Како да зборувате валкано во врската

последен пат ажурирани: август. 13 2020 | 2 мин прочита

Сите ние сме виделе двојки зборувате валкано во филмови, ТВ, па дури и да го прочита во книгите, но се уште работат? И уште поважно, треба да се воведе валкани Разговор во вашата врска?

Спротивно на популарното верување, кога зборуваат валкано вие не мора да се каже ништо чудно или таму со цел да се добие саканиот ефект. Со следниве совети подолу, можете да додадете кора од лимон за вашата врска и сексуален живот, додека сеуште ви се.

Додавање Спајс: Исто како и зачини додадете вкус готвење, валкани зборува додава вкус на односите. Меѓутоа, вие не треба да се биде внимателен како премногу валкани разговор, исто како премногу зачин, ќе добиете досадно, па дури и може да го уништи вашата врска. За да додадете возбуда и забава, обидете се со користење повремено тој начин тоа ќе биде возбудливо и неочекувани секој пат кога ќе се направи зборувате валкано на вашиот партнер.

Престој удобен: Најважниот совет е да се направи и да каже што ќе се чувствуваме удобно со. Без разлика дали тоа е експлицитна или суптилни, ако сте премногу непријатно велејќи дека тоа тогаш тоа најверојатно ќе звучи премногу непријатно. И да бидам совршено искрен, постојат неколку работи полоши од непријатна валкани разговор.

Да биде суптилна: Експлицитно, гаден, секси, и графички валкани разговор е голема за спална соба, како тоа може да доведе до страстен секс. Но, ако се суптилни кога зборуваат валкано, ќе најдете дека тоа ќе создаде силна саканиот ефект како што тоа создава сексуалната тензија во прилог на тоа што вашиот партнер постојано мислат за вас. Да се ​​биде суптилен, Всушност, всушност може да биде помоќен од кога експлицитна зборуваат валкано.

Друг важен фактор за суптилни валкани разговор е дека можете да го прават тоа само за никаде. Од страна во дружење со пријателите да се биде на работа, едноставен “Би сакал овие другите луѓе не беа околу како што имаат некоја забава работи на ум дека сакам да направам за да ви”, ќе го напуштите вашиот партнер се прашувам за што точно се има во предвид.

Експлицитно, спална соба за разговор: Додека овој совет е токму спротивното од горенаведените, графички валкани разговор ќе го направи сексот потопло, повозбудливо, и повеќе страстни – токму она што некој би сакал во спалната соба. Не дозволувајте зборот експлицитна кормилари сте далеку од оваа радосна, секси спална соба за разговор. Едноставно добивање фатени во моментот и се наведува тоа што се чувствувате како “ќе се чувствуваат толку добро во мене”, не само што ќе го вклучите вашиот партнер, но ќе масажа ега, како и. Доколку сеуште сте нервозни или непријатно, поинтензивни “хм”, “Да”, и “О Боже” исто така, обезбеди ист ефект.

Еротика: Веројатно најлесниот врвот е да се прочита еротика или љубовни романи. Не само што ќе се прошири вашите валкани зборува репертоар но ќе ви даде многу идеи за ситуации, играње на улоги, и линии во прилог на оставајќи ги претвори особено откако ќе заврши читањето запотен сцена.

Без разлика дали сте биле со вашиот партнер, за неколку месеци или десет години, зборуваат валкано може да живне и восхитување, додавајќи целина ново ниво на вашата врска.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио