Совети Отвори Врски

од страна на

Како да заработите отворено Врски Работа

последен пат ажурирани: Јануари. 20 2021 | 3 мин прочита

Постои линија од Брук Фрејзер песната што оди "Реал љубовта е тешка љубов". Ова не би можеле да бидат повеќе склони. За разлика од Милс & Boons романтични романи или Дизни филмови, односи не секогаш завршуваат со паровите јава исклучите во зајдисонцето. Што доаѓа по изјавите на љубов е напор и посветеност. Луѓето често се стремиме кон совршенство, но тоа може да се добијат брзо застаруваат. Животот е комплицирано доволно без да се справи со сето она што се својствени драма. На другата страна од скалата, постојат луѓе во односи кои се отворени за датира или гледањето на други луѓе. Иако терминот "отворена врска" е bandied за за сосема извесно време сега, јасна дефиниција на она што повлекува овој тип на односи останува збунувачки за повеќето луѓе.

Што точно се отворени односи?

Некои тврдат дека се во отворен односи им дава на луѓето слобода и флексибилност да биде спроведен без додаде тежина на очекувањата и посветеност за моногамија. Други мислење сум дека тоа е само стилизиран начин да им се дозволи на партнерите да лажеш за едни од други. Без оглед на мислењето се, постојат јасни знаци за да се покаже дека софтверот со отворен односи работат кога успеа и добро се справи со. Како и со другите односи, сето тоа зависи од она што секој човек сака. Јасно, луѓе кои се во овие видови на односи се во опасност да се соочуваат со различни видови на болки. За разлика од партнерите во моногамни врски, оние кои се во отворен односи не имаат можност за цртање на "тој / таа ме измамил со друга" картичка. Па, како да одите за обезбедување дека отворена врска е успешна и долготрајна еден?

Вкупната цел и посветеност

За почеток, таму треба да биде атракција - и физички и емоционални - меѓу двете страни. Впрочем, тоа ќе биде главната причина зошто и двајцата се заедно на прво место. Само затоа што се остава се отворени за истражување со други заинтересирани страни не треба да го попречат од фактот дека две лица се одлучиле да извршат еден до друг на свој начин. Работа од оваа атракција, одлуката за отворена врска едноставно може да биде дека и двете од нив се уште се заинтересирани за истражување на други опции. Така, се способни да управуваат отворена врска е прашање на обезбедување дека двете страни се разбере "правилата" на играта. Слично како типичен моногамна врска, оние кои се во отворен односи ќе имаат свои стандарди, како и. Рецептот за успешна отворена врска е тоа што и двете страни разбирање и извршување на истите правила.

Искреност оди долг пат

Како и со сè друго во животот, чесност е голем дел од отворена врска. Впрочем, основа на отворена врска е фактот дека постои здрава довербата меѓу партнерите. Единствениот начин на кој ова може да работат надвор е ако и двата се секогаш верен на другите. Тоа е, исто така, за управување со очекувањата. Наоѓајќи се во отворена врска е многу сличен со другите видови на односи, кои гледате насекаде. Се 'додека двете страни се прифатливи за тоа што го прави до динамиката на нивната врска и се во можност постојано да работи кон оваа заедничка цел, не постои причина зошто отворена врска нема да трае долги дестинации. Една важна состојка во успешна отворена врска е едноставно ова: што значи секое лице очекуваат од него? Ако ова е во усогласување, на отворена врска е наместено да оди.

Се разбира,, отворена врска не е за секого. Исто како и други видови на односи, тоа може да завршат во скршеното срце. Меѓутоа, тоа исто така може да биде многу корисна алатка однос особено за луѓе кои уживаат да бидат со постојан партнер, додека има можност да се сретнат други, во исто време. Многу може да мислење сум дека софтверот со отворен односи оди против самата основа на вистинска смисла на посветеност и љубов. Меѓутоа, постојат и случаи каде партнери во отворена врска навистина не изберете да датум или ги задоволи другите луѓе. Оние кои се најде успех на отворените врски често се најде дека се дава слобода да датум другите всушност ги привлекува поблиску до своите партнери. Клучниот факт во односите навистина не е етикета дека еден ќе се стави на нив, но способноста на секоја страна да се направи звук одлуки врз основа на меѓусебно разбирање.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио