Онлајн Совети

од страна на

Пет прашања онлајн daters се уморна од слушање

последен пат ажурирани: Јануари. 05 2018 | 3 мин прочита

Во еден свет каде што повеќе од една третина од браковите се започне онлајн, некој би помислил датираат во текот на Интернет нема да биде толку тешко да се сфати концептот.

Меѓутоа, некои луѓе се уште се збунети од отпочнување на односот на интернет и не на локално бар сцена или непријатно пријател-на-еден пријател постави.

Овој поим прави старомоден љубопитни, што ги прави поставуваат прашања. Еве само неколку ние сме подготвени да се повлече заедно со слепи датуми и табели еден е.

Што ако лицето се испоставува дека е убиец? Тогаш, што ќе си го цица. Меѓутоа, Што ако вашиот значајни други се испоставува дека е убиец? Или weirdo? Или има некои фетиш со егзотични овошја? Тоа е она што датира е: надевајќи се дека на другата личност не е психо.

Не ви е да се биде безличен? Всушност, ова е еден од најголемите заблуди на онлајн датира. Кога некој е зад тастатура, тие се чувствуваат многу помал притисок, кој им овозможува навистина се отвори. Тоа е целосна спротивност на брзината датира и од кога ќе се сретнат лице-в-лице, сите муабети е за птици! Ние мора цело време да се фаќате за субјектите кои се навистина важни и прескокнување на непријатна закачки.

Што ако тие не личат на своите слики? Прво на сите, Јас можам да ветам дека кога ќе ме сретне, јас нема да се насмеаниот од уво до уво во совршена осветлување, што е она што мојата фотографија сугерира личам. Тоа е она што се за слики. Ако тие да испаднат да биде едвај исто лице во нивната слика, Можам само да се надевам дека нивната личност одговара на пораките што ме привлече да ги пречека. Ако лицето ние сме заинтересирани за го лажел за тоа кои се тие, Меѓутоа, црвени знамиња ќе се појави насекаде.

Дали сте очајни? Не повеќе или помалку очајни од било кој друг во потрага по љубов. Еден народ се иритирани, се надева, нетрпеливи и избезумени, не сме ние? Во крајна линија е: тоа не е толку лесно да се судирам со луѓе од таму повеќе. Тоа е, исто така, не е толку лесно да се оди на трговскиот центар, но тоа е причината зошто ние ја купите нашата облека онлајн!

Зошто не можете само да ме ти постави со некој? Бидејќи слепи датуми се нашироко познати како ужасна. Само затоа што нашите пријатели како некој, не значи дека ние ќе и ја презеде една третина партија да ги разочараме во случај на катастрофа прави сè полошо.

Како може да ви навистина да се запознаат некој онлајн? На ист начин го знаеме сите омилени секс мојот пријател и градот епизоди, мамограм резултати тетка ми и природен раѓање план мојот стар професорот. Во овој ден и старост, ние делат се 'преку интернет. Ние се задржи во допир онлајн, ние повторно да ја разгори онлајн, ние ги артикулираат секој последен неинтересни детал од нашите животи онлајн; тоа е само право, ние се најде љубов таму.

Зарем тоа не е скапа? Не, ако го направи тоа право. Нема вистинска причина да има милион различни профили кои кружат на интернет. Најдете некој сајт што работи за вас, се регистрирате и да ги плаќаат. Јас ветувам дека сето тоа ќе заврши се поевтини отколку што си ја купил нова облека за излегување, или пијалоците кои мораше да се купи чекаат некој да им понуди, итн.

Не сакате да се судирам со луѓе на вообичаен начин? Апсолутно. Чекај. Тоа е 2014? Ова е нормален начин!

Состанок луѓе во лице никогаш нема да се погоди исклучување на мени. Само затоа што ние да изберат да date на интернет не значи дека ние носат теревенки со остатокот од светот.

Дали нашата душа другар е еден клик од вас или блок далеку, ние само сакаме да паѓа лудо заљубен. Не станува збор за тоа.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио