Како да им пријде на жената Онлајн - од гледна точка на жената

последен пат ажурирани: Јануари. 28 2021 | 5 мин прочита

Пред омажив бев на добар дел на онлајн датира, вклучувајќи и голем број на e-mail од потенцијални додворувачи онлајн. Јас навистина сакав да го видите на добра, лошиот и грдиот. И јас сум разговарал со многу од моите девојки за нивните искуства на онлајн датира. Оваа статија резимира она што работи добро за прва е-пошта со жена, и она што го прави нашата крв бегство ладна и нашите раце погоди избришете пред крајот на ставот!

  • Дали се пријателски - Звучи очигледно и ќе бидете изненадени колку многу луѓе се заборави ова, кога тие ги испраќаат своите отворање на е-пошта. Тоа е како да логички машкиот дел од мозокот презема и тие сакаат да добијат право на бизнисот (зборува по телефон / датира или дури и секс). За жал, ние жените не функционира на тој начин. Ние сакаме да се натопи нашите пети и да видиме како ние се чувствуваме со прво. Ние сакаме да се romanced и искуство пријателски разговор и внимание од вас. Сфатете го тоа како "затоплување нас се 'ако ви се допаѓа. Секогаш се отвори со пријателски, разговорно е-маил (не премногу долго) и ќе добиете многу повеќе одговори.
  • Немојте да го чувате на светлина и интересни - Постои рамнотежа помеѓу интересен / внимание грабање и од ѕидот / Off-ставање. Знам дека може да се чувствуваат како притисок кога ќе се обидуваат да се напише добра отворање на е-пошта. Најдобриот совет можам да ви даде е да се биде. Прочитајте ги подолу за тоа како да се избегне да биде здодевен и тука се неколку совети за вас да ви помогне да се претстави себеси како интересна и нека знаат дека ти се во вредност од одговарање на. Прочитајте нејзиниот профил внимателно и коментира за нешто што се најде таму. Да се ​​поврзе назад кон нешто што сте го доживеале доколку е можно да се создаде поврзување. Пофалби работи добро под услов тие да не се претерани и се вистински. Една мала комплимент е убаво за прва е-пошта. Вие исто така може да се зборува за нешто што ви се случило во вашиот ден, нешто што покажува малку на кој сте. Ако сте еден смешен човек се чувствуваат слободни да го користите малку хумор, само не претерувајте. Сува хумор може лесно да се мисли преку e-mail. Жените се поврзете преку емоции и размена на искуства, и ако може да се создаде поврзување со неа си половина пат до него.
  • Дали чувам кратко - Иако ние сакаме да бидеме пријателски и забавен ние не сакаме есеј. Цела страница на пишување, најверојатно, ќе ни ги испратите на спиење ако го прочитате на сите, Сепак возбудлив тоа би можело да биде. Во најдобар случај можеме да обезмаслен прочита и ние ќе бидеме оценувачки и прашувам дали сте опседнати само кога ќе ги отвориме на e-mail адреса за да ја видите целата страница на пишување! Вашата e-mail треба да биде достапно и лесно за нас да се прочита, што значи краток и внимание грабање. Одете за квалитет над квантитет. Неколку кратки и влијателни ставовите и комплимент е рецепт за успех.
  • Не се здодевни - Добро, сфаќам тоа може да биде тешко да се знае што да кажам, па идам да ви даде неколку брзи совети. Досадни пишува листа на работи за себе, како што вашиот црти, или испраќање порака, која само ја прашува дали таа е за да разговараат без други информации. Ако таа не се добие чувство за вашата личност од вашата e-mail таа нема да знае дали таа сака да разговара со вас. И така таа само ќе се мачат да одговарате. Вие сакате таа да се почувствува повикан да напишете назад. Немојте само да се запишете на вашиот профил, таа ќе се прочита дека ако таа се интересира.
  • Не се вулгарен - Многу мажи ќе overcompensate и премногу се трудеше. Ова може да изгледа како прекумерна употреба на комплименти и / или хумор, и секогаш доаѓа надвор во најдобар случај како вулгарен, и во најлош случај како очаен. Напиши на неа, како да сте биле зборува со пријателка, кои ќе ве спречи од тоа да биде премногу формални и да падне во ум во собата се обидува тешко да ја импресионира. Користете хумор, но и пофалби питаат. Исто како сол прави храната подобро е само добра кога се користи повремено, истиот принцип важи и тука.
  • Не листа на сите ваши барања - Понекогаш мажите ќе ги наведете сите работи што се бара во една жена во кои првата е-пошта. И понекогаш тие ќе листата на сите особини кои тие не сакаат (уште полошо - раболепнича!) Ова доаѓа надвор како ригиден и ќе се претвори во жена студено. Таа е малку веројатно да одговори ако го направите тоа.
  • Не згура исклучи другите жени што ги исполниле онлајн - За жал тоа исто така беше честа појава во мојата онлајн датира дена, и таа секогаш ми се сврте ладно. Тоа е многу непријатно за една жена да се слуша еден човек slagging исклучување друга жена му излегувала. Во пределот на грбот на нашите умови се прашувам дали ние ќе ја делат истата судбина како неа и тоа го прави да се чувствуваме на tenderhooks прашувате дали сте тоа како се врши вреднување на нас гледаат како да си од овде. Избегнувајте ова како од чума.
  • Не зборувај секс во првата електронска пошта! - Разбирам дека кога ќе се најде жена атрактивни мислите физички, и нема ништо лошо со тоа. Сепак ние жените се многу чувствителни за да се пристапи само за секс. За повеќето жени кои користат онлајн датира сајт, ова не е главната причина ние сме тука, Ние сме во потрага за датирање и / или живот партнер. Знам дека истото важи и за огромното мнозинство на луѓе кои се на датира сајт премногу, и, за жал, постојат многу луѓе кои се само таму, бидејќи тие сакаат да се положи. И нашите радари се внимателно подесени за откривање на оние мажи. Ние ќе ги селектираат многу брзо, така да избегнат да бидат етикетирани како еден од "оние мажи". Избегне да спомне нешто сексуални во својата прва e-mail. Јас знам дека постои совети таму од машки "собереш уметници", кој зборува за градење на ескалација и сексуалната тензија, и ова е добро и добро, но според мое мислење тоа не е работа за онлајн датира. Барем тоа функционира само кога се направи одреден начин. Забава флертувањето е одличен, но вие не ќе го направи тоа не е премногу таа фаза, доколку сте се среќаваме со многу сексуални во својата прва комуникации. За нас жените е глупав. Таа се чувствува како кратенка и ние веруваме дека ние сме една од масите ќе се обидуваат на овој пристап. Не заборавајте, таа сака да се чувствува специјален. Работа на врската прв, тогаш некои нежни флертувањето.
  • Пред сè, ја добиете вашата ум во собата во право - Таа може да биде небесен, и се сеќавам таа е само една жена од многу. Ако имате проблеми со жените онлајн и добивање одговори на вашите пораки, се погледне во вашиот ум во собата прв. Дали сте чувство очаен? Дали ви се стави на сите ваши надежи во еден e-mail кога ќе го испрати? Ако е така ова ќе се среќаваме во e-mail и ќе се стави надвор жени. Работат на своја самодоверба и ум во собата, така што знаете, постојат многу опции за вас. Вашиот датуми ќе дојдат и на исходот од 1 e-mail не е важно. Ова ќе имаш можност да испрати забава, ангажирање и светлина срце пораки кои ќе се добие добар одговор.

Забавувајте!


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио