Совети

од страна на

Како да се привлечат жената на вашите соништа

последен пат ажурирани: декември. 27 2017 | 5 мин прочита

Јас сум жена, една жена која беше таму за многу датуми со мажи, назад во мојот датира дена. Значи имав можност да ја видите многу различни однесувања, идеи и приоди за датирање. Јас идам да го споделам со вас внатре лажичка за тоа што навистина се работи за мажи кои датираат жени, и, исто така, она што за да се избегне како чума кога сте таму на датум или во комуникацијата со жена.

Бидете сигурни дека ќе ја практикуваат Привлекување Градежни

Романтичен неа – Ние жените стануваат привлечени кон еден човек се чувствува поврзан преку, ова е малку различен од тоа како таа работи за повеќето мажи Верувам. Значи можеме да се сретнат со еден човек и не се чувствуваат во сите привлекоа, Сепак, по трошење на време со него, тој може да ни ги придобие и ние целосно падне за него. Ова се случува цело време. Па го користите овој. Романтичен неа. Не грижете се за навидум старомодни – Не знам на една жена, која не ќе се чувствувате прекрасно, кога човек се грижи да бидат романтични со неа. Таа ќе забележите екстра напор да одите, цвеќиња, влечење назад столот, на вратата и така натаму. Дури и ако во нејзината глава таа верува дека тоа ќе биде старомоден, во нејзиното срце, таа само ќе се стопи, и тоа е местото каде што е важно за вас да имаат ефект!

Понуда да платат - Ова навистина е поврзана со горенаведените. Без оглед висат-up прозорци имате за плаќање јас Ви препорачуваме да ги намали и ја плати сметката, ако сакате да се направи добар впечаток. Сакате да знаете зошто? Прочитајте мојот напис за тоа кој треба да се обрне на првиот состанок.

Комплимент неа (но не премногу) - Една мала, вистински комплимент оди многу долг пат да се направи една жена се чувствуваат добро, и може да се топи дури и најстудените срцето. Но пазете се од над-прават. Можете да се среќаваше како несигурни ако секој друг збор од устата е комплимент.

Користете забавно да се скрши мразот - Запознавање може да биде напната искуство додека сте да се запознаеш со неа, па се скрши мразот со планирање нешто на раце и забава, наместо тензија полни бар датум или вечера која може да испаднат повеќе како на интервју за работа! Одете овде: уникатен датира идеи за некои големи идеи и да прочитате тука: планирам прво неверојатни датумот за да дознаете како да се изгради врска.

Изградба на тензии - Тензиите зграда и сексуална ескалација се испробаните и проверени техники кои веќе долго време се користи од страна на мажите да се зголеми атракција со жена им се допаѓа. Ова не значи дека ќе стане секс штетници, Сепак малку забава, игрива флерт може навистина жешка работите. Надразнување е уште еден одличен начин да се изгради сексуалната хемија, додека тоа не е претерана. Јас еднаш датира еден дечко кој користи ова како негов главен начин за да комуницирате со жена. На прво тоа беше забавно, но по еден час или два тоа беше обична исцрпувачки. Исто така,, дел од тензијата зграда е да се одржите вашиот сопствен живот и независност, дури и кога ќе се паѓа за жена.

Избегнувајте овие грешки Запознавање

Да се ​​биде whiney - Луѓето кои лелекаат претерано за работите се такви исклучување. Сериозно. Сигурен сум дека може да се однесуваат ако знаете некој што звучи сето време. Може да мислите дека не сте вие, Меѓутоа, само провери во тоа. Понекогаш ние лелекаат и стенкањето не го ни забележуваат. Дали ви се допаѓа да се жалат со вашите пријатели? Дали стенкањето за: времето, вашата работа, на состојбата на економијата, Можете жени датум? Шансите се, ако го направите со вашите пријатели тогаш ќе го направите кога ќе се датира, и тоа сериозно може да се стави на жената надвор. Станете свесни за она што се зборува за датуми, и јазикот кој го користите.

Прикажани голема несигурност - OK, па сите ние имаме некои несигурности, и јас не сум еден за полнење до емоции, Сепак првиот состанок не е место да се емитува вашиот несигурност околу тоа дали сте привлечна за спротивниот пол, бидејќи јас ве уверувам дека нема да биде ако го правиш тоа! Чудните жена може да го најдете endearing сепак, дека ќе биде сериозна малцинство. За повеќето жени ќе има ни млаз ладна. Јас еднаш датира еден дечко кој почна да ме прашува дали сум мислел дека е привлечна на првиот состанок, и начинот на кој тој не ми го покажа тоа доаѓа од местото на несигурност. Тој не сакаше да го намали. Тој чуваат ме прашуваа, не сум го најде атрактивен? И тогаш тој почна велејќи дека нема поента датира ако јас не го најде атрактивен и тој доби сосема смешно во врска со тоа. Вистината е јас сè уште го сочинуваат мојот ум како се чувствував (се сеќавам атракција функционира поинаку за нас жените) но со секој пат кога го спомна тоа ми атракција беше соборен. Ефикасно самиот тој зборуваше од добивање друг датум. Ги вашите прашања во терапија, или дома од себе, не на вашиот датуми. Исто така забележете - несигурности и емоции се различни!

Нервираш за вашиот екс - Ова за мене е еден од најголемите прекршители и тоа ќе ме стави надвор добар човек побрзо од чоколадо се топи на топол ден. Во ред, така што вашиот екс можеби биле најголемите б * TCH во целиот свет, и остави сте скршени срце со пет деца за да ги пренесат, туку жената се датира не те знам уште. Ако започнете лошо изговарам вашиот екс таа ќе се однесуваат повеќе на вашиот екс, отколку да ви. Исто така, таа ќе се грижи за пресудите ќе се направи за неа. Спроведување на екс е на почетокот на датира е само лоша форма и целосно непотребен (всушност јас се направи добар случај за не носат екс е во вашата врска некогаш!) Она што е важно е кој си СЕГА, со дама пред вас.

Имајќи голема висат прозорци (Тие изгледаат како црвени знамиња за нас!) - Видете ги сите погоре. Ханг прозорци, исто така може да вклучува и ranting за ужасните датуми сте биле на, жалејќи се дека таа нема да те повика, бидејќи тоа го прави да се чувствуваат несигурно, slagging исклучите сите дати сте биле на, стенкање за плаќање на сметката, итн. Тоа е време да се стави вашиот големо момче панталони на. Понекогаш животот може да се види нефер, но ако сакате да се понапред во датирањето игра Понекогаш едноставно мора да го цица! Инаку само ќе чорба во вашата сокови. Се надевам дека ке го одберете да се таму, капка висат-up прозорци и едноставно уживаат датира за забава, непредвидлив, а понекогаш и луди искуство што може да биде.

И на крајот ...

Заборавете на сите погоре и само себе си да биде! - Да, јас навистина сакав само да кажам дека. Учење и листи на следните упатства понекогаш може да те направи беспомошна и неприроден на вашиот датуми. Така, додека тоа е одлично да се прочита совети и размислуваат за тоа во текот да му се овозможи да го потоне, не се грижи за добивање на совршен. Земете ги сите датираат совети како водич, а не апсолутно мора. Обидете се работи за себе и пред се сеќавам само да се опуштите и да се забавуваат!

 


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио