Совети страста Пар

од страна на

Четири видови Мажи Жени се обратите за

последен пат ажурирани: октомври. 21 2020 | 3 мин прочита

Клучот до срцето на човекот не е преку неговиот стомак. Тоа е преку неговиот ум. Употребата на психологијата и набљудување може да победи на човекот од вашите соништа и да доведе до краткорочни романса или доживотно среќа. Што и да барате во овој момент во вашиот живот. Прв да знаете нивните личности и она што ги прави функционирам е клучот и може да ве одведе во место цврсто во своето срце. Подолу е четири видови на МЕНС’ личности и како можете да направите дека човекот твое.

кул Еј

Кул батка

Кул момче е тип на човек кој има тенденција да имаат многу луѓе во својот живот. Тој вид на може да биде како бил со некој кој има придружба. Значи, како последица може да биде долу хиерархија во светот. Настапи се клучни за кул дечко. Без разлика дали тоа е на најновите трендови носи или го зема анти-мода ставот на кул дечко оди со доверба во сите времиња и може граница на над-уверени во пати. А кул дечко сака да биде во центарот на вниманието и не ќе се допаѓа вас да го снобски па нека имаат грижа. Кул момци како и други кул момци и девојки и да се опкружувачки со кул луѓе, па ако имате нервозен карактеристики не се обиде да ги прикаже во неговата компанија се додека тој е толку во љубов со вас дека тој едноставно не можат да си дозволат да не ги имате во својот живот и дефинитивно не ги прикаже пред неговите пријатели! Кул момци имаат тенденција да се слуша повеќе за нивните пријатели од повеќето, бидејќи тие се другите народи’ мислења како госпел во текот на нивниот сопствен суд, така што нема да го загубат образот.

Високо веѓата Гај

Високиот веѓата bloke

На високо чело човек е тип на човек кој секогаш изгледа dapper и веројатно во костум. Тој има тенденција да се зборува за нејасни работи во музиката, литература, итн … но никогаш не veers во вкусот на повеќе ексцентричен елементи на непознати нешта во овие области. Тоа е затоа што тие се сосема правилно или барем тоа е она што им се допаѓа да се појави: интелектуални и соодветна. Како кул пријателе
наоди се од витално значење за високо чело bloke. Има тенденција да биде снобови елемент премногу за овој тип на човек. Реалноста ТВ и слично се губење на време за да го. За да се добие со маж како ова ќе треба да се четка на вашиот нејасни знаење и се облекуваат прилично софистициран и елегантен. Но, не се обиде да стане снобови во процесот. Запомнете, вие да дружете сноб без да е сноб себе. Друг елемент да се разгледа со високи веѓи bloke се јаде надвор. Тој не ќе бидат фатени мртов во кафуле со евтина храна или MacDonalds. Тоа веројатно ќе биде уште една морска храна или предјадења бар ќе се заокружи со него.

Момчето од соседството

Момчето-следната врата

Момчето-следната врата ти е недвосмислен, сладок дечко. Тој сака да пие, но не претерувајте него и тој има тенденција да ја сакам многу мејнстрим музика, ТВ, итн … Во заблуда за момчето-следната врата е дека тој е за сите сладост и светлина, која е веројатно невистинити. Тие би можеле да ве изненадат. Постојат веројатно немирна страна има што тие само се покаже за вас во приватниот. Се надеваме дека во спалната соба заради вас! Нека се самите да и не се обидуваат да се промени кои се тие, но ако сметаш дека тие се кријат зад нивното безбедно сликата и не дозволувајќи им на нивните вистинска личност во доменот како што е понекогаш случај со многу момчиња од следната врата а потоа нежно ги поттикне да го стори тоа од страна ги прикажува дека ви се допаѓа вистински нив и дека ќе е премногу. Но, не притисни премногу тешко, бидејќи тоа треба да се направи на свој темпо како што е тешко да ги споделите со самиот себеси таму.

nerd

На нервозен човек

На nerd е сличен на високо чело bloke во смисла на знаејќи многу непознати нешта. Сепак nerd има тенденција да се допаѓа она што тие сакаат, за разлика од вкусот работи за шоу или да се покаже како тие се интелигентни. И често оние нејасни работи не се сите благороднички и соодветна. На nerd е многу вистински и настапи не се сите толку важно. Има многу различни форми на генијалци од рокери до хипиците да Whovians (Doctor Who фанови) и sci-fi фанови. Тие се многу интересни луѓе, но често се помина затоа што луѓето мислат генијалци се очајни за романтика која е честа заблуда. Генијалци се пребирливи како и сите останати сакаат да се најде добар разговор во партнерот. Има тенденција да биде заморот на nerd затоа што често генијалци се спушти во минатото. Секој гледа различно не мора многу да се постави со па се најде точка на доверба може да биде тешко. Обично генијалци имаат тенденција да се дружете други генијалци, бидејќи тие се удобно и самите биле со нив, но ако може да докаже што се со отворен ум ова може да доведе до интересен, забава, нежни и убави односи.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио