Прво Датум прво Датуми – Датум на моите миленичиња

од страна на

Како да имаат зачудувачка Прво Датум

последен пат ажурирани: октомври. 28 2020 | 5 мин прочита

Првиот датум може да биде напната време за двете страни. Ниту знае што да очекувам, дури и ако се зборува на лицето онлајн или по телефон, а можеби и се чувствуваат дека ги знаеш доста добро, повеќето луѓе имаат тенденција да се чувствувам нервозен пред првиот состанок. Значи тука се и некои совети да се има голема првиот датум.

  • Имајте на првиот датум кратко - Бидејќи првиот состанок може да биде малку напната тоа е идеално да се направи тоа кратко и слатко. На овој начин можете да имаат многу време заедно, а заврши на високо. Не е важно колку што може да се поврзе кога сте биле во разговор онлајн, тоа може да биде сосема поинаква, кога ќе се сретнат во лице, и никогаш не знаеш колку ви се случува да се добие на додека не поминат извесно време со нив во реалниот живот. Значи, имајќи го ова на ум задржи првиот датум кратко.

Со тоа го правам на овој начин, ако не се чувствуваат удобно со нив, тогаш можете да си заминам рано. Меѓутоа, ако се НА навистина им се допаѓа, исто така е важно да се задржи на краток датум. Голема грешка луѓе прават кога ќе се датира е да се трошат премногу време заедно пребрзо. Иако тоа е природно да сакаат да го поминуваат времето заедно кога сакате еден со друг, тоа ќе им овозможи на врската да се развие повеќе природно ако се развива побавно со текот на времето. На овој начин можете да се запознаете со еден на друг постепено. Исто така, ќе го цениме едни со други, ако не се премногу достапни на самиот почеток. Здравите луѓе се задржи свој посебен живот, како и трошење време датира.

Имајќи го ова на ум да се избегнат одлуки вечера резервации за првиот состанок. Ако тоа се испоставува дека е страшно (И тоа може да) ќе мора да седат преку најмалку еден час, обично подолго, со нив, или да биде многу грубо да си заминам рано.

  • Дали нешто на раце и забава - Иако пијалок во барот е заеднички избор за првиот состанок, тоа не е на сите дека инвентивни. Исто така, тоа може да биде малку тешко да се скрши мразот кога ќе се седи карши еден на друг во формална амбиент. Во слична насока грабање на кафе може да биде добар избор за првиот состанок бидејќи тоа е брз и лесен, Меѓутоа, ако навистина сакаат да остават впечаток зошто да не одат за нешто необично и на раце, наместо. Изберете нешто каде што ќе се прави некоја активност заедно, повеќе раце на подобро, бидејќи ова може да се скрши ледот. Добри примери се готвење заедно, одам на прошетка во прекрасниот амбиент, керамика или нешто каде што треба да работат како тим. Ова ќе се намали притисокот на двајца од вас, како што ќе се прави нешто заедно. Таа им овозможува на вашиот личности да се дојде преку повеќе природно, наместо датумот претвора во "интервју" во склопот на маса, кои често може да се случи кога ќе се сретнат во бар.
  • Бидете сигурни - Ова мора да биде дел од мантрата на Dater е, особено за жени самици. Тоа подразбира дека мора секогаш да се задржи безбедноста во умот и да се одлучат за да се исполнат на јавно место, за прв пат ќе се сретне некој. Не се согласуваат да одат на вечера во нивната куќа. Без разлика колку добро се чувствувате знаете некој да разговараат онлајн, што никогаш не може да каже колку е сигурен некој се додека имате поминато време со нив. Исто така,, навистина мелодија во вашиот интуиција (добар инстинкт). Тоа е таму за да ве заштити и обично вашиот интуиција ќе ви кажам кога нешто или некој не се чувствува во право. Слушни го и секогаш се стави Безбедноста на прво место.
  • Бидете сигурни дека сте во десната рамка на умот, пред да одат на вашиот датум - Многу луѓе само одат на нивните датум директно од работа, и додека постои ништо лошо со тоа важно е да бидете сигурни дека ќе се појави во десната рамка на умот за вашиот датум. Ако вашата глава се уште е на вашиот 'да се направи список нема да биде многу забавно на денот! Слично, ако се претвори истакна, несреќни и стенкање не ќе се направи добар прв впечаток. Да потрае неколку минути за да се релаксираат и да се подготви себе си пред да одат надвор на вашиот датум. Земете некои длабоки вдишувања и направи релаксација вежба доколку е соодветно. Подгответе вашиот ум - да се визуелизира како би сакале денот да се оди. Дури и ако не одат директно од работа може да се направи тоа додека во автобус.

Некои жени поминуваат часови се подготвува физички, но не трошат многу време се подготвува ментално. Иако е убаво да бидете сигурни дека ќе се чувствуваат сигурни со вашиот изглед, трошење часа на таа всушност може да додадете притисок. Наместо да се трошат само доволно долго за да се направи себе си изгледате паметни и се чувствуваат добро, потоа поминете неколку минути и подготовка на вашиот ум. Идеално ќе одат на вашиот датуми чувство оптимист и релативно мирна. Тоа може да биде убаво да свири на некои инспиративна музика додека се подготвуваа, па дури и да имаат танц низ собата. Откако го кажа своето не го откаже датум ако не сте во совршена состојба на умот или ако сте нервозни. Често откако ќе излезат од куќата и на денот ќе се опуштите и да се забавуваат.

  • Бидете себе - Понекогаш кога луѓето одат на прв датуми тие не се сами. Тие се промени нивната личност да се обиде да ги импресионира другата личност. Можеби нивните нерви за да се добие подобро од нив и тие завршуваат однесуваше чудно, се обидуваат премногу тешко, clamming или дури и ставање на предната да ги прикријат нерви. Ова е сосема непотребно и може да им наштети на шансите за создавање на конекција и да се забавувате со вашиот датум. Знам дека тоа може да се нервите wracking состанок некој за прв пат, па дозволете ми да ви кажам една мала тајна. Секој се чувствува нервозен на првиот состанок! Значи вашиот датум, најверојатно, ќе се чувствувате исто како загрижени како ќе се. Тоа е природно, па си дозволи исклучување на јадицата. Наместо да се грижи за вашите нерви се концентрира на учење нешто ново во врска со овој човек пред вас и се размислува за што ги прави да се чувствуваат удобно. На овој начин ќе се најдат себе си релаксирачки сосема природно. Се разбира, ако сте ја одбрале да се направи рацете на активност како што е наведено погоре ова исто така може да ви помогне да се опуштите. Кога ќе се чувствувате опуштено вашиот вистинска личност ќе блесне. Само себе си. Вие сте совршен токму онака како што се.
  • Забавувајте се - Во западната култура сите ние се чини дека се датираат многу сериозно. Заборавете за изнаоѓање дали таа личност е соодветен животен партнер во оваа фаза. Првиот состанок не е за изнаоѓање дали тие се соодветни дечко / девојка МАТЕРИЈАЛ. Тоа доаѓа подоцна. Шансите се дека не се – повеќето прв датуми не водат кон односите и ако знаете ова може да ви помогне да управувате со вашите очекувања. Прво датуми се едноставно да се добие вас таму средбата и во интеракција со нови луѓе, и тие се за уживање во себе и да се забавувате. Патем 'се забавувате во овој случај не значи добивање на навистина пијан или имаат секс, и двајцата од кои треба да се избегнуваат на првиот состанок (ако сакате втор состанок кој е). За еден клиентите Јас работам со Јас секогаш го препорачуваме излегува таму и датира во реалниот свет. Силно препорачувам да го прочитате мојот напис за кои датираат како терапија за да дознаете повеќе.

Забавувајте се датира!

 


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио