Совети

од страна на

Како да најдам една девојка која го покажува малку љубов

последен пат ажурирани: декември. 27 2017 | 2 мин прочита

Ако се датираат една девојка која го покажува малку љубов може да биде во искушение да се фрли во пешкир. Може да биде еден да иницира секогаш физички контакт, како што гушкање, милување, или бакнување. Додека таа е внимателна за вашето искажување на наклонетост, Таа изгледа непријатно иницирање овие гестови на сопствениот. Ако сте се откриени овој од вашиот датум и тој можете проблеми, се преземе акција сега, со цел да се избегнат непотребни тензии во вашата врска.

Опишете ги чувствата

Важно е да се разбере дека вашата девојка не може да чита вашиот ум и може да немаат идеја како нејзиното однесување ќе влијае. Брачен експерт, Д-р. Карен Шерман нагласува дека е важно да се каже вашата девојка како се чувствувате. Можеби, нејзиниот unaffectionate однесување остави чувство одбиени, оддалечени од неа, фрустриран, или дури и непожелно. Што и да е, повлечете ја издвои за сериозна дискусија и глас како нејзините акции да влијае на вас.

Прашај за повратни информации

Откако ќе го донесе на свеста за она што ви пречи, тоа е време да се копа подлабоко. Поставуваат прашања за да им помогне идентификуваат коренот на однесување вашата девојка е. Таа може да се во претходните врски во кои нејзините датуми не бара многу љубов. Исто така, ако вашата врска е сè уште прилично нови, таа може да им треба повеќе време за да се загрее до вас и барањата на односите. Откако двајца од вас се посочени можните причини за нејзиниот недостаток на љубов, Колективното својата напад начини за двете од вас да ги вашите потреби исполнети.

Бидете себе

Не заборавајте, треба да се искажат чувствата на својата девојка, на начин што доаѓа природно за вас, дури и ако таа не ги возвратат. Во неговата статија "10 Карактеристики на високо приврзан народот", Д-р. Кори Флојд листи на многу придобивки на покажување љубов, како што имаат повисоко самопочитување, помалку страв од интимност, и поголема отпорност на стрес. Дополнително, Истражувачите Ендрју Gulledge, Мишел Gulledge, и Роберт Stahmann покажа дека физичка љубов го зголемува задоволството на врската за двајцата партнери. И покрај недостатокот на љубов вашата девојка е, вашата отвореност за прикажување наклонетост ви овозможува да се зголеми на овие позитивни резултати и имаат подобри односи во иднина.

Направете тешка одлука

Таа може да дојде до точка кога ќе сфатите дека, И покрај најдобрите напори вашата девојка е, сеуште сте незадоволни во врската. Д-р. Шерман вели дека важен фактор во секоја врска е учење за да се прифати еден на друг разликите. Ако мислите дека недостатокот на љубов вашата девојка продолжува да ви пречи, тоа може да биде најдобро да се стави крај на врската срдечно и да се најде некој кој може да се исполни вашата потреба за љубов.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио