Како да најдам некој од куче парк

последен пат ажурирани: октомври. 17 2020 | 2 мин прочита

Замислете ова, ќе се фрла на фризби со вашиот кожен пријател во локалната куче парк и ќе забележите вашиот потенцијал сродна душа во далечината. Што правиш сега? Од прв вовед за запечатување на договор за датум, имаме составил некои совети за тоа како да дружете некој од куче парк.

Совет #1: Научи вашето куче на endearing Трик

Иако тоа е безбедно да се каже дека сите на кучето паркови сака кучиња, има нешто да се имаа за куче кое знае стравопочит-достоен трик. Со користење на непретенциозни команда, може да се научи вашето куче трик кој не само што ја пренесува вашата личности, но ќе шарм други.

Совет #2: Нека вашиот пес Игра со други кучиња

Прикажани дека вашиот пес не само што сака другите кучиња, но ужива играјќи со нив прави што толку многу попристапна. Плус, ако го направи тоа оттурна, Вашиот кучиња потенцијално ќе се живее под ист покрив и никој не сака да се донесе во куче за кое не се заедно со другите. Клучот е да се добие вашиот кучиња да бидат пријатели прв.

Совет #3: Започнете со неврзан разговор

Без разлика дали тоа е прекрасен ден надвор или фактот дека и двете од вашите кучиња се игра со еден на друг, започнат еден неврзан разговор. Тоа е време на овој разговор, ќе добиете за да дознаете повеќе за оваа личност. Започнете бавно и да видиме каде тоа води.

Совет #4: Размена на телефонски броеви за еден Датум Песот

Откако сте го зборуваше неколку различни времиња, да се побара кога тие најчесто доаѓаат на куче парк. Потоа предлагам да разменуваат броеви да се координираат датум кучешки. Овој почетен датум нема да биде толку застрашувачки како што е фокусирана околу вашата кучиња.

Совет #5: Продолжи Датум Покана – Не Кучиња

Откако ќе знаат дека тие се заинтересирани, прашајте ги изнесе на вечера, на состанок. На состанокот во повеќе интимно опкружение како санс кучиња ќе доведе до уште подлабоко разговор и се надевам дека тоа ќе доведе до нешто повеќе.
Со овие совети, сега знам точно што треба да направите следниот пат кога ќе видите дека cutie во куче парк.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио