Како човек е работа може да се открие неговите по малку романтично личноста

последен пат ажурирани: септември. 26 2020 | 2 мин прочита

Океј, па да знаете како астрологијата се користи со векови за да се процени карактерни црти и предвидување на компатибилност врз основа на усогласување на планетите?

... За работи како кога сте родени и без разлика дали сте "знак вода" или "сонцето знак?"

Па, Сум развиено сличен систем кој се базира на свирка на момчето.

Дека е во право: неговата работа може да се укаже дали или не на вас двајцата ќе "работа" во датирањето и парењето арена.

Иако системот не може да е исклучително "научни,"Валидноста се базира на обемна набљудување, контемплација, толкување, интервјуа и трошење време со неколку документирани полето "стаорци".

Ако сакате да земе некои од претпоставка работа надвор од кој успешно да се поврземе со, со трајни резултати, чита и да го послуша.

Писатели и поети (На artsy вид)

Запознавање Писателот

Овие лица имаат тенденција да бидат идеалистички, романтична, и ангажирање на. Тие гледаат на пословичен стакло половина полна. Тие се често голем соговорник, и навистина забавно да се закачам со. Тие се машки верзија на вашиот најдобар пријател. Но, внимавајте: овие "слободни духови" понекогаш може да биде посветеност фобии и исчезнуваат.

НАСТАВНИЦИ

Запознавање Наставник

Ако сте датираат наставник, се преселат на чело на класата.

Иако постојат некои исклучоци од правилото, мажите кои предаваат обично се вид, пациентот, добро со животни и деца, и се "брз студијата." На ова се надоврзуваат на фактот дека тие се големи мулти-taskers со над просекот расудување вештини.

СМЕТКОВОДИТЕЛИ и броеви crunchers

Запознавање сметководител

Мажите во оваа категорија се обично конзервативната тип. Можете да "брои" на овие cuties се детали ориентирани, навремена, и пари pinchers како и. Тие имаат највисоки стандарди. Ако сте во амбициозниот, прав-Украсен, практични тип, ќе најде среќа тука.

ПОЛИЦИЈАТА, ПОЖАРНИКАРИ, И МАЖИ сестри

Запознавање Полицаец

Што жените не сакаат да бидат "спасени?"Момци во овие области се знае дека се храбри, заштита, авторитетен, и се грижат. И не можев да се спомене тие се обично во добра физичка состојба? Повеќето од нив се многу луѓе ориентирани, со чувство за чест и одговорност.

Ќе најдете нив да бидеме "еднакви" партнери во односите.

Компјутерџиите

Запознавање компјутер geek

Ќе кликнете со тие луѓе, ако сте логички, информирани, интровертни, и се добри решаваат проблемите; тие се премногу.

Хронично невработени

Запознавање Невработени

Да се ​​соочиме, сите знаеме или датум некој во оваа категорија.

Неговиот "работа" е Подели со другите превод како каучот компир.

Еве сценариото.

Тој се уште се обидуваат да "се најде себеси." Или секогаш е долу на неговата среќа. Или уште се обидува да продолжи својот сон да се биде рок-ѕвезда на триесет. Право? Ако е така, можеби ќе сакате да се разгледа вашите опции и "розова се лизга" него наскоро.

Сини јака VS. Бела јака–Што е подобро?

Решенија, одлуки. Која е девојката да се направи?

Дали е подобро да се ажурира сини јака маж или бела јака cutie?

Па, сето тоа зависи од.

Тука е 4-1-1.

Сини јака момци често се спушта на земјата и добри со своите раце. Тие се обично лесно да се биде со, со ега под контрола. Во споредба, тие се генерално повеќе се назад.

Бела јака момци многу пати поголема заработка потенцијал, имаат тенденција да бидат церебрална, и се одлични решаваат проблемите.

Иако тоа не се тешко и брзо правила, ќе ги најдат се применуваат на многу датира ситуации. Што и да правите, изберете мудро.

Впрочем, љубовта е важна "бизнис".


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио