Како да се биде Дата-секси Користење на пет сетила

последен пат ажурирани: септември. 17 2020 | 2 мин прочита

Стереотипот за секси жена е пин-ап девојка со луди криви облечени само во неколку парчиња облека. Меѓутоа, има повеќе да биде секси отколку само оголване кожата и ја половината, гради, и колковите на модел. Кога тие велат дека она што сметаш дека станува, тие се во право. Ако се чувствувате грда, Вашето тело има тенденција да лак во лак и главата може да се повлечеме во непријатна начин, најверојатно се обидува да се скрие на лицето. Но, кога ќе се чувствуваат дека се убави и секси, вашата поза е подобро, ќе одиме со поголема самодоверба, и ќе имаат тенденција да го фати повеќе внимание. Значи, како некој да стане секси пред датумот? Потребно е само просто. Нека вашите пет сетила работат за вас.

Глетката

Како што вели поговорката “очите се прозорци на душата”. Директен контакт со очите може да биде многу моќен, па подобро да бидете сигурни дека вашата peepers се доволно секси да се зјапа во. Трим веѓите и ги отстрани сите скитници коса. На овој начин, вашиот датум не некогаш ќе сакате да се земе очите исклучување на твое.

Мирисот

Ако сакате да бидете секси, ќе имаме да мирисаат секси. Избор на мирис може да бидат доста предизвик. Ако сте во продавница да се тестираат некои мириси, бидете сигурни дека ќе не носат било. На овој начин, што навистина може да се земе во мириси ќе се обидат, на тој начин, што го прави полесно да се одлучи за мирис. Исто така,, не си поливам со вода со премногу пред датумот. Спреј доволно дека вашиот датум ќе биде во можност да ги собереш вашиот мирис од другата страна на масата, не низ соба.

Вкусот

Еден од најпопуларните афродизијаци е остриги. Повеќе од неговата способност да се зголеми сексуалниот нагон, одредени видови содржат многу цинк, кој е корисен за луѓе со мрсна кожа. Уште една секси и романтично доживување за вашето чувство за вкус се јагоди. Не само што е секси овошје да се јаде со чоколадо, Таа, исто така ви помага да ги избелите вашите заби за секси насмевка што вашиот датум нема да биде во можност да се спротивстави на.

Слушни

Музиката е одличен начин за да го поставите расположение нечија. Постојат песни кои го прават да одат од “девојка следната врата” на “жешки секс божица”. Ако ви треба дополнителен поттик да ви даде доволно самодоверба пред средбата вашиот датум, слушаат песни како “Непослушен девојка "од Бијонсе, “Копчиња” од Pussycat Dolls, или нешто што носи својата внатрешна божица надвор.

Допир

Повеќе од секси тело, тоа е важно да се има секси кожата. Одржување на кожата хидрирани е од клучно значење да се задржи еластична и мека на допир. Пијте многу вода и секогаш се применуваат лосион по вашата бања. Нема ништо секси за сува, chaffed кожата.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио