Совети Добри односи Борба

од страна на

Дали постои такво нешто како добра борба во односите?

последен пат ажурирани: септември. 17 2020 | 4 мин прочита

Иако аргументите се сметаат за добри односи, е таму, како што и добра борба во врската? Да постои, неверојатно. Борба против помага на врската да се развива како двојка да се запознаат едни со други подобро. Бидејќи тоа е нешто што не може да се избегне, парови треба да научат како да се бориме прилично.

Знаејќи како да се бориме прилично е многу поважна отколку да знаат зошто тепачка избувна во на прво место, иако има ситни пресметки не се исплати. Преземање на време кога едниот партнер чувствува како тие се за да го загубите е многу важно, бидејќи не го прави тоа може да доведе до посериозни реакции кои би биле одбегнати.

Во прилог, важно е да се направи на други партнерски чувствуваат дека нивниот глас се слуша. Не мора да вика натпревари, како никогаш да помогне во решавањето ништо, како примамлива како што може секогаш да биде.

Кога во тепачка со партнерот, секогаш се обидуваат да го решат спогодбено борба, наместо да се бори за победа. Меѓутоа, бидејќи тоа е полесно да се каже отколку да се направи, постојат неколку правила, што, ако следеше, всушност може да направи таа борба достоен за тоа.

Попречување гнев нема да работи; а го стави вашиот гнев низ на вашиот партнер

Лутината е универзална чувство, што значи болка, тага, срам, па дури и каење. Тоа може да биде предизвикан од настан што се случи пред долго време или актуелен настан. Меѓутоа, повеќето луѓе не знаат како да се справи со гнев.

Лутината треба да се гледа како откровение, емоција која им помага на партнерот да излезе со решенија на проблемот. Затоа, обрнувајќи внимание на гнев ќе помогнат во справувањето со причината на аргументот, како и неговото решение малку повеќе.

Давање низок удар не ќе се направи уште еден херој

Аргументи не се начини да се донесе до слабостите на вашиот партнер, тајни, па дури и минатото растури. Ова е низок удар и укажува на фактот дека е или премногу несигурни во сопствената кожа, Затоа,, чувствува потреба да го загрози нивниот партнер да се направи себе си се чувствуваат подобро, или е кукавица која мора да се чека за аргумент за да се стави крај на врската.

Ваквите кукавички акти направено со намера да предизвика уште повеќе болка на другиот партнер треба да се избегнуваат по секоја цена. Наместо удирање некој под појас, партнерот мирно да кажат што на него или неа повреден. Сега тоа е она што го прави некој херој.

Не заборавајте да го изразуваат загриженост, восхит, благодарност, и сочувство

Секој има тепачка со партнерот без изразување на било кое од горенаведените не прави ништо во право. Овие се многу важни емоциите, особено за луѓето во односите, како што се изразуваат овие чувства ќе помогне да се осигура дека паровите секогаш имаат добар тепачки.

Воодушевување не вклучува предизвикува болка на партнерот, бидејќи тие знаат дека партнерот има право на фер третман. За да сочувствуваме со некој, мора да се погледне на ситуацијата од перспектива на другата личност.

Не викам, крик, и навреда

Дали некој некогаш себеси се најде во ситуација каде што тие не можат да помогнат, но велат дека сите погрешни работи кога лути, но сепак, тие знаат дека тоа не е во ред, но тие се премногу лути за да мислат? Борбите прави тоа за секој, особено кога се борат неправедно.

Важно е да се земе вашето време пред да реагира на гнев. Немојте да бидете премногу брзо да се зборува како зборови ќе се испушти да каже дека никогаш не може да се земе назад, без оглед на тоа. Врескаше и извици еден од белите дробови и навреда на партнерот само води кон губење на еден глас, будење на деца и веројатно остатокот од соседството.

Не се борат со цел да се победи или да биде еден од десно

Кога се бори со партнерот, не се обидуваат толку тешко да се биде победник, како партнер го прават тоа само може да биде еден на погрешен. Обидувајќи се толку тешко да се биде во право, само оди да се покаже оние чувства на несоодветност, вид на луѓе кои никогаш не сакаат да бидат во ред.

Што е употребата на освојувањето на борбата, но губи на партнерот? Дали е достоен за тоа? Човек не треба да биде толку обземени на победа на борбата дека тие не успеваат да се види колку нивниот партнер е под влијание. Таа ги зема многу напор да се повлече малку и да ја процени ситуацијата, да се види како еден може да придонесе за несогласувањето.

Не обидувај се да даваат конструктивни критики, тоа нема да работи!

Кога се бори, не критикуваат другите партнери, размислување дека тоа им помага, бидејќи не е. Секој ангажирани во борба е нормално многу лут, и секоја критика дадени во овој момент е со цел да ја нанесувам болка. Единственото нешто што оваа постигнува е да се направи на партнерот се чувствуваат како да се направи нешто непростливо и неодгатливи.

Наместо, препорачливо е да се жали на другиот партнер од кажувајќи им она што би сакал да се види во иднина.

По сите е кажано и направено, една работа прстени вистина. Постои такво нешто како фер борба, што е многу важно за луѓето во односите. Еден мора да учат од своите грешки од страна на разбирање не само што може да се направи за да се започне борбата, но исто така и она што тие може да направи за да се подобри во иднина. Секој кој е во можност да го совладате добра и фер боречки вештини е сигурен да уживаат во многу долга и среќна врска.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио