Совети

од страна на

Како да се бакнуваат во 5 Лесни чекори

последен пат ажурирани: декември. 27 2017 | 2 мин прочита

Бакнувањето е чин на интимност и кога се направи правилно и со вистинската личност, тоа може да доведе до градите удар, вилица-намалувањето магија. Иако ова може да звучи застрашувачки, тоа не е. Со следниве овој едноставен чекор-по-чекор водич, наскоро ќе биде на вашиот начин на гледање огномет.

Чекор 1: Поведување на бакнеж
Времето е сè,. Со намалувањето суптилни навестувања, можете да се бакнуваш без да излегува и велејќи дека. Порака за бакнеж може да вклучува: фатени накратко се погледнавме усни вашиот датум е, малку разделба свој усни, смешкајќи се со повремени гризе усните како што гледам во очите на вашиот датум на, или правење на вашиот уста kissable со усна сјај / момче стап и ментолот свеж здив. Се разбира,, откако сте биле со вашиот партнер за некое време, други знаци и чувства ќе ви помогне да знаат кога вистинско време е да ги бакнувам.

Чекор 2: Поставување на расположение
Навален во за бакнеж е уште посекси кога е даден комплимент. Велејќи “ти си толку убава / згоден” во интимна начин може да им помогне засилувач на страста. Преку намалување на обемот и тонот на вашиот глас, како ќе го заклучите очи кажува вашиот датум што ќе имаат длабоки чувства за нив, а исто така ги примамливата да се доближи до вас.

Чекор 3: Кршење на Бакнувањето корален
Без разлика дали тоа е вашиот прв бакнеж, првиот бакнеж со нов партнер, или сте малку нервозен и за бакнежите, кршење на бакнување бариера не само што ќе им помогне на оние кои ги смири нервите, но тоа ќе се покаже вашиот романтичен намери. Наместо да оди во за големите бакнеж, потпреме во за прегратка и бакнеж во образ вашиот датум е. Клучот за овој чекор е поставување. Направете ги вашите чувства и намери со поставување на бакнеж во близина на увото или во устата, додека на бавни за неколку секунди. Шепоти нешто помалку склон кон флерт во уво додека усните се провлекува е уште еден начин да се помогне да се прекине бакнување бариера.

Чекор 4: Одење во за бакнеж
Чувајте го бакнеж едноставни. Премногу страста во првиот бакнеж, може да биде исклуцување. Со усните нежно се разделија, или да посади јасна бакнеж или нежно со усните заклучите вашиот датум. Во овој чекор, исто така е важно да се следат вашиот датуми води. Обрни внимание на тоа како вашиот датум реагира и се движи за време на бакнеж. Ако тие се потпираат или се задржуваат, може да биде во можност да се преселат во повеќе страстни бакнеж. Ако не е, се стави крај на бакнеж со повлекување, отворање твоите очи да се направи контакт со очите, и се смешка.

Чекор 5: Пост-бакнеж блаженство
Ова е меден месец фаза од процесот на бакнувањето. Ако уживаше бакнеж покаже вашиот партнер преку раката држи и насмеани. Ако ви се случува да се продолжува бакнување, осигурајте се да одржите вашиот физички контакт. Вие исто така може да се префрлат на вашиот бакнување стил преку агол на пристап, брзина и должина на бакнежот, бакнеж цврстина и интензитетот, и усна позиционирање. Ако се направи се бакнуваат за време, едноставно зјапаат во секоја други очи и да уживаат во моментот.

Иако ова е се надевам прв од многу бакнежи за вас и вашиот датум, важно е да уживаат во чувството на овој момент. Нека треперат искра во твоите очи, задржи насмеани, и подлегне на “ти си на врвот на светот” Чувството.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио