Пет совети за тоа како да им пријде на слепо

последен пат ажурирани: септември. 26 2020 | 2 мин прочита

Запознавање може да биде застрашувачка искуство. Слепите датира може да те оставам во темнината на застрашувачка искуство. Но, нема потреба да БЕГААТ од слепо искуство. Никогаш не знаеш кој може да се сретне.

Доверлив извор - Кој ги поставува на вашиот состанок на слепо може да биде клучот за вашите очекувања. Ако некој пријател на твое предложи датум, мислам за тоа каде и овој мој пријател би можеле да доаѓаат од. Прашајте зошто тие сакаат да ви постави и каков вид на врска тие мислат дека ќе ги делат на вашиот датум. Ова може да бидат корисни информации за позадината за да имаат кога состанок некој нов за прв пат.

Обичните локација - добра локација може да се направи на слепо лесно. Изберете некаде случајни и забава, каде што двајцата знаеме што да очекувате. Обичните места како кафулиња и ресторани се одлични за состанок на слепо. Постојат краткорочни опции како што има пијалок заедно, и ако се оди добро, датумот може да се прошири во повеќе датум вечера. Исто така,, забава опции се одлични. Активности како што се мини голф или боречка може да биде забавно и помалку склон кон флерт без да се потпираат премногу еден на еден разговор. Не се избере заеднички датира места како што се кино како што нема да добие шанса да научат нешто за друг.

Се облекуваат соодветно - Дами ќе сакаат да изгледаат стилски без да се надвор од шоуто. Нешто чисто и удобно и добро негувани. Мажите ќе сакате да се погледне на повик, но сепак стилски. Не направи грешка на носење нешто што не сте удобно во затоа што тоа ќе се покаже преку во вашето расположение на денот

Converse самоуверено – Бидете себе и ја покажат најдоброто од она што те прави посебен. Но, не заборавајте да прашате многу прашања во врска со вашиот датум, да бидат заинтересирани во својот живот и да се создаде некои позитивни врски. Ако се оствари преку datemypet.com, покажуваат најдобри на вашето домашно милениче пријатели како заеднички интерес може да има. Истакнете го вашиот интереси и хобија и да ја напуштат секоја врска историја разговор на вратата.

Имаат позитивно - Бидете сигурни да се земе вашата насмеани само на слепо. Бидете среќни што сте добивање на шанса да се исполнат некој нов и само оди со проток. Клучот за да имаат голем датум е да бидеме среќни и loveable, па бидете сами и да уживате во вашиот состанок на слепо.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио