Совети однос прашања

од страна на

Четири заеднички проблеми во врската

последен пат ажурирани: Јануари. 16 2021 | 3 мин прочита

Љубовта е таква неверојатна работа! Тоа е причината зошто ние потроши половина нашите животи се обидува да најде еден. Но, кога ќе го направите тоа е само половина од приказната. Ние сме должни да имаме проблеми на патот во секоја врска, но има начини да се обидат да ги решат овие сите премногу заеднички на прашања кои се соочуваме. Имајте на ум дека на крајот од денот сте партнерство и ако ниту еден од овие проблеми се поголеми од она што го имате заедно, тогаш навистина нешто посебно. Борба да се одржи врз него. Еве четири заедничките проблеми со кои се соочуваат луѓето во односите и како да ги решат по можност.

Порака

Комуникацијата е најверојатно најчестиот врска проблем постои. Има толку многу работи кои не би се јавуваат во врска, каде што две лица се на истата страница во споредба со онаа на луѓе кои не се. Комуникациските бариери се спречи нас од спречување на ситуации од добивање на поголеми и посложени отколку што навистина се. Ако вие и вашиот партнер ќе најдете дека овие бариери постојат во вашата врска начин да им пријде на ова е со отворен, чесен и неосудувачки срцето. Поголем дел од пожарот што се додава на гориво во овие ситуации е резултат на недостаток на разбирање помеѓу две лица, а како последица на тоа што го прави пресудите на тоа лице без слушање на нивната страна на приказната. Обидете се да седнеме и да разговараме, Разговор, Разговор.

Сакал различни нешта

Без разлика дали тоа е помала нешта како што се каде да одат надвор, каде да јадат, итн … или поголеми проблеми од типот каде да живеат, дали да живеат заедно или стапите во брак или дали да имаат деца или не сакаат различни работи е голем проблем односи. И тоа ќе се случи во еден или друг начин, бидејќи иако ние сме една кога сме со таа посебна личност во нашиот живот, ние се уште се лица со нашата сопствена мисла процес и планови за тоа како ние гледаме на нашите животи излегува. Ова предизвикува триење, затоа што ги гледаат како одземање на она што сакаме и ако се чуваат во тежнееме да ги навредуваат за оваа. Што треба да направите е да се зборува повторно, но исто така ќе треба да имаат почит за она што го сакате, на пр. многу луѓе кои сакаат да стапат во брак веруваат дека бракот е супериорен и поправилно не живеат заедно, каде што на лице кое сака да живее заедно, тие не гледаат на работите како што. Со други зборови,, сакаш различни нешта, не “подобро” нештата и дека треба да биде запаметен или на друг начин луѓето да се чувствуваат сте разрешување или дури и потиснување на начинот на кој тие мислат дека е во право. Компромис е, исто така, клучот овде. Вие треба ова во секоја врска. Само се осигура дека е еднаков износ на компромис направи на секој од вашите дела.

Пари

Среброљубието е корен на сите зла, како што велат и во односите тоа може да биде отров што ги држи подготовка. Живееме во recessional пати и работни места често не се достапни. Луѓето се борат и тоа може да се стави вирус на вашиот однос што не е само природно. Што треба да направите е да ги охрабри едни со други, покажуваме верувате во едни со други и дека заедно ќе може да излезе од другата страна, бидејќи на крајот ќе. Но, во меѓувреме се расправа со лицето што го сакам најмногу на светот нема да реши ништо. Ако ништо друго тоа само ќе се направат нештата милион пати полошо.

Алкохол & Депресијата

Ова се тешки прашања за секој да знае што да прави кога тие се гледа својот партнер во таков очај ebbs. Животот може да е премногу за сите на различни начини, а некои луѓе се справат подобро од другите. Што треба да направите е да се биде таму за нив,, да им покажеме имате верба во нив да се извлече преку и не вели дека забелешките од врвот на главата, кои ќе ги направи уште повеќе надолу од тие веќе се.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио