Како да најдам на Фејсбук

последен пат ажурирани: Мај. 28 2018 | 2 мин прочита

Дали некогаш сте забележале cutie кои коментираа на Фејсбук слика на вашиот пријател? Фејсбук, всушност, може да биде одличен начин да се состанат и датум луѓе. Меѓутоа, постојат правила за да се следат со цел да бидете сигурни дека ќе не e-саботира себе.

правило #1: не пријател прерано
Испраќање на оваа барање за пријател, пред вистински разговор или вовед е гаден. Ако не одлучи на Facebook труп пред да направите потег, бидете сигурни дека ќе се дискретно, како што не сакаат да случајно како фотографија. А добро правило да се следи е еднаш сте обезбедени телефонски број, можете да потоа пријател на Фејсбук.

правило #2: Избегне ѕиркаа и премногу Фејсбук ангажман
Во повеќето очи, ѕиркаа е начин да се каже здраво, без всушност да соберат храброст да го направи тоа. Всушност, ѕиркаа се смета за преземање на лесен начин за излез. Истото важи и за ангажирање премногу на профилот на вашиот интерес е. Ако во текот на допаѓа или коментар на повеќе слики и статуси, тоа ќе направи да изгледате очајна. Иако може ќе помислите дека ѕиркаа и Фејсбук ангажман начини на прикажување на вашиот флертувачки страна, тие, всушност, не се. Повеќе, тоа ќе покаже дека сте повеќе заинтересирани за ангажирање на интернет, тогаш во лице. Тоа е важно да се земе вашата врска off-line.

правило #3: Избегне несоодветна мислења
Тоа е безбедно да се претпостави дека вашата љубов интерес е пријател со сите на Фејсбук. Од членовите на семејството на соработници на компанијата извршни директори, објавување или означување на несоодветни пораки или слики нема да биде непријатно, само, но тоа е одличен начин да се направи вашиот здроби работи во друга насока.

правило #4: Бидете сигурни дека вашата страница е Екслузивно
Да се ​​соочиме, кога и да бидам пријател да продолжиме да стебленца тоа лице. Ова е причината зошто вашиот профил треба да бидат исчистени. Без разлика што може да мислам на несоодветен слика или пост е смешно, тоа не може да биде хумор вашиот здроби е. За да се избегне каква било судењето, важно е да го вклучите вашиот профил во еден, кои својата баба не ќе биде срам за да ја видите.

Со следниве овие правила, наскоро ќе биде на вашиот начин на успешно датумот на Фејсбук.


Вратете се на почетокот ↑

    © Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио