Како да се добие во РАСПОЛОЖЕНИЕ за Љубов?

последен пат ажурирани: Мај. 20 2020 | 2 мин прочита

Имаше време кога вие и вашиот сопруг или момче едноставно не можеше да ги задржи рацете од едни на други, но сега работите се променија, а вие одвај чувствуваат како водење љубов. Дали ова личи на ситуацијата сте во моментов? Да се ​​осигура дека имате како многу забавно како што се користи за да имаат со вашиот партнер порано, научат како да добиете во расположението за љубов.

Направете совршен амбиент

Повеќето парови во раните денови на нивниот однос, само треба приватна ќош, за да ја погоди совршената љубов одлуки расположение. Меѓутоа, како односот расте постари, тоа започнува губи шармот што некогаш се користи да поседуваат. Поседување на правото амбиент може да им помогне на оние луѓе за да се влезе во расположението за љубов полесно.

Може да се обидете со намалување на светлината на светлата на вашата спална соба и ставање на некои романтична музика. Осигурајте се дека вашиот кревет не е пренатрупан; повеќето луѓе едноставно не може да се почувствува романтична во неуредна околина. Не дозволувајте вашата спална соба да биде премногу топло или ладно и како може да биде брз turnoffs. Ако имате климатизација или греење систем инсталиран, приспособуваат. Отворање или затворање на прозорците исто така може да ви помогне за нормализирање на температурата на вашата спална соба и направи место повеќе погодна за добивање атмосфера.

Уби го стресот

Стресот е една од најчестите причини за намалување на сексуалниот нагон. Неодамна добиени статистика откриваат дека околу 15% мажите имаат ниско либидо првенствено поради стрес тие ја имаат во животот. Тестостеронот е хормон кој го контролира сексуалниот нагон кај мажите. Како човек расте постари (30 или повеќе), неговиот нивото на тестостерон започнува да слегува; стрес предизвикува производството на кортизол и го намалува нивото на тестостерон неговата уште повеќе. Значи, човек пречи стрес обично има пониски либидото од другите мажи на негова возраст.

Ако сакате да ја врати искрата и сакате да добиете во расположението за љубовта како спонтано како што се користи за да направи неколку години назад, ќе треба да се најдат начини да се убие стресот вашиот партнер се соочува, а во исто време да се де-стрес. Идеално, треба да си помагаат едни на други во реконструкцијата на чувство на заедништво, поразувајќи го стресот. Дајте му масажа, а потоа побара од него да се вратат на корист, земе жешка туш заедно, подготви вечера заедно, одат на прошетка во градината по вечерата; Сите овие ќе ви помогне вие ​​и вашиот партнер да се развивам и да се во совршена љубов одлуки расположение.

Бидете сигурни дека ќе се чувствувате секси

За да се чувствуваат како водење љубов, мора прво да се чувствувате секси. Ако не сте сигурни во врска со начинот на кој гледате поради тежината стекнато во изминатите неколку години, се обиде да ја погоди салата и ќе ја изгуби некои од нив. Ова ќе направи да се посигурни и повторно ќе почнете да чувствувате секси. Исто така можете да пробате нови долна облека, но бидете сигурни дека сте удобно во него; ова е поради удобност е, исто така, од исклучително значење за чувствувате секси.

За да се добие во расположението за љубов, мора да се прават работите кои ќе се елиминира здодевност од вашата врска. Откако вашата врска станува возбудливо, вие не ќе биде тешко да се влезе во десната рамка на умот да се води љубов.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио