Совети Венера Зодијак

од страна на

Како планетите може да се предвиди твојата љубов судбина

последен пат ажурирани: септември. 19 2020 | 3 мин прочита

Во астрологијата, постои нешто што се нарекува натална карта. Тоа е во основа слика на точната локација во зодијакот сите на планетите и другите небесни тела во моментот на вашето раѓање од локацијата ќе се родени. Тоа е како мапа, поставувајќи ги на вашата личност и покажува она што го сакате / потребата за различни аспекти на вашиот живот. Секој знае дека Венера е планета на љубовта, и покажува знаци дека е лоцирана во по твоето раѓање може да даде увид во она што ви треба во љубов. Што значи вашиот Венера се каже за вас? (Ако ви е потребна за да го најдете вашиот Венера знак, кликнете тука).

Венера во Овен: Вие треба некој кој може да се одржи ве интересира, или да се движат на брзо. Тие мора да одговара на вашата страст, и се ентузијасти во врска со животот. Можете да ги привлечат многу потенцијални додворувачи, но и да одите преку нив брзо, ако не сте фокусирани на она што го сакате. Мора да се минато на интензивна потребата секогаш да го имаат тоа сосема ново чувство.

Венера во Бик: Вие треба некој стабилен и одговорен. Ако тие се диви и непредвидливото, сте водење на друг начин. Вие би сакале некој кој ви се расипе малку со пофини работи во животот, и некој кој може да одговара на вашите сензуална природа. Вие не брзајте при изборот на партнер, и бара целосна посветеност. Види за тоа што биле премногу посесивен или љубоморен.

Венера во Близнаци: Вие треба ментална стимулација над сè друго. Ако не можете да имате добар разговор со некого, ќе талкаат. Вие треба некој кој е заинтересиран, интелектуален тип, но кој е повеќе основани отколку што се, па тие може да ви ја затвориме и ќе ги смири. Вие би можеле да одат за некој помлад од себе, или кој дејствува помлада отколку што се.

Венера во Рак: Вие треба емоционална врска со некој над сè друго. Сакате партнер кој може да се отвори за вас емотивно, поддршка и ве охрабруваме, но, исто така, ќе ви помогнам надвор од вашата удобност зона. Врски може да се добие досадна, ако не се преземат некои шанси со вашиот партнер секој толку често. Види за тенденцијата за вас да се биде родител во односите.

Венера во Лав: Треба да се биде ѕвезда во односите, па сакате партнер кој ќе ви даде внимание и пофалби ви треба. Може да биде малку себична на моменти во љубов, но се топли и страсна, како и, и изненадувачки верни. Вие би сакале љубовта да биде како нешто од вашите омилени романса роман или филм, и се многу романтично.

Венера во Девица: Вие треба некој кој е практичен и одговорен, и кој ќе може да се земе вашето време. Вие не сакате да дојде кога ќе изберам некој да биде со, и сакате да бидете сигурни дека тоа е во право првата. Може да биде малку срамежлив во љубов, и можеби ќе треба да се направи првиот чекор. Потребен ви е партнер кој ќе може да се смири вашиот нерви кога ќе се грижи за односот.

Венера во Вага: Вие треба некој кој зема посветеност сериозно, бидејќи сте сигурни направи. Во исто време,, што треба да се има одредена количина на простор во врска да расте, и сакате некој кој разбира дека односот секогаш може да се добие подобро. Вие ценат романтиката и витештвото, и сакаат да бидат третирани со почит и како рамноправен.

Венера во Шкорпија: Вие треба некој кој е страсна, но кој може да се справи со вашиот интензитет, бидејќи може да биде обземаше во љубов. Можете да го угушило или ќе се држат за вашиот партнер, дејствува контрола или манипулира со нив, така што е важно за вас да се работи на тоа пред да биде со некого или ќе ги оттурнат. Вие сте привлечени од моќни луѓе, кои се чини дека силна.

Венера во Стрелец: Вие треба некој кој е авантуристички, задебелени букви, и може да се смее со вас. Вие не ги сакам премногу сериозно, па ќе треба некој кој е повеќе практични со љубов, и не ќе може да се скитници премногу. Треба физичка врска со некого, и треба да се запамети емоционален е важно исто така. Овој став може да се покаже вечна диплома / bachelorette.

Венера во Јарец: Вие треба некој зрел, одговорното, и малку традиционалните со љубов. Вие сте привлечени кон луѓе кои се успешни, постигнат или се на пат за постигнување на висок статус во животот, и можете да одат за постарите партнери. Бидејќи ти си толку традиционалните, можете да го користите некој кој ќе донесе некои зачин па врската не добие застоена.

Венера во Водолија: Вие треба некој кој е свој човек, има единствена личност, и ќе се совпаѓа интелектуално. Ви се допаѓа да бидат пријатели со некој прв, и се чувствуваат дека пријателството е добра основа за љубовта. Проблемот е, може да имаат тешко време се случува надвор од пријателство, па ќе треба некој кој ќе ви се отвори емотивно и донесе на страст.

Венера во Риби: Вие треба некој кој ги разбира вашите емоционални потреби, ќе ве заштити кога ќе се чувствуваат ранливи, и нема да ги искористат предностите на вас. Ќе се направи нешто за некој што го сакаш, и лесно може да се манипулира, бидејќи на тоа. Да се ​​биде толку романтичен во срцето, ви треба некој повеќе практични и втемелени. Вие сте привлечени кон уметнички видови.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио