Пет онлајн датира профилот грешки за да се избегне

последен пат ажурирани: Јануари. 15 2021 | 2 мин прочита

Кога станува збор за онлајн датира, вашиот датира профилот е критична. Мора да се осигура сте ги вклучува сите важни информации за себе, но исто така, сакаат да го чува свежа и интересна. Впрочем, Дали сакате да се издвоите!

Еве неколку совети за тоа што да се избегне објавување на вашиот онлајн датира профилот:

Лош / Несоодветна Фото-Галерија

Ајде да се соочи тоа-првите впечатоци се сè и ако вашиот профил слика е слика од вас shotgunning пиво или нервира исклучите апаратот, може да warding исклучите потенцијални датуми. Дури и ако ги собереш посоодветна слика, пробајте да избегнувате фотографии, кои се матно, кои се премногу далеку, што не можете да го видиме вашето лице или со тебе носат очила за сонце. А едноставна слика, на која се смешка навистина прави чуда.

Честите Правопис и граматика грешки

Не секој е граматика про и тоа е совршено во ред. Меѓутоа, Ако вашиот профил е полн со правопис и граматика грешки, луѓето можат да бидат скокнеш од вашиот профил без втората мисла. Стартувај основна проверка на правописот преку вашиот профил да го фати некои големи грешки. Јас, исто така, му сугерираат не користи текст кратенки и Жаргон (како што се "Ур", наместо на "вашето" или "п.н.е.", наместо "бидејќи") како сакате вашиот профилот да биде јасен и концизен што е можно.

Звучи како и секој друг

Тони на луѓе кои сакаат да читаат, за патување, оди на филмови, се вежба и да се излезе за вечера. Ако сте навистина страстни за одредени работи, како патува, елаборира повеќе за тоа зошто ви се допаѓа, каде сте биле и каде сакате да одите. Тоа може да помогне да стане разговор стартер ако ви обезбеди малку повеќе детали. Вие исто така може да се обидете да разговараат за повеќе уникатни работи за себе. Еј, никогаш не знаеш кој друг може да сакаат керамика класи или spelunking!

Легнат За малите детали

Тоа е разбирливо дека сакате да ја покажат својата најдобрите карактеристики на вашиот профил, но лажење за личните податоци, дури и малите, е лоша идеја. Легнат за вашата висина, вашата тежина или дури и вашиот живот не може да изгледа како голема работа во првиот, но ако конечно се сретне со датумот кога сте се сретна онлајн, тие би можеле да бидат изненадени и почнуваат да се прашуваат за што друго можете лажел за. Чесноста е најдобрата политика.

Зборувајќи премалку или премногу

Никој не сака да чита како краток роман, кога читање онлајн датира профилот. Кога профили се премногу долги, многу луѓе имаат тенденција да ги регулираат и кликнете на следниот профил. Истото може да се каже и за профили кои се премногу краток. Профил детали за себе во една или две реченици може да направи да изгледате незаинтересирани. Наоѓање совршен медиум помеѓу двете е клучот, така да вашиот профил детални и до точка.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио