Совети Срамежлива неколку

од страна на

Како да им пријде на жените ако вие сте срамежлива?

последен пат ажурирани: септември. 23 2020 | 2 мин прочита

Вие сте срамежлив дечко и овој недостаток Ваша сте принудени да остане единствена сите овие години.

Дали над изјава ја опишуваат вашата ситуација? Дали сте во потрага по лесен-за-се изврши, но ефективни начини за да се ослободите од проблемот? Ако одговорот е да, дискусијата подолу треба да ви помогнат.

Да се ​​надминат срамежливост, ќе мора да имаат верба во себе и кулминација на неколку фактори може да ви помогне да се постигне таа вера. Прочитајте за да дознаете што точно треба да се направи.

Погледни убеден

Точно е дека никој не може да го промени својот изглед. Како резултат на, еден човек не може да направи ништо за тоа како тој изгледа атрактивно, но тој сигурно може да направи некои работи да се погледне посигурни.

Тоа е разбирливо дека сте не успеа да им пријде на секоја жена, бидејќи на вашата срамежливост, но едно нешто што, исто така, мора да се разбере е дека никој друг освен вас (и веројатно неколку луѓе многу блиску до тебе) знае дека вие сте срамежлива.

Значи, можете лесно може да се обидете да се мешаат со луѓе без допуштајќи им да разбере дека сте еден од оние задржани (прочитајте срамежлив) мажите кои секогаш останаа далеку од девојките. Ова ќе се направи полесно за вас да се скрие својата bashfulness; откако ќе успее да ја вршат оваа прикривање успешно, автоматски ќе почнете да чувствувате посигурни.

Да се ​​погледне убеден исто така, мора да се фокусира малку на начинот на кој се облекуваат. Избегне носењето облека што не ќе ви овозможи да се издвоите од толпата. Не, да не ќе треба да носат панталони и оние флуоресцентни светла боја кошула да се види во толпата. Само изберете вашата облека малку разумно; ако носите облека што изгледа добро на тебе, автоматски ќе го привлечат вниманието на жените околу вас.

Имаат реални цели

Дали планирате да ги придобијат на најпопуларните и атрактивна девојка наоколу? Како срамежлив човек, треба да се избегне се обидува тоа.

Точно е дека вашата срамежливост ќе се намали значително штом еднаш ќе почнете да барате посигурни, но тоа не значи дека сте станале доволно паметни за да примами на најжешките девојка наоколу.

Секоја девојка, која е веќе популарна и е познат по тоа што еден од најатрактивните во нејзината група е обично премногу убеден. Довербата се собраа многу скоро нема да биде доволно да се пријде како девојче; неговата доверба ќе се скрши твое моментот ќе и пријде.

Значи, вашата цел треба да биде да се најде девојка која одговара на вашиот ниво; Секогаш се избегне приближува жените кои ги заплаши.

Не БЕГААТ од контактот со очи

Кога конечно се пријде некој, не БЕГААТ од контактот со очи. Жените се wooed лесно кога човек изгледа во нивните очи, без инхибиција.

Ова е, Меѓутоа, веројатно најтешкиот работа срамежлив човек не може да се бара да се направи; но, откако првата пречка i.e. Се приближува на жената е помината ќе мора да ги ставаш најдобро напори да се премине на следната.

Изработка на контакт со очите е многу полесно отколку што се, всушност, претпоставувајќи. По контактот со очи, се обиде да го задржи за неколку минути; Вашата почетна нервоза сигурно ќе исчезнат.

Горенаведените совети треба да ви помогне да се излезе од лушпата на срамежливост. Други од следниве овие совети, можете исто така да работат на подобрување на вашиот разговорно вештини и четкање вашата смисла за хумор.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио