Совети Како да се бакнуваат

од страна на

Како да се бакнуваат преку Хороскопски знак

последен пат ажурирани: Јануари. 17 2020 | 3 мин прочита

Првиот бакнеж имате со некого е еден од крајната моменти во младиот и надежен односи, и нешто на двајца од вас секогаш ќе се сеќавам. Ако имате лоша првиот бакнеж, таму обично не е било кој заздравува од кои. Прочитајте, за да видите како можете да се бакнуваат вашиот датум за прв пат:

ОВЕН

Кога за прв пат се бакнуваат еден Овен, обично не треба да се грижите оди премногу брзо или чекајќи го вистинскиот момент. Ако сакате да ги бакнувам, го прават тоа без двоумење. Тие ви благодариме заплена на момент и дека се директни. Направете го тоа топли и страсна. И покрај тоа што треба да знаете, тие веројатно ќе те бакнам прв.

БИК

Кога за прв пат се бакнуваат-бик, сакате да се чека. Не правете го тоа брзо, и не го прават бакнеж топла и брзо. Овој знак сака бавно толпата, па прават последните. Тие не ќе го преземе кормилото, па ќе треба да се. Мозочен удар или бакнуваа вратот пред да те бакнам усните за да навистина се случува да ги.

БЛИЗНАЦИ

Кога за прв бакнеж Близнаци, да им каже што сакате да ги бакнувам прв. Овој знак реагира на зборовите подобро од било кој друг. Шепот заводливо во уво, тогаш грицкам на неа. Пасе своето оружје или одржи својата рака (и управуван од страна Близнаци). Некои Близнаците ќе се нафрлаат прв, но тие се обично сите флертуваат и нема дејство, па ќе мора да.

РАК

Кога за прв пат се бакнуваат рак, треба да знаат дека си традиционален и се допаѓа удобно околина, затоа направете го тоа на крајот на денот на прагот. Кога ќе ги бакнувам, држете ги во вашите раце, така што тие се чувствуваат сигурно и безбедно. Не дозволувајте да траат предолго, а не да биде неуредна.

Лион

Кога за прв пат се бакнуваат еден Лав, се направи тоа толку драматични како што можете да. Овој знак сака животот да му биде како на некој филм, и ќе бидат разочарани со ништо конвенционални и здодевни. Бакнеж на нив под светлината на месечината, во поројниот дожд, или во средината на улицата. Направете го тоа страсна и исцртување го ова.

ДЕВИЦА

Кога за прв пат се бакнуваат на Девица, проверете твојот здив однапред. Ако отиде на вечера, хит на бања пред да замине за да бидете сигурни дека ништо не е заглавен во забите и може да се поп нане или користете миење на устата. Ништо нема да ги исклучите повеќе од бакнување валкана уста. Пракса добра техника, бидејќи тие навистина знаат своите работи.

СТРАНИЦА: 1 2


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио