Инстант Checkmate Водич за Анѓелковиќ лажни онлајн daters

последен пат ажурирани: октомври. 21 2020 | 3 мин прочита

Понекогаш тие се само надевајќи се на внимание. Понекогаш тие новинари се обидуваат да се направи точка. И понекогаш тие само сакаат да ве измами. Без оглед на нивната мотивација е, значителен парче на онлајн датира профилот се заврши фалсификати - измислени профили со цел да будала искрен онлајн daters. И ако не се внимава од, што би можело да биде следната жртва.

Ова сивата пракса, наречена како catfishing, време отпад на луѓето и пари секој ден. Додека убедливо мнозинство на онлајн daters се прекрасни луѓе, постојат неколку лоши јајца таму. За среќа, онлајн scammers имаат тенденција да не биде најострите ножеви во фиоката, па и тие обично се направи едноставна грешки што изливам нивната измама. Ако сакате да се осигура дека вашиот следен датум е вистински договор, задржи овие едноставни совети во умот за време на вашиот онлајн патување кон романса.

1) Стартуваш Обратно пребарување на слики

А лажна сметка, исто така, значи лажни слики. Кога онлајн измамници изградба на лажен профил на интернет, тие обично ќе го дофати слики се најде надвор од Интернет. Поточно, оние што тие потоа кога Google "жешки момче" или "жешка девојка". Тие дури и ќе испратите headshots од моделирање сајтови да се направи нивниот профил како примамлива како е можно. Не се измамени. Лесен начин да се види дали нивната онлајн сликата е дупликат е од водење на Google Обратно пребарување на слики. Ако нивниот профил на сликата е plastered сите преку интернет, или, ако сликата очигледно припаѓа на некој друг, ќе знаеш имаш catfisher на вашите раце.

2) Барате Грозни англиски

Ако нивниот профил прави да се појави како тие се родени и воспитувани во државите, но нивната граматика звучи како некој кој е само учење на јазик, тоа е огромен црвено знаме. Онлајн датира scammers се често во странство. Тие ќе се каже дека тие се како американски како планината Rushmore, но во реалноста тие само велат дека со цел да се земе американските пари. Ако вашето онлајн paramour постојано прави правопис и граматички грешки, кои не би слетал во 3-то одделение наставниците, тоа би можело да значи дека тие се странски scammer.

3) Дали Онлајн Background Check

Јавните книги се достапни за секој кој сака да ги види. Значи, ако лицето кое ви се контактира онлајн е роден во САД, тие треба да имаат јавна евиденција датотека. Барај нивното име, заедно со нивната држава, во онлајн јавните книги пребарување. Ако ништо не се доаѓа до, тоа е знак дека тие не се се целосно искрен со вас.

4) Внимавајте за брза оператори

Ако некој онлајн сака да скокаат во "Прв да знаете" и да одат директно во "Soulmates за живот" фаза на односите, тоа не може да биде затоа што тие се страстни романтична. Тоа може да биде затоа што тие се повеќе се заинтересирани во вашиот паричник од срцето. Од онлајн scammers се мотивирани да заработите вашиот чувства што е можно побрзо, тие ќе се движат супер брз. Сомнително брзо. Ако ве фатат во виорот онлајн романса, се земе една секунда за да се забави и да убаво провери дека се што си ти што зборуваш е точно.

5) Види, ако тие само сакаат да разговарате онлајн

Е 100% на комуникација направи преку е-мејл и текст? Одбивањето да се јавите или да се сретнат лице в лице може да укажува на повеќе од екстремни срамежливост. Тоа би можело да значи дека тие не сакаат да ви даде нешто да се сомневам во нивните лаги. Транспарентноста е клучот за добар однос. Ако тие не можат отворено да комуницираат со вас, се земе дека како знак дека не се заинтересирани за вас во сите.

Конечно, ако сте биле измамени од страна на онлајн scammer и тие ќе swindled од пари, пријавете го тоа на федералната влада Интернет криминал жалби центар. Тоа може да биде малку срамно да се признае дека сте биле измамени, но на известување ќе помогне да се спречи другите луѓе од добивање scammed.

 


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио