Како да се земи вашиот првите чекори со Online Dating

последен пат ажурирани: Јануари. 19 2021 | 3 мин прочита

Сте чекорите и се подготвени да започнете потрага по значајни други онлајн. Тоа е возбудлив, уште застрашувачка искуство. Одеднаш ќе имаат можност да се види и да комуницирате со повеќе синглови, отколку што сум ги сретнала во една година! Но, чекај онлајн датира не е ништо како средба со луѓе во лице и тоа сигурно не доаѓа со правило книга ...

Разбирање на Vocab: Еден од првите и најпознатите збунувачки чекори се занимава со Жаргон. Овие се првите моменти на интеракција, каков вид на впечаток сакаш да го напушти и како во светот да се избере што да се прави?

Исто како и во "вистинскиот живот" зборовите што ги користиме за да се дефинира вид на интеракција, како што се ракување, позајмуваат самите да се објасни она што штотуку се случила помеѓу две лица. Оваа идеја се уште важи и за вашиот онлајн опции:

Како - Мислете на тоа како насмевка карши бар. Тоа би можело да го зграби внимание нечија. Меѓутоа, тоа не е како ангажирање како да сте преминале и рече:, "Здраво".

Намигнување -А Намигнување е исто толку брзо испрати како што е разрешен.

Омилени - Ова е таа личност што го зборуваше за во линија на Старбакс. Сте се почувствувале искра веднаш; Да ти само се сретна со нив во донесувањето, но не можат да чекаат да се судрат во нив повторно.

Пораки - Ова е пораката од "" личност сте биле на чекање да се слушне од целиот ден. Тие се целосно во вас.

Изработка на избор за тоа како да се комуницира да се утврди видот на реакција ќе добиете.

Шок и воодушевувајте: Ако треба да се прочита неколку профили, пред пишувањето твое, тоа е во ред.

– Тоа е тешко да се знае што да се вклучите во профил и колку, ако сте нови на интернет датира. Вие не сакате да се напише хаику, но вие не сакате да го понесе луѓе до солзи со детали на вашите 5-то одделение пијано рецитал.

– Бидете сигурни да им даде лични податоци, постојат илјадници луѓе кои сакаат филмови и 'сакаат да се најде партнер во криминал,"Она што всушност се различни за вас? (Дали одите на тесто училиште, а сега работат во маркетинг. Можеби, Неодамна зедов Падобран?)

– Дефинирајте што го барате во партнерот, ако не се луѓе може да мислат вашите коментари на профилот е лажен.

Бидете храбри: Сте се приклучи онлајн датира да не биде wallflower, сакате да се најде некој!

– Немаш ништо да изгуби! Кои се шансите ќе работи во оваа личност? Нула нема; не намигнување во нив, Ако навистина сакате да порака.

– Не дозволувајте вашиот внатрешен сомнение победи. Никогаш не знаеш што може да бидат заинтересирани во вас, освен ако не го даде да се проба. Вие нема да се вклучат онлајн датира да седат во аголот и плете ти го направи? Ако не, Мислам дека сте на погрешен сајт.

Обиди се со нешто ново: Нема ништо лошо со знаејќи "вашиот тип,"Но обидете се да разговараат со некој кој е различен од вашето минато односи.

Кога ќе имаат илјадници опции во потрага на вас од вашите блескав компјутерски екран, нема ништо лошо со тестирање на водите за да дознаете она што го сакате. Можеби, да одите на состанок со кловн и да сфати, "Јас едноставно не може да биде со некој кој грачи носот за живеење." Нема ништо лошо во тоа, или можеби ќе дознаете дека е она што сте биле на чекање за сите заедно. Никогаш не знаеш што може да се случи.

Бидете себе: Како д-р. Seuss го стави, "Јас сум тоа што сум и тоа е голема работа да биде.", Д-р. Seuss тоа го рече, тоа мора да биде во право. Тешко е да се започне врска со некого ако сте се обидува да се преправаме дека некој друг.

Да "hottie8675309" е исклучително привлечна, но не можат да најдат ништо во нивниот профил ќе имаат заедничко. Мислите за себе, "Па го нарекле"На Зрна на гневот " како нивна омилена книга. Мислам дека прочитав дека во средно училиште. "Пред да го знаете вие ​​сте на состанок со некој кој ја напишал својата докторска дисертација на тема"На Зрна на гневот ". Среќно со тоа!

 


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио