Yappily по некогаш: Дали сте подготвени за "мешано семејство"?

последен пат ажурирани: декември. 04 2019 | 3 мин прочита

Ако сте почна да излегува со колеги домашно милениче љубовник, веќе имате нешто важно во заеднички: својата љубов кон животните. Миленици се дел од вашето семејство. Вие веројатно се чувствувате и вашата миленици се пакет договор; ако вашиот датум не може да се заедно со вашите миленичиња, тоа е време да се погледне на друго место.

Ако вашето домашно милениче се секогаш на прво место, како да се интегрираат нова љубов во вашиот живот? Дали вашиот датум сретна вашите миленици? Како и самохрани родители, некои сопственици на домашни миленичиња да почекаме да видиме како односот оди пред да ја наметнуваат својата љубов интерес дома за да се исполнат “домашни миленици.” Дали ви се допаѓа начинот на кој вашиот датум се поврзува со вашето домашно милениче? Дали вашиот нов пријател се направи обид да се запознаете со вашиот миленик? Слушнав за еден човек кој имал папагал, и тој бараше птица бихевиорист да му помогне на својот птица прифати неговата нова девојка во нивните “стадото.” Времето, напор, и љубовта на девојка инвестираат во неговата птицата беше една од работите кои го уверија дека тоа е жена “еден.” Тие се венчале, и птицата беше воодушевен.

Дали вашиот датум се снаоѓа одлично со животни, но се однесуваме кон вас како износени играчка за куче? Иако верувам љубов кон животните е добар индикатор за способноста да се сакаат во општата, понекогаш еден партнер може да се чувствуваат “втора класа” на другиот домашни миленици. Важно е да има рамнотежа тука. Јас еднаш знаеше човек кој располагаше нежна љубов и зголемување на резолуцијата Deli третира за своето куче, но вербално и физички малтретирани од својот девојка.

Дали некогаш сте биле замолени да изберете помеѓу партнер и миленичиња? Одговорот обично е да се задржи на домашни миленици, и нека излегуваат. Еден вид, љубовен партнер да се двоуми да ви даде ваков ултиматум. (Ако вашиот партнер има тешки алергии или патолошки страв од вашето домашно милениче, овие прашања често може да се реши со професионална помош, ако двајцата партнери се подготвени.) Често луѓето кои ви бараат изберете се несигурни и контрола, и не може да издржи “споделување на” ви со домашно милениче. Тие не се размислува за вашите чувства; само своите сопствени. Исто така, дури и ако не се каже збогум на вашето домашно милениче, вашиот партнер, најверојатно, ќе добие љубоморен на други работи: вашето време со семејството или пријателите, вашето вежбање, хобија, дури можеби и вашата работа. Значи пазете, ако биде побарано да се направи таков избор.

Прашања за двајца од вас:
– Дали имате доволно да се одржи врска настрана од вашиот заемна љубов на животните?
– Како да вашите миленици се заедно со едни со други? Дали некој од вас има мачки, другите птици? Може да се реши за потенцијалните опасности на навидум некомпатибилни домашни миленици?
– Дали вас двајцата имаат различни ставови за вашите миленици’ начин на живот? На пример, Што чувствува тој неговата мачка треба да остане дома и да спијам со него во кревет, но таа силно верува дека мачките припаѓаат надвор? Ако таа има птици и инсистира на тоа да се добие органски зеленчук и полн спектар осветлување, не, тој сметаме за overindulgent губење на пари? Ако секогаш кога тој вози Тој го зема своето куче со него, не, таа не им се допаѓаат куче здив во уво?
– Седнат и да разговараат со едни со други за вашите проблеми. Тоа може да се чувствуваат ризично, но тоа е подобро да се направи ова порано, отколку подоцна, и може да се открие важни за вашиот датум во текот на дискусијата: како тој или таа се справува со потенцијално леплива предмети. Можност за надминување на разликите на мислење е добар показател на долготрајни односи.

Ако сте љубители на домашни миленичиња и, сте веќе исклучување на добар почеток. Имајте на линии на комуникација отворена и треба време да уживаат едни со други (со и без вашите миленици). Најдете време да одиме на прошетки, шмркаат мириси, и кората, meow, Гавран, и квичат за вашите срца’ содржина!


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио