме да, како и. Тоа е слично на кои имаат слика датира профил кој изгледа ништо како тебе, Фотографии минатото точка на признавање. Сите ние сме единствени, и оние работи кои ни прават различни, исто така, направи да се издвоите од толпата. Најди доверба, за да се покаже вашето вистинско ознаки и не јадат од други ".

Како и за мачки, истото важи и. А Американ не е повеќе убаво обележани од една Мачка - тоа е сè во окото на очевидец.

2. Не телото срам: Две од моите мачки се ситни, две се од просекот изгради, и два се големи. Тие не го знаат ова. Мојата најголема мачка скока на мачки половина од неговата големина и се прашува зошто тие не се воодушевени со датум на борење игра. Ако само жените може да го запре на телото удирање обајцата презираат и чудно се олесни. Доаѓаме во сите видови на облици и големини, а сепак слушам толку многу од моите пријатели да одат на и за согледува тело недостатоци. тогаш овие перцепции се во комбинација со стравувањата за тоа како мажите ги видите нивните тела во споредба со Тајната модел на Викторија. Овој вид на авто-разговор доведува до генерализации ги донесуваме во врска не само на нашите сопствени тела, но телото во целина. Јас раболепнича кога ќе слушнам како цитати, "Реал жените се заоблен." Позицијата на жените доаѓаат во низа на форми, па ајде да се вратиме што бројка ни гледа во најздравите нашата форма. Мажите не сакаат да слушнат ни кинат нашите тела, и ние сите премногу често ги стави во ситуации каде што не може да победи, без оглед на нивните одговори. Кејт Аптон, Кејт Винслет, и Кејт Мос се различни гради, но не се сите тие се универзално се смета за убава?

За најдолго време, Не можев да издржам дека моите нозе не беа стап-тенки, па замислете мое изненадување кога Крис ми кажа дека тој го сакал моите нозе и препорачува да носам повеќе панталони и здолништа. Правото лице ќе се допаѓа вашето тело, а не да го присили да го преобликуваат. Секогаш се сеќавам дека.

3. Уживајте во храната: ах, возбудата на третира. Кога ќе се тресат дека вреќа примамване, сите шест од моите мачки наплаќаат напред во моите нозе. Тие сакаат храна до точка каде што тоа е случај. Кој може да ги обвинува? Како и многу жени, Се води војна со храна како што доживеа наведеното тело срамот не се чувствува совршено грациозен во бикини. Јас тежат пет фунти повеќе отколку кога Крис и јас прв пат се сретнавме, но во замена за таа, Сум дели многу пица со него во текот на ноќта во петокот ТВ binges. Јас не би трговија оние за било кој број на скалата. Јас сум далеку поудобно со моето тело во 31 отколку што некогаш беше во мојата младост.

Јадење здрава е прекрасна работа, и јас сум цврсто верува во грижата за себе (види подолу.) Ужива во животот и сите негови вкусови, иако, е прилично голема работа, како и. Не се фокусира толку многу на вашиот внес на калории кои ви се изгуби патеката на уживање на оброк - и разговорот што го придружува.

4. Грижете се за себе: Кога моите мачки се уморни, тие спијат. (Тие се сите апсолутно исцрпени, на патот.) Кога друг мачка ги нарушува или навлегува назначени простор, тие немаат колебање во изразувајќи презир. толку често, ние стрес во текот земено нашите умови, или да ги споделите некој третираат на начин на кој ние не ќе се третираат на некој друг. Мачките, и мажите, за тоа прашање, имаат тенденција да Подсвиркват и се тоа во текот со, со што се движат со своите животи, а не се држи до незадоволство и огорченост. Тие обично не се работи толку лично, и тие знаат дека тоа е подобро да ги споделите вашите чувства покаже отколку да се носат на дело и кренат подоцна.

Искреноста е критична во односите, и вистинскиот партнер ќе те сакам дури и кога сте помалку од loveable на надворешниот свет. Ако не можат да го искажат она што навистина сакате, тогаш како вашиот партнер ќе го даде за вас?

Ова е толку тешко да се, особено за оние од нас кои се стремат кон шарм. Ако тоа е каква било помош, обидете се да се мисли на текстот работите на начин што не би се дело на, ако тие се вели дека за да ви. Натаму, ти си велејќи дека она што мислите, без да се изгуби сонот во текот на ова прашање. На повеќе можете да го направите ова, повеќе природно ќе дојде до вас. Во мојот дом, Свирка и purring и заеднички звуци, и тие двајцата се покаже еден вид на почит: за другите и себе си.

5. Постојат во моментов: Јас сум секогаш изненадени од тоа колку моите мачки се види птици со фокус слично на тоа како Крис игра видео игри. Старата поговорка за запирање да мириса на рози е познат по причина - што ме враќа на високи потпетици.

Мојот стар чевел колекција имаше некои прекрасни бои и strappy embellishments, и јас се уште имаат неколку пара чекаат во мојот плакар за вистинската облека, или барем за овој поларниот вортекс да ја изгуби својата зафат. Кога Крис и јас отидов на нашето прво патување заедно во Лас Вегас, Јас спакувани за пет пара, замислувајќи бескрајни sequins и пердуви (очигледно, во мојата глава, Вегас значеше облекување како танчерка.) Како и многумина од оние парови никако не можев да се заокружи носат? Нула. Наместо тоа,, мојата цел сандали победи конкретниот лента која недела, и се сеќавам дека се чувствував толку благодарен сум ги имал. Безброј девојки бореше околу нас во платформа чевли, осакатена од ѕиркаат-пети тортура. Јас искрено сакав да им се понуди на клупата, а некои Бенд-СИДА, знаејќи дека моето раните дваесетти години, само ќе се борат рамо до рамо со нив.

Моите мачки никогаш нема да пропуштите верверица гледаат само така тие би можеле да се изедначи нивните крзно враќа на местото, и јас никогаш не би можеле да се чуваат со Крис имав носи сандали со 4 инчен лифт. Честопати, најдобрите одмори се потпираат на разумни обувки и трошење часа прави практично ништо.

Животот е за сите растечката, и врски може да ни помогне подобро да се разбере како што се сопнуваат и да успее. Исто така, односи може да имаат корист од самодоверба, одговорен чесност, и препуштање во некои третира сега и тогаш. Се надеваме дека, ќе најдеме добар баланс на hisses и (најчесто) purrs на патот.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио