Совети Исполнувањето односи

од страна на

Како да се сочува исполнет односи

последен пат ажурирани: август. 06 2020 | 3 мин прочита

Многу двојки го знаеме веќе: исполнет однос, бара многу време и енергија инвестиции. Додека некои го научив на потешкиот начин, други разбрани од самиот почеток дека никој не може да имаат исполнет врска, без да бидат во мир со себе, пред сè. Ако сте во потрага по вашата врска и сметаш дека не се совршено задоволни со начинот на кој што е сега, треба да знаете дека добра почетна точка за подобрување на тоа е да си. Авто раст и личен развој се клучевите не само на вашата среќа, но исто така и на пријатен и исполнет живот како двојка. Вие не може себе или вашата врска да се претвори во дел од секундата, но тука се и некои точки да се разгледа:

1. Среќата доаѓа од внатре

Тоа се рече, треба да знаете дека единствена цел на вашиот партнер во животот не е за да ве направам среќни додека седиш и не прават ништо во врска со тоа. Очекувајќи среќа едноставно да затропа на вашата врата е прилично глупаво. Исполнет однос вклучува две лица кои ги почитуваат и се грижат еден за друг. Секој партнер земе нешто од врската, но, исто така, носи нешто во неа. Додека љубовта може да бидат слепи и безусловна, тоа не мора да биде несебичен. Затоа, немојте да очекувате другите да ве направам среќни. Инвестирајте во себе; научат како да се биде среќен со цел да придонесе кон среќата вашата двојката.

2. Отстранете ја гредата од своето око

Една стара поговорка не учи да земе прво гредата од нашето око, ако сакаме да биде во можност да се види јасно и само потоа ја извадиш раската од окото на некој друг. Што значи ова? Погледни прво себе си во огледало, откријат и да се обидат да работат на вашиот пропусти пред укажувајќи misshapes вашиот партнер. Без да се западне во друга крајност и ќе за себе осуда, намалување на вашиот партнер некои гасена, престанат да гледаат неговиот / нејзиниот секој се движат низ лупа, и да се обидат да се разбере нивните акции, наместо на судењето на нив. Следниот пат кога ќе ни најмала неколку конфликти, наместо да се обидува да се стави на вината на некој друг, Запрашајте се што не е во ред. Обидете се да најдете начин на избегнување на судир, и, кога такво недоразбирање произлегува, мислам на решение да се реши на мирен начин.

3. Чувајте ги вашите смирени

Толку многу односи се Wrong Turn само затоа што двајцата партнери донесе став на воинот. Исполнување на врската не е бојно поле. Вие не треба да го нападне вашиот партнер или да се брои вашиот победи како повисок резултат нема да ви помогне да се чувствуваат посреќни. Наместо тоа,, обидете се да одржите вашиот смирени и да бидете трпеливи со вашиот партнер. Мислите дека вашиот партнер не е твој непријател, и секогаш кога сакате да се подигне вашиот глас, земе длабок здив и да се воздржат сами. Чекај, додека вие сте во можност да го зборуваат преку тивко, и наскоро ќе се видат резултатите.

4. Леј здрав темел на вашата врска

Исто како и солидна куќа е изградена врз цврсти основи, исполнување на односи е изграден на здравите. Ова значи дека треба да бидеме искрени со вашиот партнер и, најважно, да се од самиот почеток. Зошто и вие ќе оди во големи должини за да се скрие вашите недостатоци, ако се планира иднина заедно? Другите крајот ќе забележите вашиот послаба поени. Дали некогаш сте размислувале дека вашиот партнер всушност би можеле да сакаат таа страна од вас кои сметате дека се погрешни?

5. Не се откажат од вашите соништа

Кој ти рече дека со цел да имаат однос и исполнување биде среќен а ти треба да се откаже своите соништа? Ако мислите дека ова е желбата на партнерот, постојат две опции: или ќе го навлечам / нејзиниот ред, или не е на ONE. Ниту себичност, ниту пак несебичност претставува право на став за хармоничен однос. Напротив, здрава љубов партнерство значи дека двете поддршка и ги охрабри едни со други за да ги извршуваат своите соништа. Ако одлучите дека сопствените желби и цели, не се важни, наскоро ќе се чувствувате фрустрирани и неисполнетите. Дали ова е местото каде што сакате вашата врска да биде во насока?


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио